Stran 1 od 1

Vklop notranjega kroženja zraka?, R. Scenic 2

Objavljeno: 14 Sep 2016, 11:15
Napisal/-a mardy
Pozdrav,

Imam R. Scenica 2 l. 08', bencinarja in avtomatsko klimatsko napravo. Opazil sem, da ko je avto parkiran na soncu, torej je pregret, in ko ga vžgem mi samodejno preklopi na notranje kroženje zraka, klime NE vklopi. Ko je parkiran v garaži in je armaturka in vse hladno, se to ne zgodi. Stanje na diplayu je dejansko takšno kot kaže ta slika z neta:

Slika

Torej znak za notranje kroženje ni prikazan, ampak vklopi se pa vseeno. Potem moram pritisniti gumb za notranje kroženje za kao vklop, in nato še enkrat za izklop, potem je OK.

Kaj bi lahko to bilo krivo, če kdo morda ve?

Je pa še nekaj, ko vklopim notranje kroženje zraka ven iz rež zelo zelo slabo piha. Gledal sem po netu, da neka loputa ne deluje OK, ima kdo kaj izkušenj z tem?

Re: Vklop notranjega kroženja zraka?, R. Scenic 2

Objavljeno: 06 Avg 2017, 12:01
Napisal/-a boss_y01
Imam isti problem. Si resil in kako? :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Re: Vklop notranjega kroženja zraka?, R. Scenic 2

Objavljeno: 18 Avg 2017, 10:31
Napisal/-a mardy
Nisem rešil. Problem ostaja. Vedno pač, ko je avto na soncu in se to zgodi, vklopim notranje kroženje (ki itak ne dela - ne piha), in nato takoj izklopim, in je spet vse OK.

Problem zakaj ne piha, ko je vklopljeno notranje kroženje bi naj bil v loputi - motorčku, ki ne dela pravilno, ampak je zelo zagamano prit do njega.

Problem zakaj se v vročini vklopi notranje kroženje, pa morda niti ni problem - razlagam si, da se to zgodi zaradi čimprejšnjega ohlajanja kabine, ampak tu pa je tudi vprašanje zakaj hkrati ne vklopi tudi klime....

Mah svašta.... Renault, kaj pa drugega.... :roll: