Mobilni telefoni na forumu

Vse čudne teme in izlivi inteligence
Uporabniški avatar
Sport Driver
Prispevkov: 740
Pridružen: 28 Dec 2011, 10:28

Mobilni telefoni na forumu

Odgovor Napisal/-a Sport Driver »

Ker sem že začel smeti Drejchiju temo v galeriji sem se odločil da odprem temo o mobilnih telefonih v peskovniku. Sem paše vse kar je govora o mobitelih, od tega kateri telefon imate, pri katerem operaterju ste, nesvetov pri nakupu itd.
Torej sam si lastim Nokio Lumio 820. Zaenkrat sem s telefonom zadovoljen. Od aprila še nisem imel kakšnih problemov. Super dela tudi Mobitelovo omrežje in njihov LTE.
Uporabniški avatar
UrbanD
Administrator
Prispevkov: 3702
Pridružen: 13 Mar 2008, 17:03
Kraj: Ljubljana

Re: Mobilni telefoni na forumu

Odgovor Napisal/-a UrbanD »

Jz sm tut zvesti Mobitelovc že od vsega začetka in po petih letih uporabljanja iPhonov (od prvega do 4ke) sem letos maja presedlal na htc one in zaenkrat nimam pripomb.
LTE pa itak klasa zase. Pokritost se kr pridno veča tko da na ene par koncih Slovenije sm uspel namert tistih obljubljenih 65/35 MBitov
Clio II ph2 1.2 16V Billabong - sold
Clio II ph2 RS 172 - sold
Clio III ph1 RS 197 F1 Team - sold
Clio II ph2 RS 182 - sold
Clio IV ph2 RS Trophy - sold
Seat Leon Cupra ST 300 4drive - family car
Mitsubishi Lancer EVO VIII MR - weekend car
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Mobilni telefoni na forumu

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Sam sem trenutno pri Tušmobilu zaradi ugodnih poslovnih paketov, nimam pa nekih pretiranih pripomb, kot berem na forumih. Trenutno uporabljam Note 2, ga glih dobro "podedoval" od Maje (ona fanatčno zbira Note in je zdej na 3-ki), prej pa sem imel Note 1 (ja, tudi od Maje :lol: ), pred tem Tab 7.0 tudi za telefonijo, prej pa raznorazne Nokie :)
Uporabniški avatar
Drejchi
Prispevkov: 1620
Pridružen: 02 Sep 2009, 21:54
Kraj: Ljubljana

Re: Mobilni telefoni na forumu

Odgovor Napisal/-a Drejchi »

Še en privrženec rezalnih desk, torej? :)

Jaz imam iPhone 5, ne S, samo 5 :) Je že mal bogi, bil nekajkrat na tleh, a ker je bel (srebrn), se to ne vidi ravno iz avijona in me ne moti pretirano.

Morda pa zgodbica z včerajšnje predstavitve... pride en tip, tm bliz 2m, mal temnejši in padeva v debato... spašuje če bo telefon delal v Braziliji, pa da on nujno rabi 64GB in je skoraj jurja € za telefon res mal velik... se strinjam... potem pa reče, da ga moti le to, da je zaslon mal majčken, da bi bil lahko komot večji... tu ugovarjam, da meni je pa ravno to všeč, da gre telefon ravno lepo v roko in ga lahko komot šofiram le z eno roko... potem pa privleče iz žepa svojo roko (lopato) :shock: ja... zanjga je pa še S4 mal mejhen :lol:
Slika
Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Re: Mobilni telefoni na forumu

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

Še en lastnik Microsoftove Lumie 820 :D
In že 14 let Mobitelovc oz. po novem Telekomovc (zadnje 2 leti in pol kot naročnik, pred tem pa Mobi uporabnik)

Njihov LTE se je pa v zadnjem času res precej nadgradil - tu je Simobil precej zaspal (čeprav se še vedno hvalijo s tem, da so ga prvi uvedli).

Mi je pa zanimivo, kako se je v dobi pametnih telefonov obsedenost z imidžem iz avtomobilizma prenesla na mobilno telefonijo.
Ni brzine brez turbine! :D

Slika
Uporabniški avatar
Cefizelj
Prispevkov: 1156
Pridružen: 08 Mar 2010, 11:47

Re: Mobilni telefoni na forumu

Odgovor Napisal/-a Cefizelj »

Pred tremi meseci presedlal iz Nokie C6-01 na Note2 in sem zadovoljen. Še najbolj z velikostjo telefona, za katero so mi vsi govoril da mi bo prevelik, a počasi ratuje premajhen. :)

Kar se pa omrežja tiče pa začel na Mobitelu, zadnjih 6 let na simobilu (Orto u nulo), zdej pa počas razmišljam da bi presedlal nazaj na Mobitel/Telekom ker Simobil praktično ne naredi nič za uporabnika, samo denar pobere.

P.S. Vidim da vas je kar nekaj na Lumii, pri nas jo imata brat in njegova punca.... 920ko in sta izredno zadovoljna. Grafični vmesnik v W8 je pa stopnjo nad ostalimi na trgu po mojem mnenju.
Slika
Uporabniški avatar
Sport Driver
Prispevkov: 740
Pridružen: 28 Dec 2011, 10:28

Re: Mobilni telefoni na forumu

Odgovor Napisal/-a Sport Driver »

Cefizelj napisal/-a:Pred tremi meseci presedlal iz Nokie C6-01 na Note2 in sem zadovoljen.
C6-01 je bil tudi moj bivši telefon :D . Sem bil pa eden prvih kupcev telefona v Sloveniji ker sem ga kupil še isti dan ko ga je Mobitel dobil (25.2.2011 :mrgreen: ).
Če bi koga zanimalo bi naredil še malo "reklame" za spletno stran za katero pišem članke.
T-Novičkar
Če sicer ni v skladu z pravili naj moderator izbiriše ampak dobička od tega nimamo nobenega. Delamo to le kot hobij. Če bi se kdo želel pridružiti pisanju novic ali pa ima kakšen predlog za izboljšave naj kar pove :wink: .
So pa kot keže precej različni telefoni na forumu :D .
Uporabniški avatar
obi
Prispevkov: 1755
Pridružen: 27 Jun 2005, 18:08
Kraj: medvoški štajerc

Re: Mobilni telefoni na forumu

Odgovor Napisal/-a obi »

Mobitelov uporabnik mislim da od leta 2000, od takrat se je zamenjal kar nekaj telefonov
Ericson A1018S
Motorola Startac
Sagem MC920
Nokia 3310
Nokia 2650
Ericson Z610i

No za tem sem dobil službo in od takrat naprej je bil poleg Ericsona še:
Nokia 6021
Nokia N95 (še vedno top telefon)
Samsung galaxy S II

No ko so pa postali Dual sim telefoni boljši me je pa razneslo (poln k. sem imel dveh telefonov vedno v žepu) in sem ubodu:

Samsung Galaxy gradnd DUOS na kratko SGG l9082 (na hitro povedano po specifikacijah SGS II samo funkcionalnost dveh simk in pa malo večji zaslon)

Kot žer na začetku povedano pa sem uporabnik Mobitelovega omrežja, načeloma mi je vseeno katero je samo da lahko naredim klic in pošljem enkrat na mesec mogoče kakšen SMS
Od leta 2006 dalje pa službeno še T2 (sicer najprej preko Mobitel omrežja potem pa preko lastnega oz. roaminga)
Štrom for wife, UPS for life.
Uporabniški avatar
clio open
Prispevkov: 3124
Pridružen: 13 Nov 2007, 10:40
Kraj: Ljubljana

Re: Mobilni telefoni na forumu

Odgovor Napisal/-a clio open »

Nekoč bil zaprisežen mobitelovc. Danes razmišljam, da bi se vrnil. Pri Simobilu me zadržuje zgolj paket, ki ponuja več za manj denarja. A omrežje je porazno... 5X moram refreshat, ker ni signala, 3G dela kot zadnji brisalec.

Imel sem nekaj telefonov:
- Ericsson e1018s (neizmerno zadovoljen, do takrat najboljši telefon, ki sem ga imel :lol:)
- Nokia 6110 (Ericsson mi je bil ljubši)
- Sagem MW3026 (poceni in zadovoljivo čudo; še se mi je kolcalo po Ericssonu, zdaj že Sony Ericsson)
- Sony Ericsson K500i (zadnji pri mobitelu, zlo fin telefon - a testosteron v pubertetniških žilah je hotel več)
- Sony Ericsson K700i (ta telefon pogrešam še danes, meni je bil to the Stroj; s tem telefonom prestopil k Simobilu)
- Sony Ericsson Walkman (nek podoben W200 samo da s kamerco spredaj - poraz od poraza)
-Samsung Star II (študijska leta, nič €, sem si pa želel touchscreen - na začetku navdušen, a je bil touchscreen disaster)
- Samsung Galaxy Note I (kupil tako velikega zaradi mailov, danes ne razmišljam o manjšem; želje so po Notu III, a finance ne dopuščajo).

Če Telekom pokaže jaj*a in prisoli Simobilu zaušnico, se vrnem :D trenutno je cenovna razlika malo prevelika (za moje potrebe).
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taxi.
Uporabniški avatar
Pocket_Rocket
Prispevkov: 315
Pridružen: 29 Mar 2007, 20:45
Kraj: GO-LJ

Re: Mobilni telefoni na forumu

Odgovor Napisal/-a Pocket_Rocket »

Že 14 let na Mobitelu in tako bo ostalo še v nadalnje. Kljub Telekomu Slovenije:D

Aparati eni privat eni službeni, pa v glavnem Nokije. Prva je bila 3210, pol pa 5210, 6310i, 6260, 6230, 6680, N73, E61, E61i, E71, E72, E90 (ne nujno v tem vrstnem redu). Zadnja Nokia je bila E72, potem menjal na HTC Sensation, pred pol leta pa pristal na Sony Xperia Z.

Med vsemi mi je najbol ostala v spominu prva Nokia 3210 (prve ne pozabiš nikoli :D) in pa E71, ki je bila kljub svoji navidezni "krhkosti" zelo robusten telefon. S trenutnim stanjem Xperia Z sem pa tudi zelo zelo zadovoljen.
Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Re: Mobilni telefoni na forumu

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

Še moja zgodovina telefonov:

* Benefon IO (Mobidetel) - taprava cigla od telefona; ga imam še v predalu shranjenega za spomin
* Sony cmd-c1 (Mobibelka)
* Ericsson R600
* Motorola V66 - bila "sposojena" za kratek čas :D
* Philips Fisio 535
* SonyEricsson W550i - tega bi še danes z veseljem uporabu, če ga ne bi emšo izdal :D
* SonyEricsson P1i - katastrofa od OS - nek predelan Symbian
* Samsung Galaxy Ace - jajca štekajoča (zato tudi odhod na WP)
* Nokia Lumia 820
Ni brzine brez turbine! :D

Slika
Uporabniški avatar
Drejchi
Prispevkov: 1620
Pridružen: 02 Sep 2009, 21:54
Kraj: Ljubljana

Re: Mobilni telefoni na forumu

Odgovor Napisal/-a Drejchi »

Me iskreno veseli, da je toliko zadovoljnih uporabnikov našega omrežja, se trudimo zelo, da kar največ naredimo z denarjem, ki nam ga odobrijo. Prihodnje leto bo še zelo zanimivo, a le če bo denar :)

Kar se pa prodaje iPhonov tiče, k je Sport Driver spraševal... v prvem vikendu jih je bilo prodanih 1500.
Slika
Uporabniški avatar
sinko
Prispevkov: 1336
Pridružen: 16 Jul 2008, 13:50

Re: Mobilni telefoni na forumu

Odgovor Napisal/-a sinko »

Še moja zgodovina uporabljanja telefonije, pri Mobitelu od vsega začetka in sicer od leta 98 če se ne motim. Aparati nekaj jih je blo:
Sony CMD-C1 (odnesla jo je Drava)
Nokia 3310 (uporablja foter)
Nokia 3330 (uporablja tašča)
Nokia 3650 (leži v škatli)
Nokia N95 (še vedno v uporabi)
Nokia N8 (še vedno v uporabi)
iPhone 4S( uporabljam trenutno, januarja 2014 ga nadomesti 5S)
Kar se aparatov tiče so meni bli vsi zakon vsak za svoje časovno obdobje.
Zdaj pa glede na to da je debata o telefonih. Kot rečeno januarja si grem po 5S k Mobitelu, mel sem namen ga vzet na obroke z Siol bonom, ki bi mi ga rental svak. In danes ko plačujem položnico se informativno pozanimam kako bi to najhitreje zrihtali glede na to da sem jaz v Portorožu, svak na Ptuju in mi gospodična za šaltarjem pove, da iz njegovega boba nebo nič ker je zapufan na polno (siol box in tablica). A ma kdo mogoče SIOL bon za "rentat" za kako primerno ceno, sam si ne morem vzet nobenga paketa od Siola ker sem v podnajemu.
Laguna II 2.2dCi INITIALE PARIS
Uporabniški avatar
seba#93
Prispevkov: 26
Pridružen: 20 Maj 2011, 18:03
Kraj: Domžale

Re: Mobilni telefoni na forumu

Odgovor Napisal/-a seba#93 »

Še en tušmobilovc. Trenutno na Mingl neomejen, (prej Vesolje, še prej pa na Mobitelu Đabest), predvsem zaradi cene paketa, lovi mi pa tut zaenkrat povsod kjer sem bil, včasih še kje kjer drugim Mobitel ne lovi (v gondoli na smučišču Višarje recimo, kjer so bili vsi na italjanskem operaterju ali pa brez signala, čudno).
Uporabljam pa Nexus 4, zelo zadovoljen s telefonom.
Prej sem imel Huaweii ideos x5, blackberry curve, nokia 5800 xpress music (kupil takoj ko je prišla ven), pa še eno xpress music (oznake nevem več), pa sagem my-x8, pa ene dve nokie še na začetku
“Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you.”
― Jeremy Clarkson
Uporabniški avatar
Sport Driver
Prispevkov: 740
Pridružen: 28 Dec 2011, 10:28

Re: Mobilni telefoni na forumu

Odgovor Napisal/-a Sport Driver »

Drejchi napisal/-a:
Kar se pa prodaje iPhonov tiče, k je Sport Driver spraševal... v prvem vikendu jih je bilo prodanih 1500.
Hvala :D . Sicer pa lepe cifre, sploh za tako drag telefon :shock: . Je bila kot kaže dobra odločitev se zmenit z Applom. Aja pa bi lahko te podatke uporabil da bi napisal kak članek o iPhonih pri Telekomu za tisto spletno stran ki sem jo linkal v enem prejšnjih postov ?
Odgovori