Stran 1 od 1
Ventilator ne dela, avto. klima, Laguna l97, RXE
Objavljeno: 02 Maj 2013, 19:08
Napisal/-a Borut Povše
Živjo. Nujno, ventilator je crknu. Nekaj je zašmelcal, se pokadil izpod radija, od takrat ne dela več ventilator. Sam displej od klime deluje normalno, lopute tudi, ventilator mrtev. Varovalke pod volanom vse cele, v knjigici sicer piše o neki varovalki klimatske naprave, samo kje je? Za kaj vse so varovalke pri motorju zraven akumulatorja? Kje bi lahko še kaj prišlo v stik, ali kaj drugega , da ventilator crkne? Prosim za pomoč, nujno. LP Borut
Re: Ventilator ne dela, avto. klima, Laguna l97, RXE
Objavljeno: 03 Maj 2013, 00:31
Napisal/-a Fan
Pozdravljeni
Preden panično iščete pregoreno varovalko, bi osebno demontiral konzolo in pogledal v kakšnem stanju so žice za radijem. Če je kaj brez izolacije v kratkem stiku, se vam vse skupaj lahko spremeni v baklo.
Malo sumljiv mi je ta tavek: Nekaj je zašmelcal, se pokadil izpod radija, od takrat ne dela več ventilator
Lep pozdrav
Re: Ventilator ne dela, avto. klima, Laguna l97, RXE
Objavljeno: 03 Maj 2013, 11:23
Napisal/-a Borut Povše
Sem pogledal žice, je cel šop premera 2cm, cel kup žic, zgleda vredu. Ker se je to pripetilo ženi, bi rad dal tisto varovalko not če sploh je, da še sam probam locerati malo bolj natančno kje bi to lahko bilo. Ali je mogoče, da je kaka varovalka v sami bližini ventilatorja? LP
Re: Ventilator ne dela, avto. klima, Laguna l97, RXE
Objavljeno: 04 Maj 2013, 12:25
Napisal/-a Borut Povše
No zdej sem pa šel raziskovat. Skurjeno navitje ventilatorja. Zdej pa me zanima, če kdo ve kje se kaj takega da dobit rablenega. Je pa od BEHR-a, drugače pa so vgrajevali tudi od VALEO-ta. Ma kdo kakega.
Je pa za avtomatsko klimo in pride pod armaturo na sovoznikovi strani. Privit z tremi vijaki in en konektor z kabli. Ta model še nima predala na sovoznikovi strani. Bi prosil za pomoč. Vse kar je okoli ljubljane bi bilo zaželjeno.
Aja, pa mogoč kdo ve koliko nov pride?
hvala, LP
Re: Ventilator ne dela, avto. klima, Laguna l97, RXE
Objavljeno: 05 Maj 2013, 19:05
Napisal/-a Borut Povše
Dobil drugega (40€), zamenjal, dela. LP