Novi Clio IV RS

Novice iz sveta Renault
Odgovori
Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Re: Novi Clio IV RS

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

Še karavanska GT različica je prava redkost na cestah, pa nekateri pričakujete še RS različico? C'mon! :D
Ni brzine brez turbine! :D

Slika
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Novi Clio IV RS

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

skopusnik napisal/-a:Dosadni ste vi k po dve letih odkar je avto zunaj še vedno trobite glede petih vrat :)
:lol: saj veš tisto o lisici in kislem grozdju
glede športnega izgleda je avto z manj vrati lepši.
evota so sigurno zato nehali delati ker je imel preveč vrat, kdo bo to kupoval, skret, grdobija, nobene športnosti,
pa še trdnosti ni, to se vse zvija čez ovinke, pa kakšna integralka neki, to ima še ena vrata več kot evo, mehko kot maslo na poletnem pikniku, to nebi nokoli zmagalo na rallyu, pa še novene športnosti ne kaže, turbine in štirikolesni pogoni so za enoprostorce ne pa za športne avtomobile, športnost se je vedno merila v štavilu vrat, zato formula ki je najbolj športna sploh nima vrat

(btw; v času trivratnih RSov je med lastniki in "poznavalci" veljala modrost, da je trivratna različica boljša zato ker je bolj trdna kot petvratna in gre zato bolje in hitreje čez ovinke. Meni je še vedno smešno :mrgreen: )

pojdite spat, dajte ptrebolet ta vrata, če vam pa še vedno ni všeč ga pa ne kupit, pa bo mir

yugo koral 45, to je pojem športne brutalnosti! Tri vrata pa še ta se ne odpirajo vedno, že ko ga vidiš parkiranega v koprivah poleg hleva, ti požene kri po žilah, vidiš da avto hoče iti 300 na uro, ta dirkalna trovratnost in kupejskost, oh, ah....ne morem več pisati vsa kri je odtekla v spodnje predele, takoj ko sem pomislil nanj
ne enega, tri bi si kupil takoj zdaj, ampak jih žal ne delajo več, samo zato ker je bil evropski petvratni lobi premočan, v ozadju so težke zarote, industrijske špijonaže, pravi razlog za vojno v srbiji je ravno zaradi yugovih treh vrat, samo ne okrog govorit ker se to ne sme izvedeti
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
Symon
Prispevkov: 2781
Pridružen: 29 Sep 2008, 11:14

Re: Novi Clio IV RS

Odgovor Napisal/-a Symon »

Škoda ker se bo čez par let še vedno našel folk, ki bo jamral, da je škoda, da ima 5 vrat. Saj ne, da bi ga kupili, če bi imel tri ampak vseeno, škoda. :lol:

Drugače pa morem deliti. Včeraj na šmartinski v Ljubljani videl belega. Enostavno izgleda preveč navaden v primerjavi s prejšnjimi generacijami (16v, williams, 172/182 sta bila vsaj zabuhla in s ksenonkami...). Peljal se je nasproti in sem kar nekaj časa rabil, da sem dojel, da ni čisto navaden. Sploh v beli barvi, se je kar skril v prometu.
Uporabniški avatar
urosst
Prispevkov: 6
Pridružen: 19 Apr 2015, 18:33

Re: Novi Clio IV RS

Odgovor Napisal/-a urosst »

meni osebno pa čar ravno v tem , da v prometu nisi preveč izpostavljen.Na avtocesti je je ravno prav " izpostavljen"
da se ti lastniki X znamk umaknejo. Sama 5 vrata so močno uporabna.Avto je uporaben v normalni vožnji,
pravi karakter pa pokaže v "hitreši" vožnji.
Uporabniški avatar
toto46
Prispevkov: 131
Pridružen: 08 Jul 2012, 19:25
Kraj: Tolmin

Re: Novi Clio IV RS

Odgovor Napisal/-a toto46 »

Me zanima koliko so jih prodali, ker so ga naredili tako uporabnega.
Uporabniški avatar
skopusnik
Prispevkov: 2542
Pridružen: 09 Apr 2008, 14:36
Kraj: Novo mesto

Re: Novi Clio IV RS

Odgovor Napisal/-a skopusnik »

Prodaja verjetno ni najboljša, ampak sigurno ne zaradi 5 vrat ;)
The best place to watch a race is in the rear view mirror.
Uporabniški avatar
B1 16v
Prispevkov: 816
Pridružen: 14 Jan 2004, 13:20

Re: Novi Clio IV RS

Odgovor Napisal/-a B1 16v »

Ročni menjalnik bi bil zmaga!
Uporabniški avatar
UrbanD
Administrator
Prispevkov: 3702
Pridružen: 13 Mar 2008, 17:03
Kraj: Ljubljana

Re: Novi Clio IV RS

Odgovor Napisal/-a UrbanD »

Prodali so jih veliko, vsaj pri nas. Vozi se jih pa zelo malo. Prodani so bli namrec vecinova v tujino ;)
Clio II ph2 1.2 16V Billabong - sold
Clio II ph2 RS 172 - sold
Clio III ph1 RS 197 F1 Team - sold
Clio II ph2 RS 182 - sold
Clio IV ph2 RS Trophy - sold
Seat Leon Cupra ST 300 4drive - family car
Mitsubishi Lancer EVO VIII MR - weekend car
Uporabniški avatar
Duli
Prispevkov: 2085
Pridružen: 24 Apr 2006, 17:44
Kraj: Novo mesto

Re: Novi Clio IV RS

Odgovor Napisal/-a Duli »

v angliji so jih prodal 700 do zdej, prejšnjega pa neki čez 6000. tko da usak ve da jajc je jajc, neglede na to, kolk se ga novinarji trudjo prikazat v lepši luči. js bi ga kupu, če bi bil 3 vraten in poširjen, avtomatski menjalnik me ne moti, niti 1.6 turbo motor ne. tako pa pač ostajam pri prejšnjem.
Clio Renault Sport 200 Cup Racing Blue
Uporabniški avatar
zakumi
Prispevkov: 1431
Pridružen: 29 Sep 2012, 17:23
Kraj: Črnomelj

Re: Novi Clio IV RS

Odgovor Napisal/-a zakumi »

Prav včeraj kolesaril in srečal crnega RS cliota, da je bil to RS nebi vedel,če nebi slisal zvok. Še moj megan gt line je bolj športen.
Slika
všeč so mi dekleta,ki vedo bočno parkirat
Uporabniški avatar
skopusnik
Prispevkov: 2542
Pridružen: 09 Apr 2008, 14:36
Kraj: Novo mesto

Re: Novi Clio IV RS

Odgovor Napisal/-a skopusnik »

Če pa kej, je pa tvoj Megane športen ja. Sploh črnega Megana GT-line vidiš na kilometer, ta športnost kar seka ven.
The best place to watch a race is in the rear view mirror.
Uporabniški avatar
zakumi
Prispevkov: 1431
Pridružen: 29 Sep 2012, 17:23
Kraj: Črnomelj

Re: Novi Clio IV RS

Odgovor Napisal/-a zakumi »

Ja imaš prav. ;)
Slika
všeč so mi dekleta,ki vedo bočno parkirat
Uporabniški avatar
blazz
Prispevkov: 100
Pridružen: 26 Avg 2010, 04:07
Kraj: novo mesto

Re: Novi Clio IV RS

Odgovor Napisal/-a blazz »

zakumi napisal/-a:Prav včeraj kolesaril in srečal crnega RS cliota, da je bil to RS nebi vedel,če nebi slisal zvok. Še moj megan gt line je bolj športen.

Dj predlagi renoju da bi se po tvojem avtu zgledoval za RS oddelk ;) , očitn k si vidu clia si meu kak deci preveč ;)
Pa ne zamer... ;)

Drugače pa že par dni vozim clia 4 RS...in avto je bomba....
Resnično lep na izgled ravno prav robusten, da ni kakih pretiranih spoljerjev in podobnega....avto se pelje super,sploh v Rs drive....Cup podvozje tudi super.....pa tudi ta 4 vrata ko grejo mnogim v nos mislim da ne vplivajo preveč na samo vožnjo...pač vrjetno reno cilja na širšo prodajo...tudi kašni familiji...poraba pa tudi odlična....mogoče sam mal preveč platike v notranjosti,sam pač to je clio in je nižji rang...
Mene je sam avto zelo zadovoljiv,pa smo imeli doma že kar nekaj avtov iz RS odelka.. ( Clio RS 3, Twingo RS, Megane RS 250 ).

Evo tako je pač moje mnenje in mislim da reno ni popolnoma nič zgešil s tem avtom... ;)
Uporabniški avatar
Duli
Prispevkov: 2085
Pridružen: 24 Apr 2006, 17:44
Kraj: Novo mesto

Re: Novi Clio IV RS

Odgovor Napisal/-a Duli »

prodajne številke pa kažejo, da je precej zgrešil.
Clio Renault Sport 200 Cup Racing Blue
Uporabniški avatar
blazz
Prispevkov: 100
Pridružen: 26 Avg 2010, 04:07
Kraj: novo mesto

Re: Novi Clio IV RS

Odgovor Napisal/-a blazz »

Duli napisal/-a:prodajne številke pa kažejo, da je precej zgrešil.

Mormo vedet da je avto prišel vn v največji krizi in da se vsi avti izredno slabo prodajajo, kaj šele športni.......in kdor ga ni vozu in probal met ne mora sodt pa vratih,obliki in podobno....
Sicer pa zgolj moje mnenje... ;) , vrjamem pa da vsak razmišlja po svoje.... ;)
Odgovori