Stran 1 od 1
Povišan prosti tek
Objavljeno: 16 Jan 2013, 19:14
Napisal/-a nash
Torej imam Laguno 1,6 16V 2001l težava je pa v tem ,da ima avto povišan prosti tek nekje med 1100 in 1300
obrati ,tudi ko je motor ogret ni nič manj kot 1000obr ,včasih pa tudi neenakomerno laufa ,kaj bi lahko bilo narobe?
Re: Povišan prosti tek
Objavljeno: 16 Jan 2013, 19:49
Napisal/-a Ales112
mislm da je to problem v motorčku prostega teka, vem da se je o tem že govoril na forumu, tko da če napišeš v iskalnik foruma motorček prostega teka, bi pomoje mogu najdt rešitev

al pa če bo kdo drug pojasnu k se malo bolje spozna

Re: Povišan prosti tek
Objavljeno: 17 Jan 2013, 00:29
Napisal/-a nash
ja sem vtipkal in tudi iskal vendar nič nisem našel,nekako sem sam skapiral da je to to,sam rabo bi kakšne slike kako se to narazen vzame. hvala vseeno

Re: Povišan prosti tek
Objavljeno: 17 Jan 2013, 08:25
Napisal/-a Samojed
5 vrstic nad tvojo objavo je tole:
http://www.renault-klub.si/forum/viewto ... 15&t=13074" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Povišan prosti tek
Objavljeno: 17 Jan 2013, 09:06
Napisal/-a nash
To sem videl ampak ni enak motor :S
Re: Povišan prosti tek
Objavljeno: 17 Jan 2013, 11:56
Napisal/-a Samojed
Aha. Ti imaš torej verjetno motorizirano loputo. Sicer se tudi to da očistiti, le da bi prej preveril da kje ne pušča zadeva, so pa pri teh letih lahko problem tudi tesnila pri loputi. Bi bilo bolje prej nova tesnila kupit kot razdirat zadevo.
Re: Povišan prosti tek
Objavljeno: 19 Jan 2013, 21:47
Napisal/-a schik
Tu je več možnih vzrokov. Razlog je verjetno v tem da dobiva preveč zraka. Sedaj lahko da je potrebno očistit loputo ki ne zapira do konca, prav tako motorček prostega teka. Preverit je treba še tesnila na loputi in sesalnem kolektorju ter vse vakuum cevke. Tudi tam kjer je zbiralec oljnih hlapov.