Obnova jeklenih platišč zaradi rje - Megane II

Uporabni vodiči
Odgovori
Uporabniški avatar
Ali212
Prispevkov: 40
Pridružen: 06 Feb 2016, 21:46

Obnova jeklenih platišč zaradi rje - Megane II

Odgovor Napisal/-a Ali212 »

Pozdravljeni,
pred kratkim sem kupil jeklena platišča s zimskimi gumami za svojega megana, čeprav že imam en komplet jeklenih, sem ta dobil, tako rekoč zastonj poleg pnevmatik-mislil sem si, še bolje saj ne bom rabil premontaže. Problem je ta, da so platišča zarjavela in bi jih obnovil/prebarval če me le to pride poceni-da sam naredim, če ne, raje montiram na stara platišča.. Katere produkte mi priporočate in kakšen postopek? Gledal sem na youtubu postopek od ChrisFix-a, vendar ne najdem enakih sprejev v slo, kot jih je on uporabil.
Uporabniški avatar
LiLDee
Prispevkov: 854
Pridružen: 12 Mar 2008, 16:17
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Re: Obnova jeklenih platišč zaradi rje - Megane II

Odgovor Napisal/-a LiLDee »

Jaz sem jih na prejšnjem cliotu dobro zbrusil s šmirglom in železno krtačo kolikor je šlo, razmastil, temelj za kovino v sprayu ter čez črn spray. Za dve sezoni je bilo ok potem pa sem zamenjal z litimi :lol:
Uporabniški avatar
Ali212
Prispevkov: 40
Pridružen: 06 Feb 2016, 21:46

Re: Obnova jeklenih platišč zaradi rje - Megane II

Odgovor Napisal/-a Ali212 »

S čem si razmastil? Alkoholom? Primer je ta vredu?: http://www.kupibarve.si/artikli/spreji/ ... ovine.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Črnega spreja pa ne najdem na tej spletni strani, je vseeno kateri je?
Uporabniški avatar
LiLDee
Prispevkov: 854
Pridružen: 12 Mar 2008, 16:17
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Re: Obnova jeklenih platišč zaradi rje - Megane II

Odgovor Napisal/-a LiLDee »

Pobrisal sem samo z white spiritom...sprey pa načeloma vseeno kateri je ja. Jaz sem vzel prvega ki sem ga našel v trgovini z barvami. :lol:
Uporabniški avatar
Ali212
Prispevkov: 40
Pridružen: 06 Feb 2016, 21:46

Re: Obnova jeklenih platišč zaradi rje - Megane II

Odgovor Napisal/-a Ali212 »

Sem se spravil h čiščenju in ne gre ravno kakor sem si zamislil.. Probal sem s šmirglom in ni dosti efekta, obstaja kakšna tekočina ki bi to rjo vsaj omehčala, da jo lažje dol spravim s železno krtačo oz šmirglom?
Uporabniški avatar
jagoda27
Prispevkov: 15
Pridružen: 16 Avg 2015, 16:20

Re: Obnova jeklenih platišč zaradi rje - Megane II

Odgovor Napisal/-a jagoda27 »

Lep pozdrav
Obstaja tak postopek in je dokaj preprost. Vzameš platišča in jih odpelješ na peskanje. Tam bo vse to šlo iz platišč, tebi pa nebo potrebno drgniti z šmirglom ali železno krtačo. Lahko pa si kupiš železno krtačo za na bormašino in gre zadeva nekoliko hitreje ter lažje. Odvisno pa koliko te bo koštalo peskanje.

Ali212 napisal/-a:Sem se spravil h čiščenju in ne gre ravno kakor sem si zamislil.. Probal sem s šmirglom in ni dosti efekta, obstaja kakšna tekočina ki bi to rjo vsaj omehčala, da jo lažje dol spravim s železno krtačo oz šmirglom?
Uporabniški avatar
Ali212
Prispevkov: 40
Pridružen: 06 Feb 2016, 21:46

Re: Obnova jeklenih platišč zaradi rje - Megane II

Odgovor Napisal/-a Ali212 »

Sem že slišal za peskanje in se pozanimal vendar je predrago, saj so gor že montirane in scentrirane nove gume- to sem kupil preko interneta, platišča sem dobil tako rekoč zastonj zraven gum. Ne rabim profesionalnega dela, vendar le toliko da odstranim večjo rjo ker že samo radkape težko gor dobim zaradi rje. Hvala vseeno za predlog. Najverjetneje si bom nabavil ta nastavek za na bormašino.
Odgovori