GOPRO HD in konkurenca

Vse v povezavi s fotografijo
debitel
Prispevkov: 3
Pridružen: 10 Feb 2013, 16:56

GOPRO HD in konkurenca

Odgovor Napisal/-a debitel »

Sem nov član, forum spremljam že nekaj časa.
Ker se približuje pomlad in s tem več zunanjih aktivnosti, sem se odločil, da bom objavil povzetek svoje raziskave, namreč kupujem price-performance vieo kamero za multi use.
Če bom vsaj komu pomagal bom zadovoljen.

Da ne dolgovezim, naredil sem precej obsežno raziskavo, kjer bom z vami delil svoje ugotovitve in kaj sem se odločil, v morebitno pomoč bodočim nakupom omenjene opreme ali podobnih zadevic. Vsi konstruktivni komentarji dobrodošli, seratorji naredite obvoz.

Torej Alfa in Omega malih video kamer ja praktično že od začetka brand GOPRO. Vse ostalo so potem samo bile kopije, ki so se želele približat temu fenomenu tako ali drugače, bolj ali manj uspešno. Kitajske, ameriške in evropske.

Da rahlo razčlenim trenutno ponudbo in kamere, ki so pri meni prišle v ožji izbor za nakup:
GoPRO HD2, GOPRO HD3 navadna, black in silver edition, MUVI in NILOX. Bom kar priložil tabelo, kdor pa bi si rad ogledal posnetje omenjenih, mislim, da je na youtubu dovolj materiala.

Sam sem po tehtnem razmišljanju, kaj, kdaj, zakaj, kako ugotovil, da bom sam šel v nabavo muvija in sicer full option. Za ta denar in moje potrebe, glede na ostalo je zame to prava odločitev. Če bi seveda hotel profi zadevo bi dal pač še enkrat toliko in vzel HDPRO Black edition. Nekih hudih razlik v kvaliteti med omenjenimi nisem našel, nobena ni perfect razen morda res gopro black, ki pa je svinjsko draga, imho. Ceno za muvi bom poiskal, da prileti na lepih 200 za izvedbo z vsemi dodatki.


Primerjava

Slika

Sem tudi za kaj drugega, če ima kdo boljšo idejo ali ponudbo.

Nekaj specifikacij ki sem jih izluščil v priponki.

Komentarji in debata zaželjena.
Uporabniški avatar
Symon
Prispevkov: 2781
Pridružen: 29 Sep 2008, 11:14

Re: GOPRO HD in konkurenca

Odgovor Napisal/-a Symon »

Dodaj še Sony Action Cam.

Sam imam Gopro white edition ker mi zadostuje in sem imel z enko dobre izkušnje. Res pa je, da bi rabil močnejši računalnik da bi se mi dalo montirati lepše filmčke.
http://www.youtube.com/user/SymonSR20
Zadnjič spremenil Symon, dne 10 Feb 2013, 18:52, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
UrbanD
Administrator
Prispevkov: 3702
Pridružen: 13 Mar 2008, 17:03
Kraj: Ljubljana

Re: GOPRO HD in konkurenca

Odgovor Napisal/-a UrbanD »

Na spisku pogrešam Contour. So namreč zelo kvalitetne in cenovno ugodne kamere. http://store.contour.com/ae/internation ... tourroam2/" onclick="window.open(this.href);return false; Cena pa je tam od 189eur naprej
Clio II ph2 1.2 16V Billabong - sold
Clio II ph2 RS 172 - sold
Clio III ph1 RS 197 F1 Team - sold
Clio II ph2 RS 182 - sold
Clio IV ph2 RS Trophy - sold
Seat Leon Cupra ST 300 4drive - family car
Mitsubishi Lancer EVO VIII MR - weekend car
Uporabniški avatar
Drejchi
Prispevkov: 1620
Pridružen: 02 Sep 2009, 21:54
Kraj: Ljubljana

Re: GOPRO HD in konkurenca

Odgovor Napisal/-a Drejchi »

Zanimiv nick, da se mi2 slučajno ne poznava z enga druzga foruma :)

Sicer pa maš tm v tabelci dva felerja pri HD 3 Black, WiFi daljinc namreč dobiš poleg kamere, LCD zaslončka pa niti ne nucaš saj kamerco povežeš s telefonom (aplikacija na Google Play in Apple AppStore) in tam gledaš preview. No tut daljinca pol ne nucaš, vse delaš s telefonom ali tablico.

Aja, pa kartice res ne dobiš poleg, a če boš hotel snemati v HD ali celo več, boš rabil ornk hudo kartico, ki pa je poleg ponavadi ne dobiš. ;)
Slika
debitel
Prispevkov: 3
Pridružen: 10 Feb 2013, 16:56

Re: GOPRO HD in konkurenca

Odgovor Napisal/-a debitel »

Se poznava drejci.

Mam lih novega eosa650, nadgradnja 550-ke, in se mi zdi gopro black fuuul predrag, rabim nekaj vmesnega med eosom in telefonom, pa da ma vse, ne da morm doplacevat.
Uporabniški avatar
Drejchi
Prispevkov: 1620
Pridružen: 02 Sep 2009, 21:54
Kraj: Ljubljana

Re: GOPRO HD in konkurenca

Odgovor Napisal/-a Drejchi »

:) no dobrodošel

Hja, HD3 Black je draga, a v GoPro liniji edina nova, Silver je prepakirana prejšnja generacija, tista tretja, White al kaj je, pa celo dve generaciji.

Jaz sem kupil Black, pa bom videl kako se obnese...

Secer pa... Conture in Sony ActionCam ti manjkata. Nekaj pa jih imaš testiranih v Monitorju dva meseca nazaj, poleg vse ostali testov na netu.
Slika
Uporabniški avatar
Storz
Prispevkov: 956
Pridružen: 16 Maj 2012, 20:26
Kraj: Vrhnika oz tm okol

Re: GOPRO HD in konkurenca

Odgovor Napisal/-a Storz »

tud jest sm neki že razmišlat a go pro silver al pa conture 2 pa nevem kaj uzet uzeu bi bgo pro black ampak mi je predraga

Kok je dejansko silver bolša od white ?

Neki sm gledov na yutubu sam nekak nism dobu tapravga odgovora..
Uporabniški avatar
Symon
Prispevkov: 2781
Pridružen: 29 Sep 2008, 11:14

Re: GOPRO HD in konkurenca

Odgovor Napisal/-a Symon »

Glej white ima procesor od enke. Silver od dvojke in black čisto novega.
Vse gopro 3 pa imajo boljšo lečo, zvok, manjši so in WiFi imajo kar je bil pri meni razlog da sem kupil raje novo white kot staro dvojko (ki je sicer boljša). Z mobitelom zalaufaš, snemaš in ugasneš. Če imaš naprimer na avtu, pa da vidiš kam je usmerjena kamera itd...
Uporabniški avatar
skopusnik
Prispevkov: 2542
Pridružen: 09 Apr 2008, 14:36
Kraj: Novo mesto

Re: GOPRO HD in konkurenca

Odgovor Napisal/-a skopusnik »

A niso bli neki problemi z GoPro 3 black? S štekanjem slike se mi zdi...
The best place to watch a race is in the rear view mirror.
Uporabniški avatar
Storz
Prispevkov: 956
Pridružen: 16 Maj 2012, 20:26
Kraj: Vrhnika oz tm okol

Re: GOPRO HD in konkurenca

Odgovor Napisal/-a Storz »

torej če uzamem silvr nebom neki ful zgrešu :P čeprov če drgač pogledaš daš 100€ več pa mam black :P

no zaenkrat ni dnarja mogoče bo božiček prnesu :P
Uporabniški avatar
Drejchi
Prispevkov: 1620
Pridružen: 02 Sep 2009, 21:54
Kraj: Ljubljana

Re: GOPRO HD in konkurenca

Odgovor Napisal/-a Drejchi »

Nisem zasledil, da bi imel HD 3 Black kak drug feler kot ceno. ;)
Slika
Uporabniški avatar
skopusnik
Prispevkov: 2542
Pridružen: 09 Apr 2008, 14:36
Kraj: Novo mesto

Re: GOPRO HD in konkurenca

Odgovor Napisal/-a skopusnik »

No, pa če na HD3 Black snemaš na 1080p. Koliko posnetka gre na 32GB kartico? Pa so 30Mb/s dovolj hitre kartice, ali bi rabil hitrejšo?
The best place to watch a race is in the rear view mirror.
Uporabniški avatar
Symon
Prispevkov: 2781
Pridružen: 29 Sep 2008, 11:14

Re: GOPRO HD in konkurenca

Odgovor Napisal/-a Symon »

skopusnik napisal/-a:No, pa če na HD3 Black snemaš na 1080p. Koliko posnetka gre na 32GB kartico? Pa so 30Mb/s dovolj hitre kartice, ali bi rabil hitrejšo?
Tole pa tudi mene zanima. Koliko je razlike proti recimo white, kamor gre 4 ure in 24 minut v full HD naprimer.
Uporabniški avatar
Storz
Prispevkov: 956
Pridružen: 16 Maj 2012, 20:26
Kraj: Vrhnika oz tm okol

Re: GOPRO HD in konkurenca

Odgovor Napisal/-a Storz »

A baterija zrdži tok al maš dodatno ? Ker tm piše kao 2 ure na gopro strani..
Uporabniški avatar
Drejchi
Prispevkov: 1620
Pridružen: 02 Sep 2009, 21:54
Kraj: Ljubljana

Re: GOPRO HD in konkurenca

Odgovor Napisal/-a Drejchi »

Hou... fantje izi... Kartico mam SanDisk U1 32GB, torej najboljš in najhitrejš kar se dobi sedaj za normalen denar, 30€ pri Mobitelu (Mobitel spletna štacuna, neverjetno a resnično, najcenejša) :)

4 ure še nisem snemal, ne vem niti kaj naj 4 ure snemam sedaj v tem vremenu :) bomo na spomlad probal...
Slika
Odgovori