Avto ne vziga (bencinar) - senzor mrtve tocke??

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
Samojed
Prispevkov: 1242
Pridružen: 18 Jun 2003, 14:39
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Samojed »

Kaj dogaja? Ugasnejo lucke, ne vrti, vrti, pa ne vzge?
LP, Samojed
cliouser
Prispevkov: 125
Pridružen: 29 Okt 2003, 19:45
Kraj: Lenart-Maribor

Odgovor Napisal/-a cliouser »

Verjeno tipalo vztrajnika. Klasicen problem pri cliotih se posebej ce ga pogosto vzigas. Pride te 12jurjev z montazo. Jaz sem zamenjal ze 2 (clio 1,2 16v 02l)
Ni lahko, nam!
kljukec_
Prispevkov: 162
Pridružen: 22 Jul 2005, 19:33
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a kljukec_ »

Jaz sem to ze v eni od prejsnjih tem opisal :) Jaz sem ga spucal na mojem cliotu letnik 99 (isti model) pa se zdej vziga kot mina 8)
Je pa pritrjen cisto zgoraj na menjalniku (nad vztrajnikom), ce ga odvijacis vidis vztrajnik, pritrjen je pa z dvema vijakoma, mislim da 10. Ima kabel, ki ga odklopis, odvijacis, ocistis tipalo in zadeva laufa.
Glede menjave pa, v 80% je zadosti ce ga ocistis, res pa je da ponavadi crkne, sam te pa cist crkne, tako da avto sploh ne vzge :cry:
Na servisih pa to zamenjajo za preventivo, za probat je, mogoce pa je samo za ocistit :lol:
Uporabniški avatar
Samojed
Prispevkov: 1242
Pridružen: 18 Jun 2003, 14:39
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Samojed »

Se vedno ne vemo kaj se dogaja. Zdaj ste navalili na tipalo, na koncu bo pa provalil da mu starter ne obrne. A se ne da problema opisat, matr saj nisem jasnovidec da bi vedel kaj je narobe, ce kljuc 6x obrnes.
LP, Samojed
cliouser
Prispevkov: 125
Pridružen: 29 Okt 2003, 19:45
Kraj: Lenart-Maribor

Odgovor Napisal/-a cliouser »

Ziher je tipalo. Sem 99,9999% :wink: Majo clioti posebej pa ta model zgleda probleme z tem (zvedel na uradnem servisu).
Ni lahko, nam!
Uporabniški avatar
BoneS
Prispevkov: 1689
Pridružen: 13 Jun 2003, 07:45

Odgovor Napisal/-a BoneS »

mene tt zanima, kje je ta zadeva. k me je zacel megan zaj..ucas mi takoj vzge, ucas ga morm pa ene 3x poskust vzgat.. :x
Slika
kljukec_
Prispevkov: 162
Pridružen: 22 Jul 2005, 19:33
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a kljukec_ »

Slika

Slika

Slika

Odlocil sem se da bom poslikal za lazjo predstavo 8)
Vidi se tocna lokacija namestitve in na zadnji sliki se lepo vidi da je pod termostatom in da je pri meni prikljucen s konektorjem, ki ima rdec kabel in privijacen z dvema vijakoma na kljuc 10
:lol: en del vijaka se tudi vidi. Tole more zadostovati za navadne laike ne za experte :twisted:
Uporabniški avatar
BoneS
Prispevkov: 1689
Pridružen: 13 Jun 2003, 07:45

Odgovor Napisal/-a BoneS »

tanx. bom su kr pogledat ...
Slika
cliouser
Prispevkov: 125
Pridružen: 29 Okt 2003, 19:45
Kraj: Lenart-Maribor

Odgovor Napisal/-a cliouser »

Pismo spet me đebe toto tipalo vztrajnika....pa sem ze 3 menjal....kaj ne morajo naredit tega tipala tak kot se spodobi. Ne pa da ga moram vsake pol leta menjavat :mad:
Ni lahko, nam!
mare72
Prispevkov: 89
Pridružen: 17 Apr 2006, 20:15

Odgovor Napisal/-a mare72 »

polotaj kable direktno pa bos mel mir!
kljukec_
Prispevkov: 162
Pridružen: 22 Jul 2005, 19:33
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a kljukec_ »

Ne vem no, jaz sem ga samo spucal (obrisal dol opilke) pa laufa se zdaj ko mina :D
cliouser
Prispevkov: 125
Pridružen: 29 Okt 2003, 19:45
Kraj: Lenart-Maribor

Odgovor Napisal/-a cliouser »

kljukec_ napisal/-a:Ne vem no, jaz sem ga samo spucal (obrisal dol opilke) pa laufa se zdaj ko mina :D
Ja no upam da je tipalo. Ker ponavadi me je tipalo prej malo upozorilo s tem ko prvic ni slo zagnat motorja ampak je samo verglalo. Danes pa sem vrtel kljuc v prazno brez kaksnega koli odziva....pol smo sicer malo malo mrdali nekaj po motorne prostoru pa je vzgal na sreco.
Ni lahko, nam!
Uporabniški avatar
MaTe0
Prispevkov: 5219
Pridružen: 13 Nov 2005, 14:29
Kraj: Pohorje

Odgovor Napisal/-a MaTe0 »

Zadnjic berem temo, vsedem v avto, lej ga zlomka :) avto ni vzgal v prvo :mad: Popizdim grem se enkrat prebrat temo pa iskat to stikalo. Zdaj ne vem al gledal pravo. A je kdo tak maher ki je to menjeval ze na clio 1.2 16v in prilima slikco kje je to stikalo oz tipalka :)

LP!
Renault Megane Mk2 Ph2 1.4 16v
Uporabniški avatar
Bojci
Prispevkov: 2471
Pridružen: 05 Maj 2003, 08:58
Kraj: Maribor & skrajni severovzhod Prekmurja

Odgovor Napisal/-a Bojci »

med menjalnikom in motorjem je...tocno nad vztrajnikom.
Slika
Uporabniški avatar
MaTe0
Prispevkov: 5219
Pridružen: 13 Nov 2005, 14:29
Kraj: Pohorje

Odgovor Napisal/-a MaTe0 »

Bom jutri poslikal :)
Renault Megane Mk2 Ph2 1.4 16v
Odgovori