Megane RS 225 and 265 by Bali

Predstavite Vašega Renault-a
Odgovori
Uporabniški avatar
Bali
Prispevkov: 275
Pridružen: 13 Jan 2011, 19:53

Re: Megane RS 225 by Bali

Odgovor Napisal/-a Bali »

Hvala RobMayth.. :wink:
Churchil glede odbijača pa ni panike..vsaj jaz nisem opazil nobenih luknjic od kamenčkov na odbijaču!! Drugače pa če bi še enkrat dajel distančnike gor bi dal 25 mm..sicer pa je že pri teh 20 mm razlika kot dan in noč!!
Platišča pa so drugače 18 colska..cena za peskanje in prašno barvanje pa je bila 120 eur..na vašo željo vam jih lahko pobarvajo tudi v takšno barvo.. :lol:

Slika
Uporabniški avatar
szobov1
Prispevkov: 145
Pridružen: 08 Mar 2012, 15:08
Kraj: Ormož

Re: Megane RS 225 by Bali

Odgovor Napisal/-a szobov1 »

Lepo so barvana. :) Me zanima, če barvajo tudi vse ostalo ker bi rabil barvanje letvic okoli avtomobila. Če barvajo vse, prosim za kaki kontakt, mobilni telefon ali email.
Uporabniški avatar
Bali
Prispevkov: 275
Pridružen: 13 Jan 2011, 19:53

Re: Megane RS 225 by Bali

Odgovor Napisal/-a Bali »

Barvajo samo kovinske dele, kajti plastični bi se v tej "peči" žal stopili zaradi velike temperature..cca. 180 stopinj Celzij!! Za barvanje letvic in podobnih stvari pa je najbolje,da pelješ k kakemu vaškemu ličarju.. :wink:
Uporabniški avatar
szobov1
Prispevkov: 145
Pridružen: 08 Mar 2012, 15:08
Kraj: Ormož

Re: Megane RS 225 by Bali

Odgovor Napisal/-a szobov1 »

Aha ok, hvala za info. ;)
Uporabniški avatar
Bali
Prispevkov: 275
Pridružen: 13 Jan 2011, 19:53

Re: Megane RS 225 by Bali

Odgovor Napisal/-a Bali »

Po štirih mesecih avto ponovno zapeljal na cesto..tokrat z novimi platišči in novimi pnevmatikami..privoščil sem mu Pirelli P Zero Nero GT(DOT 2015)..po prevoženih prvih 100 kilometrov je občutek za volanom čez ovinke fenomenalen!! :wink:

Prilagam še par amaterskih slikc..

Slika

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
Churchil
Prispevkov: 166
Pridružen: 10 Apr 2009, 14:00

Re: Megane RS 225 by Bali

Odgovor Napisal/-a Churchil »

Jaoop... Kako dobro zgleda z distancniki..

Je na 'to do' listi..
Uporabniški avatar
a_sist
Moderator
Prispevkov: 916
Pridružen: 24 Maj 2009, 20:21
Kraj: NM-Tolmin

Re: Megane RS 225 by Bali

Odgovor Napisal/-a a_sist »

hudo zgleda, ampak a ne gleda mal izpod blatnika?
Squealing tire is a happy tire :)
Uporabniški avatar
Bali
Prispevkov: 275
Pridružen: 13 Jan 2011, 19:53

Re: Megane RS 225 by Bali

Odgovor Napisal/-a Bali »

Dejansko je blatnik nekaj mm bolj ven kot pnevmatika..tako da mi pnevmatike hvalabogu ne drgnejo ob blatnik.. :wink:
Imajo pa ta platišča drugačen ET..so nekje dober centimeter bolj ven kot pa originalna RS 225 platišča..
Uporabniški avatar
Bali
Prispevkov: 275
Pridružen: 13 Jan 2011, 19:53

Re: Megane RS 225 by Bali

Odgovor Napisal/-a Bali »

Minilo je 1 leto odkar imam svojega RS 225.
Z njim sem v 12 mesecih naredil približno 3000 kilometrov..za najin 1. rojstni dan pa sem še mu privoščil:

-pletene HEL zavorne cevke :wink:
-nove zadnje diske
-nove zavorne ploščice
-novo Motul zavorno olje z višjim vreliščem :lol:

Slika

Odšel na tehnični pregled, ter ga naredil brez problemov..možakar na tehničnem pa je še v svojo evidenco vpisal kilometre..92 300!! :wink:

P.S. Za 70 eur prodam prejšnje zadnje diske in zavorne ploščice..ploščice še imajo skoraj 70 % obloge, diski ne tresejo in so v dobrem stanju(z majhim robom) in bodo zdržali še kr nekaj kilometrov..če je kdo zainteresiran mi naj piše na ZS,ker sem spet v tujini..
Uporabniški avatar
Bali
Prispevkov: 275
Pridružen: 13 Jan 2011, 19:53

Re: Megane RS 225 by Bali

Odgovor Napisal/-a Bali »

Še ena jesenska z mlajšim in "močnejšim" bratom!! :wink: :P

Slika
Uporabniški avatar
Bali
Prispevkov: 275
Pridružen: 13 Jan 2011, 19:53

Re: Megane RS 225 by Bali

Odgovor Napisal/-a Bali »

Med zimo sem še dal popravit bočno oporo pri stegnih na voznikovem sedežu, saj je bila stara pena že dotrajana in posedena..prav tako sem sedeže premazal s Renapur kremo za negovanje usnja!!
Moram pa priznat, da odkar je v avtu nova bočna opora, imam občutek kot, da sedim v popolnoma drugem sedežu..vredno je bilo vsakega centa!! :wink:

Slika


Slika
Uporabniški avatar
tinerine
Prispevkov: 183
Pridružen: 12 Mar 2015, 13:12
Kraj: Polzela

Re: Megane RS 225 by Bali

Odgovor Napisal/-a tinerine »

Kje si rihtal bocno oporo in kje si kremo kupu..
Drgac pa zlo lepo zgleda...kot novi sedezi.
Uporabniški avatar
Bali
Prispevkov: 275
Pridružen: 13 Jan 2011, 19:53

Re: Megane RS 225 by Bali

Odgovor Napisal/-a Bali »

Kremo sem kupil tukaj: http://bock.si/product_info.php?products_id=1392" onclick="window.open(this.href);return false;
Je ful dobro, saj še dobiš gobice zraven..
Oporo pa so mi zamenjali v tapetništvo Sernc-Goričan..delavnico pa imajo v Mariboru..
Uporabniški avatar
Churchil
Prispevkov: 166
Pridružen: 10 Apr 2009, 14:00

Re: Megane RS 225 by Bali

Odgovor Napisal/-a Churchil »

Bali napisal/-a:Spet pa so se pojavili dodatni stroški!! :( Ko sem šel na optiko so ugotovili, da imajo volanske spone malo zračnosti..zato sem se odločil, da kupim novi obe volanski sponi, ter oba končnika, da bo spet nekaj časa mir..problem pa se je pojavil, ko sva z mehanikom ugotovila, da volanske spone od konkurence ne pašejo..zato sva morala avto sestavit nazaj, ter pri Renault zastopniku naročit nove volanske spone katere pa so 4 x dražje kot od konkurence..
Zadeva se je uspešno menjala in zdaj se avto spet pelje kot nov!! :wink:
Danes sem še naredil homologacijo vzmeti in distančnikov tako, da nebom imel nepotrebnih težav z policijo na cesti!! :mrgreen:

Slika od volanske spone od konkurence(Adel,GMT)katere ne pašejo na naše RS..so za 1,5 cm krajše kot originalne!! Končniki pa pašejo..
Slika

Original Renault sponi..cena za obe skoraj 150 eur..še kataloška številka če jo bo slučajno kdo kdaj potreboval 7701475837
Evo z istim problemom se je srecal Igor v Astilbi vceraj..
Ko me je poklical in rekel da spona od TRWja ne pase in je krajsa sem se v isti sekundi spomnil tvojega zapisa..

Je bilo treba original dati gor ampak se avto sedaj precej bolje pelje..
Uporabniški avatar
Bali
Prispevkov: 275
Pridružen: 13 Jan 2011, 19:53

Re: Megane RS 225 by Bali

Odgovor Napisal/-a Bali »

Churchil zdaj bova vsaj nekaj časa imela z sponami mir!! :wink: ..no vsaj upam, da jih nebom rabil več menjavat!! :D
Odgovori