Stran 1 od 1

Tüv Momo TEN-S alloy 16col za Clio III

Objavljeno: 21 Apr 2013, 11:52
Napisal/-a Dorotheia
Lep pozdrav,

kupila sem nova platišča, v katerih moj Clio (model= Clio III 1.2 TCE Expression) vsaj malo bolj lepo izgleda, sedaj pa moram urediti še homologacijo. Saj so v originalu za avto primerna samo 15col platišča oz. dovoljene pnevmatike in platišča so naslednje: 185/60 R15 (84) H/T, 6.00 J 15 50 50-43

Tole mi piše v kartončku.

Jaz pa sem sedaj kupila platišča Momo TEN-S alloy 16 col (vsaj mislim, da je ta model).

Slika
Tale model, samo da je za 4 luknje, ker je pač za Cliota.

Tako izgleda približno na mojem avtu (samo ni slikica od mojega avta, sem našla na spletu čisto ista platišča kot so na mojem):

Slika

Aja so torej 16col, kot sem že napisala. Dimenzije gum pa so sedaj 195/45 R16.

Sedaj pa vprašanje. Kje dobim Tüv za ta platišča in kako postopam potem naprej, da se čimhitreje uredi potrebna homologacija platišč in gum (predvidevam, da moram urediti papirje in za gume in za platišča?).

Hvala že vnaprej!

Re: Tüv Momo TEN-S alloy 16col za Clio III

Objavljeno: 21 Apr 2013, 12:10
Napisal/-a jure
ce si kupla nova platisca,bi mogla TUV dobit zraven pri trgovcu,kjer si jih kupla

Re: Tüv Momo TEN-S alloy 16col za Clio III

Objavljeno: 21 Apr 2013, 12:32
Napisal/-a Dorotheia
Nisem kupila novih. Ubistvu mi jih je en kolega zrihtal po res ugodni ceni. So pa rabljena 1 leto in tistega Tüv certifikata ni bilo zraven.

Berem pa sedaj, da se to dimenzijo gum menda sploh ne da homologirat na moj avto. :shock:

Re: Tüv Momo TEN-S alloy 16col za Clio III

Objavljeno: 21 Apr 2013, 19:18
Napisal/-a c.o.b.
ja, na Cliota III paše 195/50/16 ali 205/45/16.

Lp

Re: Tüv Momo TEN-S alloy 16col za Clio III

Objavljeno: 22 Apr 2013, 18:39
Napisal/-a GrizZzLy91
Zdaj edino, če ima kateri takšen Tüv, da bi ti ga lahko kar dal za prekopirat ali predelat, če ne pa drugače če ti bo v pomoč tale link piši direkt na MOMO UK email, ker sem videl da so te TEN-S felge samo na UK uradni spletni strani, na Italijanski ali USA ni tega modela, sicer je za Italijo in USA ista stran :) tako da zaprosi za certifikat če ga je možno dobiti, potem pa jim daj vse potrebne podatke od tvojega cliota :)

evo še link do kontakta:
http://www.momo-uk.co.uk/momo-contact.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

upam da je bilo kaj v pomoč :)

Lp

Re: Tüv Momo TEN-S alloy 16col za Clio III

Objavljeno: 22 Apr 2013, 23:12
Napisal/-a jurko
prašaš lahko tud u mat sport, ker jih prodajajo dol :)

Re: Tüv Momo TEN-S alloy 16col za Clio III

Objavljeno: 04 Maj 2013, 17:58
Napisal/-a Dorotheia
Hvala vam za predloge in pomoč.
Mi je vsaka informacija prišla prav. Imam pa sedaj končno vse papirje in homologirano vse (kar nisem mogla verjeti, dokler nisem na kartončku dejansko videla). :wink:
Hvala še enkrat!

Re: Tüv Momo TEN-S alloy 16col za Clio III

Objavljeno: 04 Maj 2013, 21:02
Napisal/-a Storz
Kdaj pa pride kkšna predstavitev avta ? :P

Re: Tüv Momo TEN-S alloy 16col za Clio III

Objavljeno: 05 Maj 2013, 00:42
Napisal/-a Dorotheia
Zbiram pogum. Saj ni tako lep. :P

Re: Tüv Momo TEN-S alloy 16col za Clio III

Objavljeno: 05 Maj 2013, 10:17
Napisal/-a Storz
Sej ne grizemo :P Če pravš da ni tok lep boš pa poštimala da bo bl lep :P