Megane II 1.9dci / Twingo RS

Predstavite Vašega Renault-a
Uporabniški avatar
Photox
Prispevkov: 113
Pridružen: 21 Nov 2012, 18:56
Kraj: Novo mesto

Megane II 1.9dci / Twingo RS

Odgovor Napisal/-a Photox »

Evo, da še jaz predstavim svoje (uradno) prvo vozilo :P
Podatki:
model: Megane II 2.0 16v, 99KW
letnik: 6/2008
oprema: Dynamique Plus
prevoženih: 56.700km

Plani zeankrat:
-zamenjava filtra (še v fazi odločanja - cone ali panel)
-menjava platišč (platišča že čakajo peskanje in barvanje v (najbrš) mat črno - AEZ 17x7, 7 dvojnih krakov)
-nižanje za kake 30-35mm (Eibach Pro verjetno)
-distančniki (pomojem skoraj must, zaradi nižanja :P )
-oblačenje notranjosti v carbon folijo (vse "plastik" zadeve na armaturi, mogoče še ročke od vrat - zunaj+znotraj in pa obe znački - spredaj+zadaj)
-mogoče enkrat ob priliki še prednji+zadnji odbijač od RS-a (ob tej priliki vprašanje, ali pašejo mrežice od RS-a na navaden prednji odbijač in če ja, mi lahko kdo zaupa kataloško?)

Še tri fotke avta v trenutnem (asranem :roll: ) stanju (skozi objektiv skopusnik-a - z mojo retušo :twisted: ):
Slika

Slika

Slika
Zadnjič spremenil Photox, dne 10 Maj 2018, 15:08, skupaj popravljeno 6 krat.
M̶̶̶e̶̶̶g̶̶̶a̶̶̶n̶̶̶e̶̶̶ ̶̶̶2̶̶̶ ̶̶̶P̶̶̶h̶̶̶2̶̶̶ ̶̶̶2̶̶̶.̶̶̶0̶̶̶ ̶̶̶1̶̶̶6̶̶̶V̶̶̶ ̶B̶l̶a̶c̶k̶ / C̶l̶i̶o̶ ̶R̶S̶ ̶1̶8̶2̶ ̶H̶o̶l̶o̶g̶r̶a̶m̶ ̶G̶r̶e̶y̶ / Megane 2 Ph2 1.9DCI Graphite Black / Twingo RS Ph1 Pearl Black || http://maticerzen.si" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
szobov1
Prispevkov: 145
Pridružen: 08 Mar 2012, 15:08
Kraj: Ormož

Re: Megane II 2.0 16v '08 by Photox

Odgovor Napisal/-a szobov1 »

lep je lep, še lepši bi bil če bi bil spucan :D plani so ful dobri, če se to uresniči še bo lepši. keep up the good work ;)
Uporabniški avatar
Photox
Prispevkov: 113
Pridružen: 21 Nov 2012, 18:56
Kraj: Novo mesto

Re: Megane II 2.0 16v '08 by Photox

Odgovor Napisal/-a Photox »

Spucan je bil spucan, pa je uro pred fotkanjem začel padat dež, potlej pa še pihat veter in evo, cel avto v cvetnem prahu in blatu :x Bomo poštimal v kratkem, platišča z gumami in distančniki bodo na avtu še ta teden, ostalo upam da čimprej 8)
M̶̶̶e̶̶̶g̶̶̶a̶̶̶n̶̶̶e̶̶̶ ̶̶̶2̶̶̶ ̶̶̶P̶̶̶h̶̶̶2̶̶̶ ̶̶̶2̶̶̶.̶̶̶0̶̶̶ ̶̶̶1̶̶̶6̶̶̶V̶̶̶ ̶B̶l̶a̶c̶k̶ / C̶l̶i̶o̶ ̶R̶S̶ ̶1̶8̶2̶ ̶H̶o̶l̶o̶g̶r̶a̶m̶ ̶G̶r̶e̶y̶ / Megane 2 Ph2 1.9DCI Graphite Black / Twingo RS Ph1 Pearl Black || http://maticerzen.si" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Photox
Prispevkov: 113
Pridružen: 21 Nov 2012, 18:56
Kraj: Novo mesto

Re: Megane II 2.0 16v '08 by Photox

Odgovor Napisal/-a Photox »

Tako, prva zadeva zamenjana 8) po tehtnem premisleku (beri: videni fotki spodaj) sem se odločil, da feltne pustim v isti barvi.
Slika

Takole zgleda zaenkrat (fotkal malo "od spodaj" - nisem mel placa :oops: )

Slika

Na feltnah pa Sava Intensa UHP, 225/45/R17 - zaenkrat nimam kaj reč čez gumo, na suhem lepo drži v ovnikih, izredno tiha (po deklaraciji 66dB), še na enem orenk dežju jo treba sprobat :twisted:

Slika

LP M
M̶̶̶e̶̶̶g̶̶̶a̶̶̶n̶̶̶e̶̶̶ ̶̶̶2̶̶̶ ̶̶̶P̶̶̶h̶̶̶2̶̶̶ ̶̶̶2̶̶̶.̶̶̶0̶̶̶ ̶̶̶1̶̶̶6̶̶̶V̶̶̶ ̶B̶l̶a̶c̶k̶ / C̶l̶i̶o̶ ̶R̶S̶ ̶1̶8̶2̶ ̶H̶o̶l̶o̶g̶r̶a̶m̶ ̶G̶r̶e̶y̶ / Megane 2 Ph2 1.9DCI Graphite Black / Twingo RS Ph1 Pearl Black || http://maticerzen.si" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
szobov1
Prispevkov: 145
Pridružen: 08 Mar 2012, 15:08
Kraj: Ormož

Re: Megane II 2.0 16v '08 by Photox

Odgovor Napisal/-a szobov1 »

super pašejo felne. dobro da so sive ker če bi ble črne se mi zdi da nebi tako lepo pasale na avto, bi pomoje bil preveč črn. :)
Uporabniški avatar
_RST_
Prispevkov: 24
Pridružen: 09 Maj 2010, 11:34

Re: Megane II 2.0 16v '08 by Photox

Odgovor Napisal/-a _RST_ »

lepo pašejo feltne ja :) glede rs zgornjih "mrežic" mislm da morjo pasat tud na ta odbijač ... sm jih pa sam kupu pred kratkim za mojga cc-ja kataloška pa je 7701477027 če je to ta .. drugače bom pa še na embalažo pogledou ;) so pa okol 115 € ... malo man :S usekakor vrtoglava cena za 2 mala kosa plastike :/
LP
Uporabniški avatar
Photox
Prispevkov: 113
Pridružen: 21 Nov 2012, 18:56
Kraj: Novo mesto

Re: Megane II 2.0 16v '08 by Photox

Odgovor Napisal/-a Photox »

_RST_ napisal/-a:lepo pašejo feltne ja :) glede rs zgornjih "mrežic" mislm da morjo pasat tud na ta odbijač ... sm jih pa sam kupu pred kratkim za mojga cc-ja kataloška pa je 7701477027 če je to ta .. drugače bom pa še na embalažo pogledou ;) so pa okol 115 € ... malo man :S usekakor vrtoglava cena za 2 mala kosa plastike :/
LP
Hvala, men so tud všeč! 8) kar se mrežic tiče, sem ugotovil ja, da je precej draga zadeva..prav tako cel prednji odbijač od R26, v UK 531,71funtov.. :roll:
M̶̶̶e̶̶̶g̶̶̶a̶̶̶n̶̶̶e̶̶̶ ̶̶̶2̶̶̶ ̶̶̶P̶̶̶h̶̶̶2̶̶̶ ̶̶̶2̶̶̶.̶̶̶0̶̶̶ ̶̶̶1̶̶̶6̶̶̶V̶̶̶ ̶B̶l̶a̶c̶k̶ / C̶l̶i̶o̶ ̶R̶S̶ ̶1̶8̶2̶ ̶H̶o̶l̶o̶g̶r̶a̶m̶ ̶G̶r̶e̶y̶ / Megane 2 Ph2 1.9DCI Graphite Black / Twingo RS Ph1 Pearl Black || http://maticerzen.si" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
_RST_
Prispevkov: 24
Pridružen: 09 Maj 2010, 11:34

Re: Megane II 2.0 16v '08 by Photox

Odgovor Napisal/-a _RST_ »

jp js sm odvijač naroču iz italije ponaredk pa je biu 260€ z poštnino(brez mrežic seveda in pa iz poliestra v šprickitu) ... drage zadeve so tile RS-i ...
Uporabniški avatar
Photox
Prispevkov: 113
Pridružen: 21 Nov 2012, 18:56
Kraj: Novo mesto

Re: Megane II 2.0 16v '08 by Photox

Odgovor Napisal/-a Photox »

_RST_ napisal/-a:jp js sm odvijač naroču iz italije ponaredk pa je biu 260€ z poštnino(brez mrežic seveda in pa iz poliestra v šprickitu) ... drage zadeve so tile RS-i ...
Kateri odbijač to, 225 al R26? Ker kot vem sta mal drugačna, vsaj okrog meglenk.. pa če sešteješ, 260€ - ponaredek odbijač + 220€ - komplet mrežic, pa si "skorej" na istem kokr če kupš original.. :lol:

Še par vprašanj. Poslušam zadnje čase, da je malček brezveze preveč denarja metat na ta avto, da naj poštimam taminimalne stvari, ker drugače bi bilo že v prvem planu bolje kupit RS-a :twisted: Zanima me kako je če zamenjam samo vzmeti, je res, da avto pri večjih hitrostih "plava"? Izkušnje s filtri cone vs panel (recimo K&N, razlika v ceni je 3:1), poslušam za cone, da pri "nepravilni" montaži pripomore k izgubi moči, true? Se kdo ukvarja s "štrihanjem" čeljusti? Nisem glih štručko za te zadeve, pa nebi rad sam packal.. :oops:

P.S. gume stestirane, nobenih pripomb. Za svojo ceno več kot vrhunske gume!

LP M
M̶̶̶e̶̶̶g̶̶̶a̶̶̶n̶̶̶e̶̶̶ ̶̶̶2̶̶̶ ̶̶̶P̶̶̶h̶̶̶2̶̶̶ ̶̶̶2̶̶̶.̶̶̶0̶̶̶ ̶̶̶1̶̶̶6̶̶̶V̶̶̶ ̶B̶l̶a̶c̶k̶ / C̶l̶i̶o̶ ̶R̶S̶ ̶1̶8̶2̶ ̶H̶o̶l̶o̶g̶r̶a̶m̶ ̶G̶r̶e̶y̶ / Megane 2 Ph2 1.9DCI Graphite Black / Twingo RS Ph1 Pearl Black || http://maticerzen.si" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Storz
Prispevkov: 956
Pridružen: 16 Maj 2012, 20:26
Kraj: Vrhnika oz tm okol

Re: Megane II 2.0 16v '08 by Photox

Odgovor Napisal/-a Storz »

čeljusti uzameš dol (al pa tud ne) zdrgneš z drajtpiršno in prebarvaš s 300°C barvo in to je to.. (fajn je če zaščitš mau disk da ni cev od barve) jest sm meu cca pov leta preštirhane s tem, da sm vsaj 2x pregrev bremze, da se je kadil iz nih barva je pa še ustrajala..

Drgač pa lep avtek :P

Tele feltnice mu bl pašejo kukr original..

Glede metanja dnarja na avto je pa itak brez veze.. Ampak je svojevrstn užitek.. Ker veš, da si naredu sam..
Uporabniški avatar
Photox
Prispevkov: 113
Pridružen: 21 Nov 2012, 18:56
Kraj: Novo mesto

Re: Megane II 2.0 16v '08 by Photox

Odgovor Napisal/-a Photox »

Bom si mal pogledal kako sploh zgleda demontaža itd..al pa koga mel zraven, da mi pomaga, ker sem res bol "lev" kar se tiče teh zadev :D kako je pa z različnimi barvami? Vleče me recimo na rumeno, samo bo pomojem čeljust rumena samo ko bo avto opran.. :roll:

Pa hvala, men so tud všeč, čeprav še vedno gledam za kako repliko feltn R26, zaenkrat neuspešno.. :cry:
M̶̶̶e̶̶̶g̶̶̶a̶̶̶n̶̶̶e̶̶̶ ̶̶̶2̶̶̶ ̶̶̶P̶̶̶h̶̶̶2̶̶̶ ̶̶̶2̶̶̶.̶̶̶0̶̶̶ ̶̶̶1̶̶̶6̶̶̶V̶̶̶ ̶B̶l̶a̶c̶k̶ / C̶l̶i̶o̶ ̶R̶S̶ ̶1̶8̶2̶ ̶H̶o̶l̶o̶g̶r̶a̶m̶ ̶G̶r̶e̶y̶ / Megane 2 Ph2 1.9DCI Graphite Black / Twingo RS Ph1 Pearl Black || http://maticerzen.si" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Storz
Prispevkov: 956
Pridružen: 16 Maj 2012, 20:26
Kraj: Vrhnika oz tm okol

Re: Megane II 2.0 16v '08 by Photox

Odgovor Napisal/-a Storz »

Nebi vedu katere barve so na voljo za črno in rdečo sm sigurn da je za rumeno pa nevem.. nekje sm bral da so jih barvali tudi z običnnimi barvami in je zadeva držala.... Po mojem, če nimaš nekih extremnih tišan bi zadeva mogla zdržat..


Čeljust bo rumena ko bo opran in še nekaj dni po tem... :p Boš pač večkrat pral avto oz bojo čeljusti vlekle na rumenočrno barvo :P (zato sem jaz pobarval čeljusti na črno in je stvar rešena :P )

Za čeljusti dol maš pa 2 vijaka na zadni strani.. splača se jih čist dol uzet pa spucat pregledat (prašne gumice če so cele) in sestavt nazaj .. sam potem maš probleme z oljem za bremze.. ob tej priložnosti ga lahko še zamenjaš in je še to narejeno.. če pa ne ga pa stočiš v neko posodo in potem nazaj.. Ampak ni najbol pametno.. 1 l 5.1 olja stane 16€ kaj bol običnega je pa vrjetno še ceneje.. Tako, da niti ni nek velik strošek..
Uporabniški avatar
Photox
Prispevkov: 113
Pridružen: 21 Nov 2012, 18:56
Kraj: Novo mesto

Re: Megane II 2.0 16v '08 by Photox

Odgovor Napisal/-a Photox »

Aha, bom se mal pozanimal kaj in kako, pa bom menda najdu neki primernega.. Rumeno zato, ker me še vedno vleče h črnim feltnam (trenutno se je moj uč ustavil na Inovit Tarmac Black 8x18", z dodano tanko rumeno črto ob robu), pa mogoče špegučke v rumeno, pa še kako drobnarijo, mogoče celo streho (delno). Bom si vzel čas, pa se mal poigral s Photoshopom in napopam kako fotko 8)
M̶̶̶e̶̶̶g̶̶̶a̶̶̶n̶̶̶e̶̶̶ ̶̶̶2̶̶̶ ̶̶̶P̶̶̶h̶̶̶2̶̶̶ ̶̶̶2̶̶̶.̶̶̶0̶̶̶ ̶̶̶1̶̶̶6̶̶̶V̶̶̶ ̶B̶l̶a̶c̶k̶ / C̶l̶i̶o̶ ̶R̶S̶ ̶1̶8̶2̶ ̶H̶o̶l̶o̶g̶r̶a̶m̶ ̶G̶r̶e̶y̶ / Megane 2 Ph2 1.9DCI Graphite Black / Twingo RS Ph1 Pearl Black || http://maticerzen.si" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
mateichk
Prispevkov: 700
Pridružen: 04 Jan 2009, 20:55
Kraj: Hrastnik

Re: Megane II 2.0 16v '08 by Photox

Odgovor Napisal/-a mateichk »

Photox napisal/-a:Aha, bom se mal pozanimal kaj in kako, pa bom menda najdu neki primernega.. Rumeno zato, ker me še vedno vleče h črnim feltnam (trenutno se je moj uč ustavil na Inovit Tarmac Black 8x18", z dodano tanko rumeno črto ob robu), pa mogoče špegučke v rumeno, pa še kako drobnarijo, mogoče celo streho (delno). Bom si vzel čas, pa se mal poigral s Photoshopom in napopam kako fotko 8)
Jst mam živo zeleno in ti povem da men zgleda fenomenalno :P
..:: Renault MEGANE II 1.5 dCi 106KM ph2 2006 ::..
Uporabniški avatar
Photox
Prispevkov: 113
Pridružen: 21 Nov 2012, 18:56
Kraj: Novo mesto

Re: Megane II 2.0 16v '08 by Photox

Odgovor Napisal/-a Photox »

Evo en majhen update, čeljusti barvane na živo rumeno 8) se mi zdi, da mu kr sede, čakam še črne nalepke pa so čeljusti fertik :) vzmeti bodo upam da tud v kratkem (ker zgleda ko traktor trenutno :lol: ) in pa distančniki :)
Slika

Slika
M̶̶̶e̶̶̶g̶̶̶a̶̶̶n̶̶̶e̶̶̶ ̶̶̶2̶̶̶ ̶̶̶P̶̶̶h̶̶̶2̶̶̶ ̶̶̶2̶̶̶.̶̶̶0̶̶̶ ̶̶̶1̶̶̶6̶̶̶V̶̶̶ ̶B̶l̶a̶c̶k̶ / C̶l̶i̶o̶ ̶R̶S̶ ̶1̶8̶2̶ ̶H̶o̶l̶o̶g̶r̶a̶m̶ ̶G̶r̶e̶y̶ / Megane 2 Ph2 1.9DCI Graphite Black / Twingo RS Ph1 Pearl Black || http://maticerzen.si" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori