Nakup DSLRja

Vse v povezavi s fotografijo
Uporabniški avatar
Aleen
Prispevkov: 1456
Pridružen: 19 Apr 2006, 21:40
Kraj: Kranj

Nakup DSLRja

Odgovor Napisal/-a Aleen »

Lep pozdrav

No ker sem opazil da se na našem forumu kar nekaj uporabnikov ukvarja z fotografijo sem se odločil da odprem debato o nakupu novega fotoaparata.

Stari Olympus je postal malo dolgočasen in sem si malo ogledal nove.

Najbolj mi je v oči padel

Nikon D3200 + 18-105 VR (KIT)

ali

Nikon D5100 + 18-105 VR [KIT]

Nekako sem bolj na strani d3200 ker je novejši model in bolj enostaven za uporabo.

No sedaj me pa zanima vaše mnenje je to dobra izbira, je bolje počakati kak novi model, se dobi kaj boljšega za ceno do 600€?

Hvala.lp
RENAULT Sport
Slika
Uporabniški avatar
UrbanD
Administrator
Prispevkov: 3702
Pridružen: 13 Mar 2008, 17:03
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup DSLRja

Odgovor Napisal/-a UrbanD »

Canon EOS 1100D je čist supr zadevca za začetnika DSLR fotk ga je ravno par dni nazaj kupil kolega.
Clio II ph2 1.2 16V Billabong - sold
Clio II ph2 RS 172 - sold
Clio III ph1 RS 197 F1 Team - sold
Clio II ph2 RS 182 - sold
Clio IV ph2 RS Trophy - sold
Seat Leon Cupra ST 300 4drive - family car
Mitsubishi Lancer EVO VIII MR - weekend car
Uporabniški avatar
skopusnik
Prispevkov: 2542
Pridružen: 09 Apr 2008, 14:36
Kraj: Novo mesto

Re: Nakup DSLRja

Odgovor Napisal/-a skopusnik »

Ne vem zakaj naj bi bil D3200 bolj enostaven od D5100? :) Če imaš na avtomatiko je vse isto :mrgreen: če se igraš z nastavitvami pa prav tako. Je pa bolje imeti več možnih nastavitev, pa jih počasi začneš uporabljati.

D5100 ima vrtljiv zaslon, kar jaz ubistvu pogrešam na mojem D7000. Včasih pride zelo prav :) D5100 je eno malenkost večji od D3200, zna priti prav. Meni je bil D5000 totalno premajhen (sploh ko maš parkrat večji DSLR v roki). Pojdi v trgovino in probaj kateri ti bolj sede ;) Je pa res da ima D3200 več mpix in novejši senzor :) Falil ne boš z nobenim 8)
The best place to watch a race is in the rear view mirror.
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Nakup DSLRja

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Imam D5100.

Vtrljiv zaslon ja odlična in hudo uporabna stvar. Me je velikokrat rešil, da mi ni bilo potrebno legat v kakšno blato :D

Kar se zahtevnosti uporabe tiče, ti ne znam dat primerjave s 3200. Ni pretirano zahteven, meniji so smiselno razporejeni, če ti kaj ni jasno imaš direkten gumb s pojasnilom, kaj je kaj. Je pa (tudi če gre za amaterski aparat) precej obsežen in ti res priporočam, da si vzameš kakšno popoldne s kavo in navodili v rokah. Glede menijev, razporeditve gumbov ipd mi je bolj simpatičen Nikon, kot Canon, čeprav sem s Canonom delal pol OŠ in celo SŠ. Dokler nisem pred leti dobil tastovega D70 v roke :oops:

Glede majhnosti je kdaj prav praktično, ker ga lahko stisneš v kakšno manjšo torbo. Je pa res, da je 18-105 fizično že kar velik objektiv. Majhnost me je motila na koncertih in party-jih, ker imam v gužvi rad, da močno in varno primem aparat. Zato sem vzel še grip (ful so poceni, za dve bateriji) in dodatno baterijo. To je dejansko moja edina graja pri 5100: malo posnetkov z eno baterijo. Tast z D70 nastrela 600 z enim polnjnjem, sam pa čez 300 težko pridem. Je malo neugodno, posnameš malo daljši filmček, nastrelaš 50 slik in baterija je prazna. Verjetno zna bit pri 3200 podobno. Aja še glede snemanja: motorček za ostrenje se sliši na posnetku, če uporabljaš AF ;)

Mislim, da z nobenim ne boš falil, saj sta si v osnovi precej podobna, objektiv isti. Glej na ceno ;)
Uporabniški avatar
skopusnik
Prispevkov: 2542
Pridružen: 09 Apr 2008, 14:36
Kraj: Novo mesto

Re: Nakup DSLRja

Odgovor Napisal/-a skopusnik »

300 slik? Verjetno redno uporabljaš vgrajeno bliskavico? Jaz sem jih z D5000 brez problema naredu 1000... tudi z D7000 ni kaj dosti drugače.
The best place to watch a race is in the rear view mirror.
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Nakup DSLRja

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Fleša zelo malo ali nič, ker mi itak nič ne pomaga, ker pri malih zumiranjih meče objektiv senco na sliko, hkrati pa ne maram zapečenih slik brez globine zaradi fleša...

Ok, mogoče jih naredim 400, več pa zelo težko. Baterija je drugačna, kot je pri D5000. Naj bi bila zmogljivejša, ampak sam nimam nekega hudo dobrega mnenja. Original je 1030mA, zdaj imam še eno 1250mA v gripu in se ne obremenjujem več ;)

Aleen, mogoče ti pomaga: http://digital-cameras.findthebest.com/ ... ikon-D5100
Uporabniški avatar
Cr00k
Prispevkov: 903
Pridružen: 03 Avg 2010, 22:40
Kraj: Celovec

Re: Nakup DSLRja

Odgovor Napisal/-a Cr00k »

Rajs mal mejn za body, pa tolk vec za dobre objektive...;)
Slika
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Nakup DSLRja

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Cr00k napisal/-a:Rajs mal mejn za body, pa tolk vec za dobre objektive...;)
Jo, sej to je pa zdej naslednja stvar, ker mi original 18-105 in en prastari 80-400 še zdaleč ne zadostujeta.
Uporabniški avatar
Cr00k
Prispevkov: 903
Pridružen: 03 Avg 2010, 22:40
Kraj: Celovec

Re: Nakup DSLRja

Odgovor Napisal/-a Cr00k »

Jst sem za foro na svojega prastarega 350d namontiral canonov L 70-200 f4 in prezivel eno popoldne na potepanju - slike so odfuk :) od takrat naprej samo se za objektive sparam, 40d body je vec kot dober :)
Slika
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Nakup DSLRja

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Sej 70-200 s fiksno blendo mora biti že stroj in tudi finančni zalogaj. Moj 80-400 pa je še manual fokus, tisto je šele zabavno :lol: Optika ni najboljša (Tokina), je pa hardcore objektiv brez enega koščka plastike, razen pokrovčka za lečo - vse kovinsko. D350 in še prej D300 pa so bile moje mokre sanje - huh, a bo že 10 let nazaj?

Da grem nazaj na topic:

Glede D5100 sem malo prečital glede baterije. Ima 81% manjšo kapacitivnost kot pri D7000 in naj bi naredila cca 600 slik. Sem bral na forumih o razponu med 200 in 1000 slikami. Očitno je res precej odvisno od šparanja (ugašanje med slikanjem, pregledovanje slik, urejanje....) in od serije baterije :? D3200 ima po podatkih 540 slik z eno baterijo.
Uporabniški avatar
szobov1
Prispevkov: 145
Pridružen: 08 Mar 2012, 15:08
Kraj: Ormož

Re: Nakup DSLRja

Odgovor Napisal/-a szobov1 »

Sam imam Nikon D5100 trenutno 1 leto. In sem precej zadovoljen z aparatom. Sem tudi še amater v slikanju ampak je precej enostaven aparat za uporabo. V soboto sem bil na poroki in sem z eno baterijo naredil okoli 700 slik, večina sem zvečer imel prižgano še dodatno Nikonovo bliskavico in še je malce baterije ostalo da bi lahko slikal. Imam pa objektiv Nikkor 18-105 + dodatni širokokotni Sigma 10-20 f4-5.6 (bomba objektiv).

Lp
Uporabniški avatar
kmetek
Moderator
Prispevkov: 3738
Pridružen: 18 Okt 2008, 17:43
Kraj: Bloke

Re: Nakup DSLRja

Odgovor Napisal/-a kmetek »

Jest sm letos po 8 letni pavzi tud spet začel nekaj malega škljocat. Prvo je bil v planu 350D + 50mm + neki zraven, pa sem pol za dobro ceno dobil 1100D z 18-55mm pa še 50mm sem dobil pol. Za začetek več kot spodoben in tko kot je že narsikdo reku, bolš osnoven body, pa boljše objektive. Ker tud s hudim body-jem in poceni objektivom so lahko fotke kot iz telefona :oops: Obratno je stvar lahko odlična.
Kar izgubim na ravnini, nadomestim v ovinku :D
Uporabniški avatar
Cr00k
Prispevkov: 903
Pridružen: 03 Avg 2010, 22:40
Kraj: Celovec

Re: Nakup DSLRja

Odgovor Napisal/-a Cr00k »

50mm f1.8 je best price/performance :) bokeh!
Slika
Uporabniški avatar
kmetek
Moderator
Prispevkov: 3738
Pridružen: 18 Okt 2008, 17:43
Kraj: Bloke

Re: Nakup DSLRja

Odgovor Napisal/-a kmetek »

Ja itak za začet je tole odlično, za kakšne športne aktivnosti pa je vsaj 18mm recimo veliko boljši če prideš zraven, al pa kakšen tele, recimo dost popularen 70-200mm. To je nekako "nujno zlo" od opreme, poleg fleša in prožilca.
Kar izgubim na ravnini, nadomestim v ovinku :D
Uporabniški avatar
clio open
Prispevkov: 3124
Pridružen: 13 Nov 2007, 10:40
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup DSLRja

Odgovor Napisal/-a clio open »

Mene pa bolj zanima kakih nastavitev se držite pri določenihj pogojih? :) če se da komu razpisati o tem, bo najbolje, da odpremo novo temo. Ne bi pa odpiral nove teme, ki bo zamrla ob pritisku na enter :D
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taxi.
Odgovori