problemi pri vžigu
Objavljeno: 06 Avg 2012, 12:56
Pozdravljeni!
Imam megana 1.6. 16v letnik 2002 predelanega na plin. Že dalj časa se mi pojavljajo težave ob vžigu motorja, ko je le ta hladen. Avto sicer "vergla" vendar vžge šele po 10 sekundnem verglanju. Ko pa prvič vžge, po 5sekundah ugasne. Naslednjič ko obrnem ključ vžhe dokaj hitro, vendar moram počakati enih 30 sekund prede speljem, ker mi v nasprotnem primeru ko dodam gas, motor želi zadušiti . Po približno 30 sekundah pa motor deluje bp. Naj še omenim, da ko avto vžge, se zunaj pri izpuhu voha zelo močna koncentrirana mešanica bencina .Ko pa vžgem motor direkt na plin, se ti problemi ne pojavljajo. Kaj menite, kaj bi lahko bil razlog za to?
Moj mehanik sumi, da so problematični ventili? Da naj bi se znucal zaradi uporabe plina.
Imam megana 1.6. 16v letnik 2002 predelanega na plin. Že dalj časa se mi pojavljajo težave ob vžigu motorja, ko je le ta hladen. Avto sicer "vergla" vendar vžge šele po 10 sekundnem verglanju. Ko pa prvič vžge, po 5sekundah ugasne. Naslednjič ko obrnem ključ vžhe dokaj hitro, vendar moram počakati enih 30 sekund prede speljem, ker mi v nasprotnem primeru ko dodam gas, motor želi zadušiti . Po približno 30 sekundah pa motor deluje bp. Naj še omenim, da ko avto vžge, se zunaj pri izpuhu voha zelo močna koncentrirana mešanica bencina .Ko pa vžgem motor direkt na plin, se ti problemi ne pojavljajo. Kaj menite, kaj bi lahko bil razlog za to?
Moj mehanik sumi, da so problematični ventili? Da naj bi se znucal zaradi uporabe plina.