Avto ne vziga (bencinar) - senzor mrtve tocke??

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
AndyMe
Prispevkov: 5
Pridružen: 04 Jul 2011, 21:46
Kraj: Zreče

Odgovor Napisal/-a AndyMe »

Avto je bil priklopljen na tester, in brez večjih presenečen... Tipalo vztrajnika. :?

Delo+material bi me kao prišlo 100€, kar se mi zdi občutno preveč. Zaenkrat sem malo podrmal kable, pa je vredu, bom ga pa še očistil, tako da bomo videli kako dolgo bo zadeva zdržala...
Clio 1.2 16v, l.2003
Uporabniški avatar
GHost14
Prispevkov: 530
Pridružen: 03 Jun 2011, 10:24

Odgovor Napisal/-a GHost14 »

Si ga priklopil na original tester? Ker jst mam tud probleme z užigom, pa mi univerzalni tester ne pokaže nič...
Renault Megane II 1.6 16v - nič več
Renault Megane grandtour III 1.5 dci GT line
AndyMe
Prispevkov: 5
Pridružen: 04 Jul 2011, 21:46
Kraj: Zreče

Odgovor Napisal/-a AndyMe »

Priklopljen je bil na original tester na pooblaščenem servisu. Ravno zaradi original testerja grem na pooblaščeni servis.

In je takoj pokazalo kje je napaka.
Clio 1.2 16v, l.2003
Uporabniški avatar
GHost14
Prispevkov: 530
Pridružen: 03 Jun 2011, 10:24

Odgovor Napisal/-a GHost14 »

Pri mojem Cliu (isto letnik '99), je bil fuč senzor temperature motorja. Simptomi pa so bli isti. Včasih je vžgal v prvo, največkrat pa je blo treba zaganjat večkrat in dlje časa.

Senzor se nahaja na bloku motorja na sprednji strani in je viden takoj ko odpreš haubo. Zdi se mi, da se ga odvije s 17 ključem. Zgleda pa približno tako:
Slika
(kataloške številke pa ne vem, ker sem stari senzor ravno včeraj dau kolegu, ki ima isto težave z vžigom in sumimo na ta senzor)
Renault Megane II 1.6 16v - nič več
Renault Megane grandtour III 1.5 dci GT line
colin
Prispevkov: 5
Pridružen: 21 Okt 2011, 22:37
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a colin »

Lp!

Prebral vsak post te teme posebaj....še vedno ne najden problema.Renault megane coupe 1.6 16v l99....Ko obrneš ključ sam mal zažene in tišina...in jovo na novo....obrne in spet tišina, tišina kot bi bil fuč akumulator....z razliko da vse sveti.... :shock: :shock: ....Zamenju akumulator,avtoelektričar preveru zaganjač....krtačke,puše...o.k.,zamenju neko navitje....avtoelektričar seveda (v bistu se gre za en vijak M8 ali celo M10....in kot ta spremeni barvo na modro zažgano....avto več noče vžigat...kao), zamenjan senzor vžiga, masa o.k, lučka na armaturki za kodiran vžig o.k.......enybody?????.....na avto že dal več kot je dejansko vreden.....wtf!!!! :mad:
Uporabniški avatar
schik
Prispevkov: 2728
Pridružen: 03 Apr 2008, 14:15
Kraj: Črnomelj

Odgovor Napisal/-a schik »

Pa je preveril če pride elektrika do zaganjača? Lahko da je kaj s kljulčavnico narobe, včasih pa zarusta ena žička na zaganjaču in ne dobi elektrike.
colin
Prispevkov: 5
Pridružen: 21 Okt 2011, 22:37
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a colin »

Ne vem če je preveru štrom.....sej ko avto pa včasih čist normalno vžiga...npr, zadnja dva dni je vžigal normalno, do danes zjutraj....zdej.... da to žičko očistim, rabim to peljat avtoelektričarju al lahko sam?
Uporabniški avatar
schik
Prispevkov: 2728
Pridružen: 03 Apr 2008, 14:15
Kraj: Črnomelj

Odgovor Napisal/-a schik »

Lahko jo sam. Priporočam pa da prej kleme stakneš iz akumulatorja da se ne bo kje iskrilo. Stakni žičko dol, malo pobrusi in očisti kontakte, potem pa nazaj.
JOHHAN
Prispevkov: 14
Pridružen: 14 Jun 2011, 09:43
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a JOHHAN »

Lp
Prebiram tole temo in vse bolj se mi zdi, da ima tudi moj avto podobne simptome, kot vsi ostali.
Namreč sem lastnik Lagune II 1.6 16V.
Ko poskušam zagnati motor-vse lučke na armaturi ugasnejo, tako kot je potrebno ,vendar pa avto samo"vergla" in to dokler ne prekinem zaganjanja. Verjetno bi vrtil ,dokler ne bi spraznil akumulatorja. Ponavadi je vžgal šele po kakih desetih minutah in po premikanju konektorjev in varovalk pri akumulatorju,pa še to ne vedno. Problem se pojavlja občasno (1 - 2 krat na mesec).
Prosil bi samo to da mi kdo pove kje se nahaja ta senzor pri mojem avtu -če sploh je- če pa bi bila fotka pa še toliko bolje.
Hvala!
Lp
Uporabniški avatar
GHost14
Prispevkov: 530
Pridružen: 03 Jun 2011, 10:24

Odgovor Napisal/-a GHost14 »

Senzor se nahaja na menjalniku - na vztrajniku. Ponavadi je nekje na vrhu, zna pa biti malo skrit. Mislim da je pripet z dvema vijakoma za 13 ključ. Je pa takšne oblike:
Slika
Renault Megane II 1.6 16v - nič več
Renault Megane grandtour III 1.5 dci GT line
Uporabniški avatar
slovenc
Prispevkov: 1382
Pridružen: 11 Apr 2006, 23:11
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a slovenc »

Do zdaj sem že na 2. meganih imel isti problem s tem senzorjem na menjalniku. Snameš dol, pobrusiš in malo poviješ kontakte, da bolj držijo in je vedno vžgal v prvo.
Slika
JOHHAN
Prispevkov: 14
Pridružen: 14 Jun 2011, 09:43
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a JOHHAN »

Živjo!
Hvala obema za odgovore!!!!
Iskanje in pregled senzorja zg. mrtve točke mot. uspel. Našel sem ga kar hitro res pa je skrit očem pod kolektorjem hladilne tekočine na glavi oz. bloku motorja.
Sicer je bil čist in kontakti niso bili oksidirani, sem ga pa vseeno očistil.
Za ljudi kot sem sam (čeprav sem avtoelektričar-vendar ne delam na osebnih vozilih) pa sem vso stvar še poslikal.

slikano od blizu

Slika

slikano z levega blatnika za boljšo predstavo
Slika
Slika
Upam da sem s temi slikami komu razjasnil vsaj, kje se ta senzor nahaja, da ne bo iskal tako kot jaz!!!! :?

lp JOHHAN
Uporabniški avatar
jero_13
Prispevkov: 2006
Pridružen: 18 Jan 2009, 14:06

Odgovor Napisal/-a jero_13 »

colin napisal/-a:Lp!

Prebral vsak post te teme posebaj....še vedno ne najden problema.Renault megane coupe 1.6 16v l99....Ko obrneš ključ sam mal zažene in tišina...in jovo na novo....obrne in spet tišina, tišina kot bi bil fuč akumulator....z razliko da vse sveti.... :shock: :shock: ....Zamenju akumulator,avtoelektričar preveru zaganjač....krtačke,puše...o.k.,zamenju neko navitje....avtoelektričar seveda (v bistu se gre za en vijak M8 ali celo M10....in kot ta spremeni barvo na modro zažgano....avto več noče vžigat...kao), zamenjan senzor vžiga, masa o.k, lučka na armaturki za kodiran vžig o.k.......enybody?????.....na avto že dal več kot je dejansko vreden.....wtf!!!! :mad:
Podoben problem. auto užiga normalno potem pa puf nič. daš kontakt use kar more zasveti, obrne ključ, zaganjač hoče neki obrnit ampak mu ne rata, ampak samo klikne. sliši se pa kot da bi bil akumulator hin, smo dal novega not in je isto :/ tist kontakt na štarterju sm tud predrkavu neki, isto sranje. šterter pa ko ga priklopiš direkt na elektriko dela (izven motorja seveda). če avto premikaš in potem probaš vžgat se prav tako ne zgodi nič. potem pa kar sam od sebe puf kresne ko da ni blo nič... kakšna ideja?
Slika

Drive it like you stole it.

Član Renault kluba Slovenije
Uporabniški avatar
bhocewar
Prispevkov: 31
Pridružen: 22 Feb 2010, 18:00
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a bhocewar »

Če bo komu pomagalo...
meni je to delalo na avtu iz profilne slike. Povprečno enkrat na teden je nekaj hinavil - klikal a ne zaverglal, ampak še vsakič vžgal (v peti...deseti poskus). Se mi pa zdi da je to delal predvsem pri ogretem motorju, največrat na tankšteli.
Nisem nikoli ugotovil vzroka, ampak zdej lahko začnete črtat elektronske
naprave, ki jih ima vaš avto in jih nima moj avto.

Še vedno ga lahko porineš in vržeš v drugo pa bo vžgal.
Elfer forever
JOHHAN
Prispevkov: 14
Pridružen: 14 Jun 2011, 09:43
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a JOHHAN »

Odgovor za jero_13
Torej avto ne vžiga-ne obrne:
Problem je sigurno v zaganjaču, ali so ščeetke že na koncu, torej so izrabljene, ali pa je problem v avtomatu zaganjača.
Pa še vse spoje na vodniku + je potrebno preverit.
V vsakem primeru demontaža zaganjača in pregled pri mojstru, ki ima tester za zaganjače. Sicer tudi to ni 100% varianta vendar boljša od ugibanja in menjavanja delov na pamet.
Včasih je dovolj le namazat puše in vzvod za vzobljenje pa stvar začne delat.
Lp JOHHAN
Odgovori