Tüv Momo TEN-S alloy 16col za Clio III
Objavljeno: 21 Apr 2013, 11:52
Lep pozdrav,
kupila sem nova platišča, v katerih moj Clio (model= Clio III 1.2 TCE Expression) vsaj malo bolj lepo izgleda, sedaj pa moram urediti še homologacijo. Saj so v originalu za avto primerna samo 15col platišča oz. dovoljene pnevmatike in platišča so naslednje: 185/60 R15 (84) H/T, 6.00 J 15 50 50-43
Tole mi piše v kartončku.
Jaz pa sem sedaj kupila platišča Momo TEN-S alloy 16 col (vsaj mislim, da je ta model).

Tale model, samo da je za 4 luknje, ker je pač za Cliota.
Tako izgleda približno na mojem avtu (samo ni slikica od mojega avta, sem našla na spletu čisto ista platišča kot so na mojem):

Aja so torej 16col, kot sem že napisala. Dimenzije gum pa so sedaj 195/45 R16.
Sedaj pa vprašanje. Kje dobim Tüv za ta platišča in kako postopam potem naprej, da se čimhitreje uredi potrebna homologacija platišč in gum (predvidevam, da moram urediti papirje in za gume in za platišča?).
Hvala že vnaprej!
kupila sem nova platišča, v katerih moj Clio (model= Clio III 1.2 TCE Expression) vsaj malo bolj lepo izgleda, sedaj pa moram urediti še homologacijo. Saj so v originalu za avto primerna samo 15col platišča oz. dovoljene pnevmatike in platišča so naslednje: 185/60 R15 (84) H/T, 6.00 J 15 50 50-43
Tole mi piše v kartončku.
Jaz pa sem sedaj kupila platišča Momo TEN-S alloy 16 col (vsaj mislim, da je ta model).

Tale model, samo da je za 4 luknje, ker je pač za Cliota.
Tako izgleda približno na mojem avtu (samo ni slikica od mojega avta, sem našla na spletu čisto ista platišča kot so na mojem):
Aja so torej 16col, kot sem že napisala. Dimenzije gum pa so sedaj 195/45 R16.
Sedaj pa vprašanje. Kje dobim Tüv za ta platišča in kako postopam potem naprej, da se čimhitreje uredi potrebna homologacija platišč in gum (predvidevam, da moram urediti papirje in za gume in za platišča?).
Hvala že vnaprej!