Homologacija dimenzije na originalnih platiščih

Homologacije, zakoni, predpisi
Uporabniški avatar
Storz
Prispevkov: 956
Pridružen: 16 Maj 2012, 20:26
Kraj: Vrhnika oz tm okol

Re: Homologacija dimenzije na originalnih platiščih

Odgovor Napisal/-a Storz »

mislm da gre zadeva brez problema čez .. rabš pa neke feltne 15 col s paperji (lahko si jih tud posodš) na katerih imaš to dimenzijo gum torej 196 50 15.. greš na lpp in zadevo homologeraš... če nimaš papirjev jih potegneš z neta ali greš do špana (računa 10€) Na ta način sm na clio 1 homologeral takšne gume pa čeprav je guma 1,5 cm večja od original 165 56 13 :P pa širša 1cm od največje širine ki se jo naj bi dalo homologerati na ta avto... Morš se navadt da števc rahlo laže :P oz si "najhitrejši" ko se peleš po omejitvah oz vsi vozijo počasneje :P (laže 3 kmh v +)
Zadnjič spremenil Storz, dne 04 Mar 2013, 16:08, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
bolfenk
Prispevkov: 49
Pridružen: 14 Mar 2012, 08:52

Re: Homologacija dimenzije na originalnih platiščih

Odgovor Napisal/-a bolfenk »

Živžav.
Storz napisal/-a:mislm da gre zadeva brez problema čez .. rabš pa neke feltne 15 col s paperji (lahko si jih tud posodš) na katerih imaš to dimenzijo gum torej 196 59 15.. greš na lpp in zadevo homologeraš...
Hja, sem še clo preveru na Renaultu, če je bla kaka sprememba kdaj za moj model (CB2G) ampak ne, vedno je bla homologirana samo ta nesrečna draga 185/55/15 81H.

Slepa ulica, razen če ma kdo tako narjeno kot pravi storž, pa bi bil prirpavljen posodit za homolomo ...

LP!
Uporabniški avatar
Storz
Prispevkov: 956
Pridružen: 16 Maj 2012, 20:26
Kraj: Vrhnika oz tm okol

Re: Homologacija dimenzije na originalnih platiščih

Odgovor Napisal/-a Storz »

jest mam oz grand turizmo 3 cele feltne s to dimenzijo gum (ena žav ni preživela).. paperjov pa žov nimam ampak se na netu najde (čeprov jest sm šov kr do špana pa je poštimu tko kukr se zagre.) gor so pa unirojal rain expert..

Poklič na lpp če lhko prideš samo z dvema gumama te dimenzije (daš pač na eno stran avta da poslika pa pregleda pa napiše.. Al pa najdš kkšnga druzga k ma use 4 + paperje.. Sej te dimenzije je ogromn..
Uporabniški avatar
Photox
Prispevkov: 113
Pridružen: 21 Nov 2012, 18:56
Kraj: Novo mesto

Re: Homologacija dimenzije na originalnih platiščih

Odgovor Napisal/-a Photox »

Da si sposodim temo, Megane II, 2008 2.0 1.6v, v homologaciji troje dimenzije gum, rad pa bi tačetrto :D 205/50/R17 je v homologaciji, pa mi gre dimenzija precej na živce in bi rad 205/40/R17. A obstaja kakšna možnost, da se to uredi?
M̶̶̶e̶̶̶g̶̶̶a̶̶̶n̶̶̶e̶̶̶ ̶̶̶2̶̶̶ ̶̶̶P̶̶̶h̶̶̶2̶̶̶ ̶̶̶2̶̶̶.̶̶̶0̶̶̶ ̶̶̶1̶̶̶6̶̶̶V̶̶̶ ̶B̶l̶a̶c̶k̶ / C̶l̶i̶o̶ ̶R̶S̶ ̶1̶8̶2̶ ̶H̶o̶l̶o̶g̶r̶a̶m̶ ̶G̶r̶e̶y̶ / Megane 2 Ph2 1.9DCI Graphite Black / Twingo RS Ph1 Pearl Black || http://maticerzen.si" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Cefizelj
Prispevkov: 1156
Pridružen: 08 Mar 2010, 11:47

Re: Homologacija dimenzije na originalnih platiščih

Odgovor Napisal/-a Cefizelj »

Mislim da ne bo šlo. Odstopanje je 6,4% kar je načeloma preveč za homologacija. Razmisli o 225/40/18 ;)
Slika
Uporabniški avatar
Photox
Prispevkov: 113
Pridružen: 21 Nov 2012, 18:56
Kraj: Novo mesto

Re: Homologacija dimenzije na originalnih platiščih

Odgovor Napisal/-a Photox »

Uh, 225/40/18 na Megane II? :D a to bi se pa dalo homologirat (tako feltne kot gume)? A 225 ne gleda že ven iz blatnikov?
M̶̶̶e̶̶̶g̶̶̶a̶̶̶n̶̶̶e̶̶̶ ̶̶̶2̶̶̶ ̶̶̶P̶̶̶h̶̶̶2̶̶̶ ̶̶̶2̶̶̶.̶̶̶0̶̶̶ ̶̶̶1̶̶̶6̶̶̶V̶̶̶ ̶B̶l̶a̶c̶k̶ / C̶l̶i̶o̶ ̶R̶S̶ ̶1̶8̶2̶ ̶H̶o̶l̶o̶g̶r̶a̶m̶ ̶G̶r̶e̶y̶ / Megane 2 Ph2 1.9DCI Graphite Black / Twingo RS Ph1 Pearl Black || http://maticerzen.si" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Cefizelj
Prispevkov: 1156
Pridružen: 08 Mar 2010, 11:47

Re: Homologacija dimenzije na originalnih platiščih

Odgovor Napisal/-a Cefizelj »

Mojo temo poglej ;) se da, se da :)
Slika
Uporabniški avatar
mateichk
Prispevkov: 700
Pridružen: 04 Jan 2009, 20:55
Kraj: Hrastnik

Re: Homologacija dimenzije na originalnih platiščih

Odgovor Napisal/-a mateichk »

225/45/17 gre brez problema na megane 2 pa še homologirat se jo da :) sm tut jst to naredu kr razlika o ceni gum je preveč očitna :D
..:: Renault MEGANE II 1.5 dCi 106KM ph2 2006 ::..
Uporabniški avatar
Hrabroslav
Prispevkov: 15
Pridružen: 18 Jun 2013, 11:04

Re: Homologacija dimenzije na originalnih platiščih

Odgovor Napisal/-a Hrabroslav »

Kaj mi je najboljša opcija da za Twingo RS uredim homologacijo za 15' 7J ET43 feltne, vozil bi 195/50 katerih obseg je 1% manjši od tovarniških gum.

Problem je ker ne najdem nobenega TÜVa ali za 15x7J ET43 feltne ali pa za katerekoli 15' feltne ki imajo v TÜV vpisan Twingo RS. Navaden Twingo ima pa 185/55R15.
Uporabniški avatar
5cenic
Prispevkov: 332
Pridružen: 08 Feb 2013, 00:27

Re: Homologacija dimenzije na originalnih platiščih

Odgovor Napisal/-a 5cenic »

No da si še jaz sposodim temo. Imam Renault Scenic letnik 2010. Ravnokar sem kupil original Renault ABT Sportsline (5-kraka) platišča 17 col, J7 et 49. Gor so gume, ki so še za eno sezono dobre vendar drugo sezono bo pa treba menjat. Imam v homologaciji samo 205/55/17 ali je možno vpsati v homologacijo 225/45/17?
Uporabniški avatar
dvihtelic
Prispevkov: 1040
Pridružen: 15 Feb 2011, 17:24
Kraj: Vrhnika

Re: Homologacija dimenzije na originalnih platiščih

Odgovor Napisal/-a dvihtelic »

Možno je če imaš papirje od felten in če grejo gume gor ....
Uporabniški avatar
5cenic
Prispevkov: 332
Pridružen: 08 Feb 2013, 00:27

Re: Homologacija dimenzije na originalnih platiščih

Odgovor Napisal/-a 5cenic »

Ja sej TUV ne najdem na internetu za moje feltne. Na notranji strani jim piše Schluss. Ali ma mogoče kdo TUV za te feltne oz. ali se ga lahko dobi na uradnem servisu glede na to, da so original feltne?

Oče ima ista platišča na svojem Meganu tako, da bi s tem ubil dve muhi na en mah ker bi tudi zanj tole prav prišlo :)
Uporabniški avatar
Cefizelj
Prispevkov: 1156
Pridružen: 08 Mar 2010, 11:47

Re: Homologacija dimenzije na originalnih platiščih

Odgovor Napisal/-a Cefizelj »

TUVa za originalne feltne ne boš dobil. Žal.

Vprašaj tega (http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=9114188&show=1) če ti posodi TUV pa eno feltno da homologiraš na svojem dimenzijo. Podatki so identični, pa ko je enkrat dimenzija homologirana in guma ne zija ven izpod blatnika se vanjo itak noben več ne utakne. :)
Slika
Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Re: Homologacija dimenzije na originalnih platiščih

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

Kolikor vem, Scenic III in Megane III nimata istih dimenzij za gume (ima Scenic pri preseku vedno 5 več).
Ko sem se sam zajebaval s to homologacijo (5 let nazaj), je bilo dovolj, če si prinesel papirje od katerihkoli platišč, le ujemati se je morala dimenzija gum, širina ter colaža platišč in ET - torej če poenostavim, najdeš papirje na internetu (pojdi po straneh proizvajalcev platišč), v katerih je omenjen Scenic III in 7Jx17, ET49 in 225/45/17. Druga opcija je pa bila, da dobiš od Renaultove tehnične službe nek papir oz. potrdilo, da je dimenzija gum ustrezna.

Če je pa kaj drugače, pa ne vem. Najbolje, da se pozanimaš pri podjetju, pri katerem bi opravljal homologacijo.
Ni brzine brez turbine! :D

Slika
Uporabniški avatar
5cenic
Prispevkov: 332
Pridružen: 08 Feb 2013, 00:27

Re: Homologacija dimenzije na originalnih platiščih

Odgovor Napisal/-a 5cenic »

Baje imajo Megani od 2011 vpisane tudi večje dimenzije.

No pravzaprav sem siguren ker sem feltne kupil od enega, ki jih je meu na Meganu in je imel mojo dimenzijo gor (205/55/17).
Odgovori