LAGUNA III 2,0 dci, 150 km, Intiale

Vse debate v zvezi z Renault Talismani, Lagunami, Megani in Clioti vseh letnikov
Uporabniški avatar
Tonči
Prispevkov: 18
Pridružen: 24 Sep 2012, 14:08
Kraj: Kranj

LAGUNA III 2,0 dci, 150 km, Intiale

Odgovor Napisal/-a Tonči »

Pozdravljeni.
Mesečno prevozim 4000- 5000 km, se pravi nekje dnevno blizu 150 km, različno okolje, 70% AC.
Avtomobile ne kupujem na Štajerskem, slabe izkušnje, nikdar realno stanje...

Pred 2 leti sem imel Laguno II, l.2005, 1,9 dci, kupljena v Slo, 120.000 km, Italjanska, vsi računi, potrjena servisna, ful opreme, delno usnje....dvojna klima, 120 KM, poraba 6,5l/100 km, gume 225/45/17, res avto da se reče, prostor, udobje...6 prestav...res lahko pelješ v dež, sneg, težek avto, res dober oprijem, udobje...ja...je govorila italjansko...pa kaj...
Avto sem prodal malo nad 200.000 km, poceni, je poznano da so problemi z ležaji na glavni gredi...
Popravilo pri "mojem" mehaniku bi bilo cca. 2500 € ( ležaji na gredi, batni obročki, sklopka, velik servis...)
Normalno me je servis na 30.000km stal do 150€ z delom, vse filtre, olje....

Potem sem raje menjal za Laguno III, l.2008, 1,5 DCI, 110KM, lušten avto, mala poraba - 5,7 l/ 100km, rezervoar ob pametni vožnji tudi za 1150 km, limuzina še kar uredu, samo prostorsko vsaj zadaj, ni bilo nikakor. Ni prostora za noge, majhna platforma...Tudi visok prtljažnik ni fajn, je pa za enega ali dva super avto...servis 30.000 km interval.

Ko sem kupil psa, :) ni bilo več prostora, kam ga dat, sem menjal za Scenica II, 1,5 DCI, sky, enako 80.000km, ampak mi nekako ni sedel od začetka, prostorsko pa popolno nasprotje od Lagune. Poraba 6,5 l/km..
Po 2 - mesecih sem ga nujno moral prodati, sem rabil denar, pa vzel Cliota 1,5 dci, l. 2002, za 2 meseca, poraba 5,0 l/km. Lušten avto za manjše razdalje, poceni deli za popravilo...

V avgustu pa sem se potem odločil da najdem Laguno III karavan. Vse kar je bilo do 100.000 km, diesel, je v večini iz Italije, o motorjih 2.0 dci sem slišal same dobre stvari, veriga, samo servisi na 30.000 km + redno servisiranje...da pa malo več porabi...

Naletel sem na Laguno 2.0 DCI, 150 KM, Intiale, Italjanska, res krasen avto že na pogled...seveda italjanska, vsi papirji, 85000km, servisna knjiga potrjena, seveda spet govori italjansko, ampak me ne moti, jo razumem... :D :lol:
Oprema:
Črna barva, tamna stekla, alu platišča, panoramska streha, prvi del je 6 - stopenjski šibedah - elektro, xenon luči s funkcijo zavijanja v ovinek, navigacija, pametna kartica, parking senzorji, notranjost je komplet usnje svetle barve + leseni ter alu dodatki, dvojna klima, velik prtljažnik, elektro pomik sedežev, ogrevanje sedežev, 3 x spomin voznikov sedež, tempomat, omejevalec hitrosti, Bloototh za prostoročno telefoniranje original napeljava...skratka ni da ni opreme....take tudi nisem videl nikjer prej, niti kasneje do sedaj...

V teh dveh mesecih sem naredil 10000 km, pa nobenega problema, kar je pomanjklivo, pravzaprav edina stvar je majhen rezervoar za gorivo, 66 l, poraba pa je na rezervoar povprečno 7,8 l/100km, seveda če gledam cel rezervoar, ko pa drvim po AC 180 - 200 na Primorsko in nazaj je tudi 8,3 l/km, več pa do sedaj ni bilo. Lepa vožnja pa je poraba na rezervoar 7,6 l/100 km, je pa treba pazit da ne grem preko 150 km/h, pa v visoke obrate nad 2500... najbolje 120 - 130km/h.


Res sem zadovoljen, krasen avto...res je huda tale Lagunca...tako da upam, da še dolgo služi...
Bom ob priliki dal slikce gor...

Lp
Laguna III, 2.0 dci Grantour, Intiale Paris
Uporabniški avatar
buscapé
Prispevkov: 40
Pridružen: 06 Jan 2011, 16:08
Kraj: novo mesto

Re: LAGUNA III 2,0 dci, 150 km, Intiale

Odgovor Napisal/-a buscapé »

Takšno imam tudi jaz, samo moja je 173 KM. Je pa super avto, samo da je pri moji šla mašina pri 124k km. Tudi moja je bila uvožena iz Italije, s potrjeno servisno lnjižici in še tovarniško garancijo. no kot se je ob okvari motorja izkazalo, vozilo v Italiji ni bilo nikdar servisirano na uradnem servisu, tako da tudi garancija ni veljala. Vseeno sem potem vse uredil, tako da sem dobil nov motor, brez mojih stroškov.

Vsekakor prevri kakšna je dejanska zgodovina tvojega vozila, obrni se na Renault Slovenija, ker ti lahko samo oni preverijo preko Renault Italija ali je bil avotmobil v Italiji dejansko servisiran, pa redne srevise delaj na 15k km.

Kot si pa napisal je omenjena različica zelo polno opremljena, tudi sam imam panoramo, kar je super, samo imam porabo pa med 6 in 6.8 l/100 km pri upoštevanju prometnih predpisov. Se pa ob hitrejši vožnji seveda poviša.
Renault laguna grandtour Initiale (2.0 dci 127 Kw)
Uporabniški avatar
Tonči
Prispevkov: 18
Pridružen: 24 Sep 2012, 14:08
Kraj: Kranj

Re: LAGUNA III 2,0 dci, 150 km, Intiale

Odgovor Napisal/-a Tonči »

Super.
Saj prvi servis po nakupu sem tako imel namen naresti tam do 20000km, potem pa normalno na 25000 - 30000, kolikor je pač interval.

Res pa je, da odvisno kakšna je volja, glasba ipd, taka je vožnja, zato verjetno tudi malo večja poraba, se vozim nad omejitvami...večinoma...se trudim...

Bom pa upošteval tvoj nasvet, pa prečekiral kaj se je dogajalo prej...

Lp, pa srečno.
Laguna III, 2.0 dci Grantour, Intiale Paris
simic12
Prispevkov: 3
Pridružen: 19 Nov 2012, 20:28

Re: LAGUNA III 2,0 dci, 150 km, Intiale

Odgovor Napisal/-a simic12 »

Živjo,

Odločam se za nakup Lagune III letnik 2008. Prosil bi za pomoč. Najbolj me zanima kako se pri Lagunah 3.generacije poznajo prevoženi kilometri - ali so Lagune s kilometri 130000+ vredne nakupa? Ali je okvara motorja velika? Sem namreč v veliki dilemi - izbiram med tremi Lagunami:
- Limuzina 2.0 dci 150KM - ima 130000 prevoženih km.
- Limuzina 2.0 dci 150KM - ima 116000 prevoženih km.
- Karavan 2.0 dci 150 - ima 92000 prevoženih km.

Veliko raje bi kupil limuzino, saj mi je karavan nekako prevelik. Vse tri Lagune sem si že sam ogledal, nisem pa jih še vozil, cena vseh treh pa je zelo podobna, tako da me zanimajo samo kilometri. Na ogled je v najboljšem stanju tista z največ kilometri, ampak sta tudi ostali dve v super stanju. Vse tri Lagune imajo servisno knjižico z rednimi servisi, prodajajo pa jih podjetja, ki so prvi lastnik in so jih kupila v SLO.
Prosil bi za pomoč pri nakupu!
Hvala & lp!
Uporabniški avatar
Kermit
Prispevkov: 29
Pridružen: 17 Avg 2011, 10:28

Re: LAGUNA III 2,0 dci, 150 km, Intiale

Odgovor Napisal/-a Kermit »

Do zdaj imam izkušnje z vožnjo štirih lagun III, z dvema sem z vsako naredil več tisoč kilometrov in ena ima okoli 200 tisoč prevoženih, druga pa nekaj čez 100 tisoč. Po pravici povedano razlike v sami vožnji ne opazim.
2.0Dci motor ima ketno in ne jermena, poleg tega je zelo zanesljiv motor.
Kilometri naj te ne skrbijo, pravzaprav več kilometrov pomeni več avtocestne vožnje, ki je manj zahtevna do obrabe avta. Bistvena je pravočasna menjava kvalitetnega olja, pozitivno je tudi, če lahko dobiš eno brez filtra trdih delcev, saj je brez njega manjša poraba in pa zaradi manjšega upora v izpuhu je turbina manj obremenjena.
Skratka, ne glej toliko na kilometre ampak na splošno ohranjenost in preverljivo servisno zgodovino, veliko kilometrov naj ti bo dober argument za pogajanje pri ceni.
Uporabniški avatar
Kermit
Prispevkov: 29
Pridružen: 17 Avg 2011, 10:28

Re: LAGUNA III 2,0 dci, 150 km, Intiale

Odgovor Napisal/-a Kermit »

Imam pa tudi sam eno vprašanje za Tomčija oziroma kogarkoli, ki je lastnik Initial-ke. Ali je pri Initiale Laguni dejansko kaj manj hrupa v kabini in piša vetra na avtocesti, glede na to, da ima laminirana stranska stekla?
Mogoče se sliši kot neumno vprašanje, ampak zelo rad imam zelo tiho kabino in me zanima, če je zadeva dejansko kaj tišja s temi večslojnimi stekli.
Uporabniški avatar
Tonči
Prispevkov: 18
Pridružen: 24 Sep 2012, 14:08
Kraj: Kranj

Re: LAGUNA III 2,0 dci, 150 km, Intiale

Odgovor Napisal/-a Tonči »

POZDRAVLJEN.

KAR SE TIČE HRUPA V KABINI, OBSTAJATA PRI TEJ VERZIJI TUDI POVLEČNA POKROVA , VENDAR SE ČLOVEK POČUTI KAR MALO UTESNJENO...JE LEPŠI POGLED PREKO STREHE BREZ POKROVOV - ROLOJEV.
MORAM REČI, DA JE SAM AVTO ZELO TIH, LEPO TEČE, TRENUTNO SEM NAREDIL NEKIH 30000 KM ODKAR LAGUNO IMAM, NOBENIH TEŽAV...
NOTRANJOST PA JE ODVISNA OD NAČINA VOŽNJE, ČE SE PELJEŠ 120 - 150, JE GLASNOST NORMALNO MANJŠA, NE OPAZIM PA NOBENIH VIBRACIJ, STREHA LEPO TESNI, STISNE, TAKO DA SEM ZELO ZADOVOLJEN. SE MI ZDI DA JE ISTA GLASNOST, KOT BI IMEL PLOČEVINO...

ČE SE ODLOČIŠ, TI ŽELIM VELIKO UŽITKA V VOŽNJI...RES JE KRASEN AVTO, LAHKO SE Z UŽITKOM PELJEŠ 110 KM/ H , ALI PA 210KM/H...ISTO Z UŽITKOM, AVTO JE RES KRASEN...

LP,
TONČI
Laguna III, 2.0 dci Grantour, Intiale Paris
Uporabniški avatar
tysonn
Prispevkov: 29
Pridružen: 27 Sep 2011, 19:54

Re: LAGUNA III 2,0 dci, 150 km, Intiale

Odgovor Napisal/-a tysonn »

js sm pa kupu isto 2.0 dci initiale paris 140k prevozenih iz belgije preverjeni km.naredil ze 5k in avto je super zadeva dela k urca gre pa tud super;)
Uporabniški avatar
Tonči
Prispevkov: 18
Pridružen: 24 Sep 2012, 14:08
Kraj: Kranj

Re: LAGUNA III 2,0 dci, 150 km, Intiale

Odgovor Napisal/-a Tonči »

Pozdravljeni.
Po dolgem času se spet oglašam, ko ne morem spat...

Sedaj ima moja Lagunca 2.0 dci nekaj preko 270 000 km, pa še vse dela ko urca. Razen običajnih servisov kot že prej opisano (drugi prispevki) in potrošnega materjala, avto dela res super. Še vedno ni potrebe niti po menjavi ne verige ali karkoli drugega ala velik servis. :D
Tankam pa vozim...
Upam da še naprej ostane tako.

Sem že malo gledal za Talismanom, pa ko sem videl, da za Laguno glede na kilometre ne dobim nič novca, je bolje, da še par let vozim Laguno, ima več opreme ko marsikateri novi avto in se lepo pelje... Tako da, naslednji servis pri 300 000.

Lepo bodite.
Tonči
Laguna III, 2.0 dci Grantour, Intiale Paris
michelangelo1
Prispevkov: 10
Pridružen: 28 Okt 2017, 17:57

Re: LAGUNA III 2,0 dci, 150 km, Intiale

Odgovor Napisal/-a michelangelo1 »

pozdravljeni,

jaz imam tudi Laguno Initiale z 302.000 km in dela kot urca :D zelo zadovoljen. Edina slabost: črički in poraba- okoli 7 l /100 km.
Uporabniški avatar
bliki
Prispevkov: 116
Pridružen: 04 Avg 2016, 09:40

Re: LAGUNA III 2,0 dci, 150 km, Intiale

Odgovor Napisal/-a bliki »

Moja jih ima še kakšnih 30k več, čričkov seveda ne manjka, poraba pa cca. 6 l, pozimi malo manj, poleti malo več.
Me pa kmalu čaka menjava jermena in jermenice.
Uporabniški avatar
pijanac
Prispevkov: 78
Pridružen: 17 Apr 2012, 16:02

Re: LAGUNA III 2,0 dci, 150 km, Intiale

Odgovor Napisal/-a pijanac »

Kdaj se menja mikro jermen ter vodna pumpa pri lagunah 3 2.0 dci 150km?
Lp
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: LAGUNA III 2,0 dci, 150 km, Intiale

Odgovor Napisal/-a Spula »

pijanac napisal/-a:Kdaj se menja mikro jermen ter vodna pumpa pri lagunah 3 2.0 dci 150km?
Lp
Mikro jermen z napenjalci na 160kkm ali 6 let. Vodna pumpa ni zraven v programu vzdrževanja ampak se na 5 ali 6 let (interval) menja hladilna tekočina pa se vse od enkrat naredi.
RenaultSport
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: LAGUNA III 2,0 dci, 150 km, Intiale

Odgovor Napisal/-a Spula »

bliki napisal/-a:Moja jih ima še kakšnih 30k več, čričkov seveda ne manjka, poraba pa cca. 6 l, pozimi malo manj, poleti malo več.
Me pa kmalu čaka menjava jermena in jermenice.

Glede čričkov/vibracij je dostikrat problem v nosilcu motorja (pri ketni), ker se posede in posledično prenaša vibracije. Ampak ga marsikateri mehanik sploh ne opazi.
RenaultSport
michelangelo
Prispevkov: 9
Pridružen: 21 Okt 2017, 20:51

Re: LAGUNA III 2,0 dci, 150 km, Intiale

Odgovor Napisal/-a michelangelo »

jaz sem zamenjal levi nosilec motorja in je razlika v voznji kot dan in noc. verjetno bom se sredinskega zamenjal.

ima laguna ketno al jermen?
Odgovori