Clio RS 182 CUP

Predstavite Vašega Renault-a
Uporabniški avatar
Lynx
Prispevkov: 47
Pridružen: 27 Jul 2016, 23:24

Clio RS 182 CUP

Odgovor Napisal/-a Lynx »

Po dolgem iskanju pravega renoja tudi jaz našel... Večina ga pozna bivšega od Žižeka tako da nimam kaj pisat... Slike pridejo jutr ali nedeljo ko pride avto dejansko domov...

Sedanje stanje... nazaj original CUP podvozje, ojačitve ostale, zavore spredaj 300mm vsi novi diski, dvignjena menjalna ročica še kr... Ni več zadnjega RS3 difuzorja pa distančnika na volanu... Širitve so ostale... Tako da nekaj je šlo dol nekaj gor v osnovi pa je avto še kar preživel... Motor je čuti OK razen mogoče kak dročnik ob prostem teku ampak ok... Več je videl blokade kot prostega teka... Gor je dobil milltek izpuh...

Plani?? Ta vikend spucam cel zadnji konec ven vse sedeže kuferam tapete... Spredaj dva "bucketa" zmontiram in na original CUP felge slick gume... Nazaj pride short shifter in zadaj se temni da noben ne bo videl da je oskubljen :)
Uporabniški avatar
furi
Prispevkov: 673
Pridružen: 26 Jan 2012, 16:06

Re: Clio RS 182 CUP

Odgovor Napisal/-a furi »

Kaj ga nameravaš imet za na cesto? S slick gumami, školkami in slečenega? Moraste imet res prijazne policaje pri vas :D jaz pa cvikam že zaradi direktnega izpuha...
Uporabniški avatar
Lynx
Prispevkov: 47
Pridružen: 27 Jul 2016, 23:24

Re: Clio RS 182 CUP

Odgovor Napisal/-a Lynx »

Slick gume bojo na CUP felgah :) Na ultralggero pridejo pa verjetno Federal RS-R ali Nankang NS-2R ker sem po forumih bral da so obojne veliko boljše od R888 po gripu... Kar sem bil zelo presenečen da priznam... :) Ker tele Pirelli Pzero nero so do KU_CA...

Kar se zicov tiče bom reskiral :) Nimam druge ali pa bom naredil nekako da se hitro menjavajo za dirke in slalome... zadaj pa tudi... reskiram da ne bojo vidli da ni klopi in da ima cevi :) Cevi ko jih že omenjam so že not s pritrditvami za 4 ali 5 točkovne pasove...

Danes je prišlo ELF evolution 5.40 olje pa da vidim če bojo dročniki tiho... ugotavljam še od kot se mi pri dodajanju gasa nad 2800-3000 pa do 6500-7000 pojavlja efekt piščali ko gas tiščim... prav žvižga kot turbo... ampak samo pri pospeševanju...
Uporabniški avatar
furi
Prispevkov: 673
Pridružen: 26 Jan 2012, 16:06

Re: Clio RS 182 CUP

Odgovor Napisal/-a furi »

Aja, na cup feltnah bojo, pol pa že... Kako naj vemo da misliš uporabljat cup feltne za dirkat? :D v prvem postu ni nikakor mogoče razbrati, da nameravaš voziti slalom z njim... No, super, srečno :) pričakujemo slike seveda :D
Uporabniški avatar
Lynx
Prispevkov: 47
Pridružen: 27 Jul 2016, 23:24

Re: Clio RS 182 CUP

Odgovor Napisal/-a Lynx »

furi napisal/-a:Aja, na cup feltnah bojo, pol pa že... Kako naj vemo da misliš uporabljat cup feltne za dirkat? :D v prvem postu ni nikakor mogoče razbrati, da nameravaš voziti slalom z njim... No, super, srečno :) pričakujemo slike seveda :D
Ja ja ;) Slalom, Grobnik, Ivarčko naslednji mesec, redbull ring naslednje leto,...

Danes sem nalil novo olje noter in klel vse inžinirje pri RS kam so dal filter olja......... :evil: grrrr ampak OK po 20min zezanja sem ga dobil ven zamenjal olje nalil točno 5.1L kot piše spec noter in je bil na Full :)

Glede na vreme pa čakam na priložnost da slikam ob sončku... prvi dan je nastlala pa tale na hitro (s toasterjem očitno)...

Slika
Uporabniški avatar
Lynx
Prispevkov: 47
Pridružen: 27 Jul 2016, 23:24

Re: Clio RS 182 CUP

Odgovor Napisal/-a Lynx »

Aja pa konc okotobra/zacetek novembra gre avto v delavnico pa moped ven... velik servis preventiva... jermenico VVT ker rozlja pod prostim tekom... najraje bi jo fiksno nardil sam se nisem kita nasel... menja se tudi sklopka in obnova menjalnika... tuhtam o dog boxu ampak pomoje malo out of $$$ reach...
Poviti pridejo tudi 4-2-1 kolektorji, narejeno samo na eno lambdo, druga dol pa cat dol... ostane sam resonator pa lonca oba...
Studiram se o odmicnih in ponovnem remapu kar pa bom se prestudiral... ima kdo kake izkusnje?? Kolk se pozna??

Zmontiran mam tut zelezn skid plate spodaj da cuva motor... jutr se menjam svecke pa spucam sesalca ce je kej zapacan...

V grobem je to to :)
Uporabniški avatar
sorum
Prispevkov: 363
Pridružen: 30 Sep 2013, 12:05
Kraj: Ljubljana

Re: Clio RS 182 CUP

Odgovor Napisal/-a sorum »

totalni re-inžiniring pol 8) barva je ta prava in vrat ja ravno prav :twisted:
septembra za Cliomeeting 2016, če ga boš zrihtal do takrat...
Uporabniški avatar
Lynx
Prispevkov: 47
Pridružen: 27 Jul 2016, 23:24

Re: Clio RS 182 CUP

Odgovor Napisal/-a Lynx »

Kdaj pa je meet?? Jaz ga bom rihtal ko se konca sezona :)
Uporabniški avatar
Lynx
Prispevkov: 47
Pridružen: 27 Jul 2016, 23:24

Re: Clio RS 182 CUP

Odgovor Napisal/-a Lynx »

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
sorum
Prispevkov: 363
Pridružen: 30 Sep 2013, 12:05
Kraj: Ljubljana

Re: Clio RS 182 CUP

Odgovor Napisal/-a sorum »

Lynx napisal/-a:Kdaj pa je meet?? Jaz ga bom rihtal ko se konca sezona :)
pod Dogodki in srečanja so te stvari:
http://www.renault-klub.si/forum/viewto ... =2&t=46728" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
eto tako
Prispevkov: 112
Pridružen: 20 Nov 2012, 02:48

Re: Clio RS 182 CUP

Odgovor Napisal/-a eto tako »

Da li je plastika oko saltarice iz v6 modela ?
Uporabniški avatar
Lynx
Prispevkov: 47
Pridružen: 27 Jul 2016, 23:24

Re: Clio RS 182 CUP

Odgovor Napisal/-a Lynx »

Nije V6... custom poliester je :)
Uporabniški avatar
žižekrs
Prispevkov: 986
Pridružen: 24 Jan 2011, 18:16
Kraj: Lendava-Trimlini

Re: Clio RS 182 CUP

Odgovor Napisal/-a žižekrs »

Lynx napisal/-a:Nije V6... custom poliester je :)
Poliester + orginal plastika. :D
Uporabniški avatar
Lynx
Prispevkov: 47
Pridružen: 27 Jul 2016, 23:24

Re: Clio RS 182 CUP

Odgovor Napisal/-a Lynx »

žižekrs napisal/-a:
Lynx napisal/-a:Nije V6... custom poliester je :)
Poliester + orginal plastika. :D
Ti že veš ko si delal :D

Kdo ve kje dobim kak kit za obnovit menjač?? :? :?
Uporabniški avatar
biste
Prispevkov: 296
Pridružen: 19 Feb 2011, 18:17
Kraj: Žiri

Re: Clio RS 182 CUP

Odgovor Napisal/-a biste »

http://www.ktk-motorsport.de/shop/show_ ... cts_id=889" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori