Avto ne vziga (bencinar) - senzor mrtve tocke??

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
franko
Prispevkov: 709
Pridružen: 28 Jul 2009, 13:58
Kraj: dolenjske benetke

Odgovor Napisal/-a franko »

JOHHAN napisal/-a:Odgovor za jero_13
Torej avto ne vžiga-ne obrne:
Problem je sigurno v zaganjaèu, ali so šèeetke že na koncu, torej so izrabljene, ali pa je problem v avtomatu zaganjaèa.
Pa še vse spoje na vodniku + je potrebno preverit.
V vsakem primeru demontaža zaganjaèa in pregled pri mojstru, ki ima tester za zaganjaèe. Sicer tudi to ni 100% varianta vendar boljša od ugibanja in menjavanja delov na pamet.
Vèasih je dovolj le namazat puše in vzvod za vzobljenje pa stvar zaène delat.
Lp JOHHAN
x2

Dokler ne zrihtaš. Pomaga če parkrat udariš po štarterju :wink:
use se da sam če se če
Uporabniški avatar
GHost14
Prispevkov: 530
Pridružen: 03 Jun 2011, 10:24

Odgovor Napisal/-a GHost14 »

Najprej preglej kako je z napajnjem. Sam sem imel enake probleme na svojem meganu. Ko sm hotu snet štarter sm ugotovu, da je kabel ku pride na štarter samo nataknjen na kontakt, matica pa bila gor bolj za okras (verjetno smo pozabili zategnit ko smo menjavali izpušni kolektor, ker je takrat treba štarter snet). Torej, zategnu sm matico, avto vžiga kot nov :wink:
Renault Megane II 1.6 16v - nič več
Renault Megane grandtour III 1.5 dci GT line
Uporabniški avatar
lukke
Prispevkov: 72
Pridružen: 30 Jan 2012, 23:52

Re: Avto ne vziga (bencinar) - senzor mrtve tocke??

Odgovor Napisal/-a lukke »

živjo..zadnje čase se mi dogaja da mi avto ne užge v prvo ampak šele po tem ko dodam gas. včasih pa vžge normalno. ker gre za senika ki ima zagona na gumb niti nimam vpliva na to koliko časa avto vergla. motor je 2.0 16v.

v čem je problem.?
Uporabniški avatar
domzikales
Prispevkov: 243
Pridružen: 18 Jul 2008, 22:05
Kraj: Velenje

Re: Avto ne vziga (bencinar) - senzor mrtve tocke??

Odgovor Napisal/-a domzikales »

Pozdravljeni,

imam eno majhno težavo. Sumil sem senzor mrtve točke, ker mi je avto parkat zaverglav in prižgal, potem sem ga ugasnil in ponovno prižgal in je vžgal normalno brez verglanja. Sem danes kupil nov senzor mrtve točke ga zmontiram in glej ga zlomka spet se isto dogaja hehe. Ampak samo ko je topu avto. Kaj bi še lahko bilo drugega? Senzor temperature je že tudi bil menjan. Pač preventivno, ker sem sumil zadevo. Avto je clio 1.4 16v 2004 letnik.
Kar te ne uniči, te okrepi!
Uporabniški avatar
schik
Prispevkov: 2728
Pridružen: 03 Apr 2008, 14:15
Kraj: Črnomelj

Re: Avto ne vziga (bencinar) - senzor mrtve tocke??

Odgovor Napisal/-a schik »

Probaj še očistit loputo in motorček prostega teka. Drugače dela avto vse OK?
Uporabniški avatar
domzikales
Prispevkov: 243
Pridružen: 18 Jul 2008, 22:05
Kraj: Velenje

Re: Avto ne vziga (bencinar) - senzor mrtve tocke??

Odgovor Napisal/-a domzikales »

schik napisal/-a:Probaj še očistit loputo in motorček prostega teka. Drugače dela avto vse OK?
Ja. Drugače dela ok. Bom še to probal spucat.
Kar te ne uniči, te okrepi!
Uporabniški avatar
ridder
Prispevkov: 553
Pridružen: 12 Dec 2010, 13:22

Re: Avto ne vziga (bencinar) - senzor mrtve tocke??

Odgovor Napisal/-a ridder »

domzikales napisal/-a:
schik napisal/-a:Probaj še očistit loputo in motorček prostega teka. Drugače dela avto vse OK?
Ja. Drugače dela ok. Bom še to probal spucat.
pa napisu sem ti kaj nared, sem imel točno takšen primer.
če narediš kar sem ti napisal, napake nebo več, skoraj stavim levi prst na nogi :P
Polnjenje klime že od 30€!!!!!!!!!
Če se ti težava zdi nerešljiva pokliči nas = ASTILBA d.o.o. priporočena delavnica za vzdrževanje vozil s strani renault kluba.
pomoč, informacije na 040-171-052
Uporabniški avatar
VentilaR
Prispevkov: 434
Pridružen: 21 Maj 2010, 21:29
Kraj: Kranj - Radovljica

Re: Avto ne vziga (bencinar) - senzor mrtve tocke??

Odgovor Napisal/-a VentilaR »

pozdravljeni.
prebiram tole temo "avto ne vziga" in probal vse varjante ki ste jih napisali in nič... uglaunm, težava je sledeča :

sm lastnik clio2 ph.2 1.2 16v 05l z 140.000km. že 1 mesec me zajebava jutranji vžig ...
vergla in vergla in vergla ... mu odvzamem kontakt, in šenkrat dam kontakt počakam da se pogasnejo lučke in... prižge v prvo!

blokada motorja je OK (ne utripa nubena lučka), akumulator je OK, svečke menjane na 90km, senzor vžiga NOV, spucani releji v motornem prostoru, preverjeni kontakti na loputi in preventivno tudi na alternatorju ... preverjena benz pumpa (zutrej se jo sliši kako zalaufa),uglaunm tiste pogoste napake so vse OK...

kaj bi lahko bilo?
loputa? motorček prostega teka - sam, k je avto prižgan se ne zaganja in normalno laufa?
filter bencina(mogoč res slaba kvalitetna petrol bencina) ali pač, kakšna motnja od AKUSTIČNEGA SIGNALNEGA KABLA (čičn kabli do ojačevalca ki gredo čez benzpumpo)

če ima kdo kakršno koli idejo, nej jo napiše :D

hvala in LP!
Renault Sport Clio 03` 2.0 16v Monaco Blue - CRASHED
Renault Sport Clio 04` 2.0 16v Arctic Blue - SOLD

Renault Clio 05` 1.2 16v - rezerva (kot službeno vozilo)
Suzuki Samurao 1.3 in stock off road machine!!
Škoda Octavia III 2.0 TDI RS Meteor(steel)Grey
Uporabniški avatar
matey18
Prispevkov: 415
Pridružen: 20 Nov 2007, 22:22
Kraj: kranj

Re: Avto ne vziga (bencinar) - senzor mrtve tocke??

Odgovor Napisal/-a matey18 »

Kaj pa štarter?
Uporabniški avatar
Fuego 85
Prispevkov: 825
Pridružen: 20 Feb 2005, 15:23

Re: Avto ne vziga (bencinar) - senzor mrtve tocke??

Odgovor Napisal/-a Fuego 85 »

Mene tudi nekaj heca, vendar verjetno malo drugace kot ostale :D

Ce avto dlje stoji, samo vergla v prazno... Kot da nebi bilo bencina, potem sem in tja malo prdne, se zacne matrat na tri cilindre, potem pocasi laufa normalno (ce dodas gas ga zamori in crkne), zelo previdno dodam gas na 1500 obratov in laufam par 10 sekund da se popolnoma zbudi :mrgreen: . No potem ko je ogret kresa cisto normalno... Verjetno svecke? Kabli? Cinspula? Benz pumpa se slisi...

Lp
Uporabniški avatar
žižekrs
Prispevkov: 986
Pridružen: 24 Jan 2011, 18:16
Kraj: Lendava-Trimlini

Re: Avto ne vziga (bencinar) - senzor mrtve tocke??

Odgovor Napisal/-a žižekrs »

Fuego 85 napisal/-a:Mene tudi nekaj heca, vendar verjetno malo drugace kot ostale :D

Ce avto dlje stoji, samo vergla v prazno... Kot da nebi bilo bencina, potem sem in tja malo prdne, se zacne matrat na tri cilindre, potem pocasi laufa normalno (ce dodas gas ga zamori in crkne), zelo previdno dodam gas na 1500 obratov in laufam par 10 sekund da se popolnoma zbudi :mrgreen: . No potem ko je ogret kresa cisto normalno... Verjetno svecke? Kabli? Cinspula? Benz pumpa se slisi...

Lp
Zelo podobno delajo avti,ki imajo dihtungo na glavi fuč.Voda ti ne manjka v expanzijski?
MisTy
Prispevkov: 1
Pridružen: 22 Avg 2012, 12:27

Re: Avto ne vziga (bencinar) - senzor mrtve tocke??

Odgovor Napisal/-a MisTy »

Tudi jaz imam eno vprašanje. Moji mami ko se pelje po cesti več kot 60km/h ponavadi zasveti lučka pod lučko za gorivo. Takrat gre zelo počasi pospeševati ali pa celo ne gre dokler se ne ugasne lučka (kar včasih traja zelo dolgo). Zaradi tega ne more niti prehitevati. Kaj ta lučka pomeni in kako se da to napako odpraviti?
Uporabniški avatar
UrbanD
Administrator
Prispevkov: 3702
Pridružen: 13 Mar 2008, 17:03
Kraj: Ljubljana

Re: Avto ne vziga (bencinar) - senzor mrtve tocke??

Odgovor Napisal/-a UrbanD »

To je lučka za napako na električni napeljavi. Avto se takrat da v "safe-mode" oz. t.i. limp mode in obrati ne grejo čez 3000. Ponavadi so za to krivi kakšni konektorji pri stopalkah. Najbolje priklopit na tester, da se točno izpiše napaka in jo potem odpravit.
Clio II ph2 1.2 16V Billabong - sold
Clio II ph2 RS 172 - sold
Clio III ph1 RS 197 F1 Team - sold
Clio II ph2 RS 182 - sold
Clio IV ph2 RS Trophy - sold
Seat Leon Cupra ST 300 4drive - family car
Mitsubishi Lancer EVO VIII MR - weekend car
Loreta
Prispevkov: 5
Pridružen: 13 Jul 2011, 08:08
Kraj: Maribor

Re: Avto ne vziga (bencinar) - senzor mrtve tocke??

Odgovor Napisal/-a Loreta »

Da še jz pristavim piskerček (Megane I, l.2000, 1.6 16v) ko je avto topel ne vžge v prvo, hoče obrnit sam se ustavi, vse luške gorijo, nato obrne in še enkrat na hitro pogorita dve rumeni lučki za servo in abs. Med vožnjo nato vse normal. Ko pa je hladen, vžge v prvo, sam pogorita spet obe rumeni in zadnjič mi je nabil prosti tek hladnega motorja na 1500 rpm, dokler se ni segrel. Danes ko je bil topel je obrno šele po 5 poskusu
Loreta
Prispevkov: 5
Pridružen: 13 Jul 2011, 08:08
Kraj: Maribor

Re: Avto ne vziga (bencinar) - senzor mrtve tocke??

Odgovor Napisal/-a Loreta »

Da še dam odgovor, očitno je bil kriv primen slab akumolator, zamenjava zaenkrat rešila zadevo, l.p.
Odgovori