Avantime 2.2dCi Privilege

Predstavite Vašega Renault-a
Odgovori
Uporabniški avatar
šemzo
Prispevkov: 24
Pridružen: 02 Dec 2013, 09:37
Kraj: Ljubljana

Re: Avantime 2.2dCi Privilege

Odgovor Napisal/-a šemzo »

Da še jaz mal "pospamam" tukaj.

Tudi mene so vsi svarili, da bog ne daj naj ne kupim Renaulta z 2,2 dci motorjem, da je bolje da zažgem tisti denar.
No ja k sreči se je izkazalo drugače, moram reči da še z nobenim avtom nisem bil tako zadovoljen kot z Vel Satisom.
Ravno danes sem delal redni servis, avto ne popije kapljice olja, preverilo se je tudi tesnenje motorja in nikjer nič ne pušča. Servise pa delam na 10.000 km in rade volje dam tistih par evrov, ker vem da so dobro naloženi.
Seveda pa je tudi vedno dobro poznati zgodovino vozila preden se spustiš v nakup le tega.
Sem šel tudi sam že pogledati kakega avija in najboolj mi je v spominu ostal eden iz kranja, ki je imel namesto pepelnika luknjo, obupen smrad po cigaretih v njemu pa mi je takoj pognal solze v oči, da o zgodovini ne govorim, ker je ni bilo, nobenega servisnega listka, nobene servisne knjige, lastnik pa tudi ni hotel nič povedati o avtu, samo rekel je tukaj je pa si ga oglejte in naj mi sedaj nekdo prosim pove, kdo bi kupil tak avto?
Na žalost ni vedno dovolj samo "zagledanost" v nek avto, kar si takrat vzel pa si vzel po lastni volji, nihče ti avija ni vsilil.
Verjamem ti, da si bom rekel, rahlo besen ampak vsak lastnik avtomobila ve, da je vsak vložen evro v avto izgubljen.

No ja vseeno pa ti želim, veliko predvsem varnih užitkov v novem jeklenem konjičku, ter da ti bo dobro in dolgo služil.

LP
Uporabniški avatar
Hauba
Prispevkov: 1191
Pridružen: 16 Nov 2012, 21:20

Re: Avantime 2.2dCi Privilege

Odgovor Napisal/-a Hauba »

Super.590€... Ob treh grem po avto.
1: 2000 Renault Clio II 1.4i 8v 55kw Alize
2: 2001 Citroen Xsara Picasso 1.8i 16v 85kw SX
3: 2003 Renault/Matra Avantime 2.2dCi 110kw Privilege
4: Main car: 2010 Citroen C5 III 2.0HDi 120kw Exclusive, Hydractive III+
5: 2nd car: 2003 Citroen Xsara Picasso 2.0HDi 66kw Exclusive
Uporabniški avatar
a_sist
Moderator
Prispevkov: 916
Pridružen: 24 Maj 2009, 20:21
Kraj: NM-Tolmin

Re: Avantime 2.2dCi Privilege

Odgovor Napisal/-a a_sist »

?
Squealing tire is a happy tire :)
Uporabniški avatar
jurko
Prispevkov: 2147
Pridružen: 25 Sep 2008, 16:01
Kraj: Gorenja vas

Re: Avantime 2.2dCi Privilege

Odgovor Napisal/-a jurko »

Vrjetno popravilo turbine...
1. Megane 1.6 16v classic l.1999 / 2. Clio RS l.2000 //3. Mégane Grandtour GTline 1.2TCe /// 4. Mégane Grandtour GTline 1.6dCi
Uporabniški avatar
Hauba
Prispevkov: 1191
Pridružen: 16 Nov 2012, 21:20

Re: Avantime 2.2dCi Privilege

Odgovor Napisal/-a Hauba »

Jp. V glavnem ratalo mi je pridit iz Hrastnika do Zagorja (cca 15km). Bom sporočil drug teden če bom prišel do Celja, da ga dam v avtohišo. Držimo pesti...
1: 2000 Renault Clio II 1.4i 8v 55kw Alize
2: 2001 Citroen Xsara Picasso 1.8i 16v 85kw SX
3: 2003 Renault/Matra Avantime 2.2dCi 110kw Privilege
4: Main car: 2010 Citroen C5 III 2.0HDi 120kw Exclusive, Hydractive III+
5: 2nd car: 2003 Citroen Xsara Picasso 2.0HDi 66kw Exclusive
Uporabniški avatar
paloma
Prispevkov: 263
Pridružen: 09 Apr 2008, 10:45

Re: Avantime 2.2dCi Privilege

Odgovor Napisal/-a paloma »

Za kolk ti ga bodo odkupili?
Uporabniški avatar
Hauba
Prispevkov: 1191
Pridružen: 16 Nov 2012, 21:20

Re: Avantime 2.2dCi Privilege

Odgovor Napisal/-a Hauba »

Evo, v sredo smo se odpravili v Teharje in prispeli v prvem poskusu :) . Ven smo pobrali parrot, ojačevalec in zvočnike (in noter dali zvočnike iz kangooja, tako da špila :D ). Odkupili so mi ga za 2500€... Čakam komentarje. Meni se je samo šlo, da ga čimprej dam iz rok. Ceno 6500€ na avto.net sem dal, ker sem ga mislil dolgoročno prodajati, ampak potem mi je pa še tazadnji živec spulil in bi ga tudi za jurja dal stran.

Še predzadnja slika (zadnjo sem ponesreči zbrisal...) :

Slika

Je pa nerodno, ker se je ravno začel december, ko je ta avto na koledarju...

Slika

Za tiste, ki še ne veste, ali pa ne spremljate rubrike "Galerija vozil, ki niso Renault" ... Nasledil ga je Citroen C5 2.0HDi 120kw Exclusive :) . Pri Avantime-u je bil užitek v vožnji, ker je bil nekaj posebnega. Pri takem C5 (pri e-HDi-ju ne glih...) pa je užitek v vožnji, ker je tako dober avto :D .

Slika

Slika


Tako... Zgodba je zaključena... Tema se lahko zapre :) .

PS: Ga pa po 5ih dneh še vedno ni na avto net-u ... Je na popravilu??? :lol:
1: 2000 Renault Clio II 1.4i 8v 55kw Alize
2: 2001 Citroen Xsara Picasso 1.8i 16v 85kw SX
3: 2003 Renault/Matra Avantime 2.2dCi 110kw Privilege
4: Main car: 2010 Citroen C5 III 2.0HDi 120kw Exclusive, Hydractive III+
5: 2nd car: 2003 Citroen Xsara Picasso 2.0HDi 66kw Exclusive
Uporabniški avatar
Hauba
Prispevkov: 1191
Pridružen: 16 Nov 2012, 21:20

Re: Avantime 2.2dCi Privilege

Odgovor Napisal/-a Hauba »

Iiin zgodba se nadaljuje. Kako? Tako:

Zadnje tedne/mesece sem veliko razmišljal, da če bi mel par jurjev viška bi takoj šel kupit nazaj mojga bivšega Avantime-a. Ne kateregakoli ampak točno tega, ker sem pač navezan na njega. Pol pa en mesec nazaaj nič hudega sluteč dobim sporočilo od nekoga, da se bo organiziral Avantime meeting na štajerskem 21.5. Ja kurja a se niste mogli spomnit 2 leti nazaj? Mu pač nazaj napišem da sem dCi-ja menjal z nečem zanesljivim in da lahko dam kontakt od tanovih lastnikov (družina iz Šentilja, s katero smo v kontaktu). In pol naslednji dan pišem jaz tem tanovim lastnikom če so dobili sporočilo in blablabla, nakar mi ženska odgovori da oni pač na to ne bojo šli, lahko pa mi z veseljem posodijo avto, če bi jaz šel. Hmmm...
Beseda na besedo, včeraj sem šel po avto :)

Slika

Malo naj še povem, kaj se je z njim dogajalo, odkar je postal štajerc. Menjane so bile šobe, brisalci, komplet zavore in pa sprednji amortizerji. Zadnje so tudi naročili, vendar jih še niso dobili.

Zdaj pa vtisi..... Se usedeva z mojo v avto in seveda takoj opaziva 10x več svetlobe. In tudi vidljivost ven, sploh ko greš iz parkirnega mesta je neprimerljivo boljša kot pri C5, ki ga imam....... No zdaj pa sedim že 2 minute za računalnikom in razmišljam, kaj bi lahko še lepega napisal...

Avto je... Nemorem lepo povedat, totalen šit. Turbo-laga je za izvoz. Na menjalniku ni nobenega občutka, ker je totalno premehek. Lepo speljati se še vedno nisem navadil, ker moram celo nogo dvignit dol s kuplunge, ker ima tako dolg hod. Pa podzavestno me je blo še zmeram vedno strah, če bo vžgal. Sej mogoče sem razcrklan, ker imam sodoben, zanesljiv HDi motor pri katerem se ne zbudim v skrbeh če mi bo vžgal, ko bom hotel kam iti. Ampak tole je pa obup hhh.

Udobje... Kakšno udobje? Spet ponavljam, mogoče sem razcrklan. Iti s hidravlike na 99% avtov je neudobno. Ampak tudi sedeži so zanič. Doma sem komaj prišel po stopnicah. Ko sem stopil iz avta sem se moral najprej 5x pretegnit v vse smeri pol me je pa še v križu usekal.

Logarji so zanič, na avtocesti sem mislil, da vozim vlak. Ogledala so totalno premajhna za tok velik avto. Notri vse škripa in cvili. V glavnem razočaranje totalno. Spet bi bilo treba kakšnega jurja vložit.

Sej ko pogledam iz balkona pa vidim nekaj space-age videza je super. In tudi ko stojiš na mestu je super. Ko se pa pelješ pa ni za nikamor.

Tale meeting v soboto še preživimo, potem pa komaj čakam, da dobim nazaj hidravličarja :)

Po eni strani pa hvalabogu, da se mi je zasral. Ker drugače bi bil tečen do dneva, ko bi ga nazaj dobil.

Slika

Slika
1: 2000 Renault Clio II 1.4i 8v 55kw Alize
2: 2001 Citroen Xsara Picasso 1.8i 16v 85kw SX
3: 2003 Renault/Matra Avantime 2.2dCi 110kw Privilege
4: Main car: 2010 Citroen C5 III 2.0HDi 120kw Exclusive, Hydractive III+
5: 2nd car: 2003 Citroen Xsara Picasso 2.0HDi 66kw Exclusive
Uporabniški avatar
a_sist
Moderator
Prispevkov: 916
Pridružen: 24 Maj 2009, 20:21
Kraj: NM-Tolmin

Re: Avantime 2.2dCi Privilege

Odgovor Napisal/-a a_sist »

Ta citroen zgleda kar v redu, samo une nalepke nevem čemu služijo.. Sej vemo da je citroen :mrgreen:
Squealing tire is a happy tire :)
Uporabniški avatar
Hauba
Prispevkov: 1191
Pridružen: 16 Nov 2012, 21:20

Re: Avantime 2.2dCi Privilege

Odgovor Napisal/-a Hauba »

Pol lahko tut krom napise na prtljažniku dol vzamem :)
1: 2000 Renault Clio II 1.4i 8v 55kw Alize
2: 2001 Citroen Xsara Picasso 1.8i 16v 85kw SX
3: 2003 Renault/Matra Avantime 2.2dCi 110kw Privilege
4: Main car: 2010 Citroen C5 III 2.0HDi 120kw Exclusive, Hydractive III+
5: 2nd car: 2003 Citroen Xsara Picasso 2.0HDi 66kw Exclusive
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Avantime 2.2dCi Privilege

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

Avto je... Nemorem lepo povedat, totalen šit
to ni ravno novica, nekateri smo to slutili že prej, edino ti si jadral v nekem pravljičnem svetu :mrgreen:
saj eni so v redu, ampak ta na žalost ni

to da škriplje, ropota in ne užge spada pod zgornjo ugotovitev
pa mogoče motor v c5 bolje dela zato ker je bolj nov in ima manj kilometrov? samo mogoče. Morda čez 10 let ne bo več tako zanesljiv :wink:
Udobje... Kakšno udobje? Spet ponavljam, mogoče sem razcrklan. Iti s hidravlike na 99% avtov je neudobno. Ampak tudi sedeži so zanič. Doma sem komaj prišel po stopnicah. Ko sem stopil iz avta sem se moral najprej 5x pretegnit v vse smeri pol me je pa še v križu usekal.
pretiravati ni treba, res da je hidravlika udobna in da je avantime bolj trdo nastavljen, ampak hrbta si pa ne moreš izpahnit, pa tudi če kamasutro med vožnjo izvajaš, mogoče bi moral iti na kakšen pregled hrbtenice
ko smo že pri hidravliki, če hočeš udobje je stara analogna hidravlika tisto pravo, ta digitalna v c5 je malce trda za moj okus, če zapelješ čez veliko luknjo lahko že kakšno vretence poči :lol:

najbolj zanimovo mi je da so ti posodili avto, morda so pa upali, da bo kaj crknilo in boš ti dal za popravilo :D
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
Hauba
Prispevkov: 1191
Pridružen: 16 Nov 2012, 21:20

Re: Avantime 2.2dCi Privilege

Odgovor Napisal/-a Hauba »

Včeraj sem šel gume preverit. Ja ni čudno, da se je vozil kot dostavnik. Spredaj 2.2, zadaj 2.8. Moglo bi bit 2.4 in 2.2. Sem zrihtal tako, kot je treba in se zdaj auto vozi za 50% lepše. Tudi ne ropota več tolk, seveda.

Ne boste verjeli kaj se mi je včeraj pokazalo. Servis bemti :) . Piiiiii, znak za diagnostiko in turbine ni bilo nikjer. Pol čez par sekund pa spet vse normalno. So rekli pol tanovi lastniki, da se to pač nardi vsake tolk časa. Ok... :)
1: 2000 Renault Clio II 1.4i 8v 55kw Alize
2: 2001 Citroen Xsara Picasso 1.8i 16v 85kw SX
3: 2003 Renault/Matra Avantime 2.2dCi 110kw Privilege
4: Main car: 2010 Citroen C5 III 2.0HDi 120kw Exclusive, Hydractive III+
5: 2nd car: 2003 Citroen Xsara Picasso 2.0HDi 66kw Exclusive
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Avantime 2.2dCi Privilege

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

:lol: do konca vikenda bo že zrel za generalko
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
Hauba
Prispevkov: 1191
Pridružen: 16 Nov 2012, 21:20

Re: Avantime 2.2dCi Privilege

Odgovor Napisal/-a Hauba »

Ma ja je tisti občutek, da so mu dnevi šteti... Škoda... Aja pa ventilacija ne dela. Tko da upam da bo vreme glih prou jutr. Ne sme bit ne toplo ne hladno hhh.
1: 2000 Renault Clio II 1.4i 8v 55kw Alize
2: 2001 Citroen Xsara Picasso 1.8i 16v 85kw SX
3: 2003 Renault/Matra Avantime 2.2dCi 110kw Privilege
4: Main car: 2010 Citroen C5 III 2.0HDi 120kw Exclusive, Hydractive III+
5: 2nd car: 2003 Citroen Xsara Picasso 2.0HDi 66kw Exclusive
Uporabniški avatar
Avi
Prispevkov: 45
Pridružen: 31 Mar 2013, 05:02
Kraj: Ljubljana

Re: Avantime 2.2dCi Privilege

Odgovor Napisal/-a Avi »

Matr kaj tolk jambraš !
Na žalost si imel "jajca" od Avija in tak bo tudi ostal. Avi je v principu ČUDOVITO vozilo, ki se tudi lepo pelje. in če redno poskrbiš za njega od prvega dneva ( pa ni treba pretiravati) bo to čudovito vozilo lepo peljalo še na mnoga leta/desetletja. Je res, da so bile ene serije pri dizlih narejene "na hitro" saj je moral ven iz traku, ampak v principu je to noro dober avto. Mnogi delajo z njim kot svinja z mehom in potem drugale ne more biti. Poznam kar nekaj odlično ohranjenih primerkov, ki bodo z malo sreče postali generecijsko vozilo brez večjih težav.
Tvoj že v štartu ni bil ohranjen, ampak močno ranjen / zjahan. Pri izbiri za dizla pa kapitalna napaka. Dizli so shit !!!!

Ma kar težko berem kako pljuvaš po avtu, katerega si nekoč sprehajal nad oblaki in nekako posredno nehote mešeč na splošno slabo karmo na vse Avije.
Malo se umiri :)

Vidimo se danes čez slabih 6 h ;)
lp Jest ;)
Odgovori