Dnevne luči Renault Laguna III

Vse o videzu avtomobila
Uporabniški avatar
Benjamin_S
Prispevkov: 86
Pridružen: 22 Avg 2013, 11:42

Dnevne luči Renault Laguna III

Odgovor Napisal/-a Benjamin_S »

Pozdravljeni

Prosil bi za pomoč. Imam Renault Laguno III iz Italije. Na ročici za vklop in izklop luči imam 4 pozicije (0-pozicija-zasenčene-auto). Če je stvar v poziciji (zasenčene) mi gori vse. (pozicija, zasenčene, osvetlitev armature...) Če so v pozicija AUTO, pa mi če je dovolj svetlobe izklopi vse luči, ko pa senzor zazna mrak, se vklopi vse.

Zanima me, če je imel že kdo izkušnje in poizkušal preko računalnika sprogramirati stvar tako, da bi v poziciji AUTO svetile meglenke ali dolge luči (40%) kot dnevne luči??


lp
Uporabniški avatar
zakumi
Prispevkov: 1431
Pridružen: 29 Sep 2012, 17:23
Kraj: Črnomelj

Re: Dnevne luči Renault Laguna III

Odgovor Napisal/-a zakumi »

Vgradi si dnevne luci.
Slika
všeč so mi dekleta,ki vedo bočno parkirat
Uporabniški avatar
Benjamin_S
Prispevkov: 86
Pridružen: 22 Avg 2013, 11:42

Re: Dnevne luči Renault Laguna III

Odgovor Napisal/-a Benjamin_S »

Pozdravljen

Oprosti, ampak malo brezvezen odgovor. Še vedno nisem s tem nič rešil.
Imel sem montirane led dnevne luci ampak se jih dal stran, ker mi niso bile všeč. Takrat se uporabil tudi DRL modul.
Sedaj me zanima, glede na to, da ima vozilo senzor za svetlobo in na ročici funkcijo AUTO, če se da stvar kako vklopiti preko računalnika. Gre se namreč zato, da ko senzor zazna dovolj svetlobe izklopi vse. Ali se da da bi svetila takrat samo pozicija??
Uporabniški avatar
Drejchi
Prispevkov: 1620
Pridružen: 02 Sep 2009, 21:54
Kraj: Ljubljana

Re: Dnevne luči Renault Laguna III

Odgovor Napisal/-a Drejchi »

Tudi če bi se dalo, v kar pa dvomim, to ne bo zadostilo predpisom in spet nisi nič naredil. Pozicije niso dnevne luči, zatemnjene dolge še manj.
Slika
Uporabniški avatar
Benjamin_S
Prispevkov: 86
Pridružen: 22 Avg 2013, 11:42

Re: Dnevne luči Renault Laguna III

Odgovor Napisal/-a Benjamin_S »

Zdravo

Pozicija verjamem, da ne služi kot dnevna, čeprav bi lahko. Žarnico bi nadomestil z 7.5W led žarnico, ki sveti več kot preveč za dnevno luč.

Glede zatemnjene dolge oziroma zmanjšane svetilnosti. Če si opazil imajo tako rešeno pri VW. Dolga luč sveti s 40% in služi kot dnevna luč.

Ne razumem zakaj potem funkcija AUTO, če nima nobenega efekta?? Nekaj je sigurno na tem :)

lp
Uporabniški avatar
Drejchi
Prispevkov: 1620
Pridružen: 02 Sep 2009, 21:54
Kraj: Ljubljana

Re: Dnevne luči Renault Laguna III

Odgovor Napisal/-a Drejchi »

Nima veze kako močno pozicije svetijo, dnevne luči lahko svetijo le spredaj, zadaj ne sme svetiti nič. Kako boš to dosegel s pozicijam, nimam pojma. Dnevne luči se morajo ugasniti, ko prižgeš zasenčene luči, oz. zatemniti, a le če služijo tudi kot pozicije. Kako boš to dosegel?

In kateri VW ima dolge za dnevne?

Sicer je pa meni vseeno kaj boš počel, le ne bodi presenečen, če bodo pristojni imeli kaj proti. "Auto" funkcija je zato, da se ti prižgejo luči, ko pade mrak oz. da jih ne pozabiš prižgati podnevi, ko zapelješ v predor. Imaš avto za italjanski trg, kjer prižgane luči podnevi niso bile obvezne.
Slika
Uporabniški avatar
Benjamin_S
Prispevkov: 86
Pridružen: 22 Avg 2013, 11:42

Re: Dnevne luči Renault Laguna III

Odgovor Napisal/-a Benjamin_S »

Zdravo

Vem kaj mora svetiti po zakonu, če so prižgane dnevne luči. Zato pa sprašujem če se da stvar SPROGRAMIRATI preko računalnika.

VW Golf 6 ima dolge luči v funkciji DRL s 40% svetilnostjo. (https://www.opelforum.si/index.php/topi ... -meglenke/" onclick="window.open(this.href);return false;) poglej si bolj na koncu strani :)

Pa ne rečt da to ni to ker je to to :)

Drugače pa še enkrat poudajam, da sem spraševal če se da stvar kakorkoli AKTIVIRATI preko RAČUNALNIKA. Za primer dam: Pri škodi Superb se lahko nastavi funkcijo DRL na meglenke, ki svetijo s 40% svetilnosti (http://www.youtube.com/watch?v=el0FNKdmT2M" onclick="window.open(this.href);return false;)

Drugače se pa luči same aktivirajo tudi če ni v funkciji AUTO ob zagonu vozila.

Lep pozdrav
Uporabniški avatar
Zeus
Prispevkov: 71
Pridružen: 07 Mar 2007, 14:36
Kraj: Bled

Re: Dnevne luči Renault Laguna III

Odgovor Napisal/-a Zeus »

Jaz imam laguno III, uvoženo iz Francije, pa imam ravno tako na stikalo položaj "auto". Zdej v svojem originalnem sporočilu nisi napisal, a imaš xenon ali navadne luči, ampak jaz bom pisal za xenon, ker pri meni je tako.

Proti notranji strani od xenonk sem imel namreč že tovarniško vgrajene dnevne luči (navadna žarnica, parabola), ki so svetile podnevi. Vse ostalo (zadnje luči, osvetlitev merilnikov itd.) je bilo ugasnjeno, dokler nisem zapeljal v tunel oz. dokler se ni zmračilo. Edina stvar, ki sem jo spremenil, je to, da sem namesto tistih navadnih žarnic vgradil žarnice z SMD-LED, ker mi lepše zgleda kot pa tista rumena. Pa še sveti bolj močno in sem v bistvu bolj viden. Izgleda pa takole: http://goo.gl/WX4Hfs" onclick="window.open(this.href);return false;

Če pa nimaš xenonk pa ne vem, kako je, ker zna bit, da so na tem mestu, kjer mam js DRL, dolge luči ...
Zeus
Uporabniški avatar
Benjamin_S
Prispevkov: 86
Pridružen: 22 Avg 2013, 11:42

Re: Dnevne luči Renault Laguna III

Odgovor Napisal/-a Benjamin_S »

Zdravo

Hvala, za odgovor. Ja pri meni je tako, da imam žaromete z lečo, vendar s halogenskimi žarnicami. Drži tudi to, da tam kjer imaš ti DRL imam jaz dolge luči :)

Lep pozdrav,

Benjamin_S
Uporabniški avatar
sligi
Prispevkov: 69
Pridružen: 18 Jun 2007, 19:53

Re: Dnevne luči Renault Laguna III

Odgovor Napisal/-a sligi »

Pozdravljen Zeus

zanima me kakšne led žarnice in kje se jih dobi si zamenjal namesto navadnih dnevnih. Dela brez problemov?
Hvala lp.

Igor
Uporabniški avatar
Zeus
Prispevkov: 71
Pridružen: 07 Mar 2007, 14:36
Kraj: Bled

Re: Dnevne luči Renault Laguna III

Odgovor Napisal/-a Zeus »

Zdravo,

jaz sem jih takrat naročil iz Nemčije, pri benzinfabrik.de (klik, 2 komada).
Naročil sem jih brez tistega CAN BUS upora, pa delajo normalno ... mislm da je tist upor samo zato, da računalnik ne javlja napake. Ampak itak na armaturki ne javlja ničesar, to se vidi šele ko priključiš na računalnik prek OBD.

Verjetno se zdej dobijo že kakšne drugačne ledike, pa verjetno se da tudi dobit kej na superstrela.com (ali drugje). Bistvo je samo, da je podnožje BA15s pa da maš dost velik kot svetilnosti (kaj takega recimo ne pride v poštev, ker imajo kot samo 160°in svetijo preveč naprej, tako da se potem nič ne odbija od parabole in se jih sploh ne vidi).

No, kakorkoli, upam da si boš lahko z mojim odgovorom kaj pomagal, če te pa še kaj zanima pa kar vprašaj :)


lp,
Zeus
Zeus
Uporabniški avatar
sligi
Prispevkov: 69
Pridružen: 18 Jun 2007, 19:53

Re: Dnevne luči Renault Laguna III

Odgovor Napisal/-a sligi »

Hvala . lp.
Uporabniški avatar
Benjamin_S
Prispevkov: 86
Pridružen: 22 Avg 2013, 11:42

Re: Dnevne luči Renault Laguna III

Odgovor Napisal/-a Benjamin_S »

Zdravo

Za vse radovedne... Zadevo z dnevnimi lučmi sem rešil :) Kljub negativnim komentarjem nekaterih članov foruma :)
Zadeva je stestirana in deluje odlično. Na dolgo luč je vezan modul, ki vso zadevo krmili... če koga zanima kaj več, grem rade volje v detajle, drugače pa se srečamo na kakšnem lokalcu.

Imam pa eno drugo vprašanje...ki me muči zadnje čase... Zakaj hudiča mi LED žarnice v notranjosti blinkajo-minimalno svetijo, čeprav so vrata zaprta in razsvetljava na mirovanju?? A se to komu dogaja??

Canbus žarnice ne grejo not, ker so predolge, imam po noter COB LED, ki sveti 5+ :) Opazil sem tudi, da se mi žarnica za osvetiltev tablice s časom "pregreje" in počasi odpove... Najprej rahlo utripa... potem pa je to to. Pa ni notri žarnica za 2 dolarja je kar konkretna s alu ohišjem...

Lep pozdrav
Uporabniški avatar
zakumi
Prispevkov: 1431
Pridružen: 29 Sep 2012, 17:23
Kraj: Črnomelj

Re: Dnevne luči Renault Laguna III

Odgovor Napisal/-a zakumi »

Glede brlenja led zarnic je ze velik pisano, nevem tocno v kateri temi. Vstaviti moras upor, tud sam sem tako resil tezavo.
Slika
všeč so mi dekleta,ki vedo bočno parkirat
Uporabniški avatar
dvihtelic
Prispevkov: 1040
Pridružen: 15 Feb 2011, 17:24
Kraj: Vrhnika

Re: Dnevne luči Renault Laguna III

Odgovor Napisal/-a dvihtelic »

Vstaviti upor? Ali nabaviti canbus?
Odgovori