VOZILI SMO: Clio R.S. Akrapovič

Novice iz sveta Renault
Uporabniški avatar
UrbanD
Administrator
Prispevkov: 3702
Pridružen: 13 Mar 2008, 17:03
Kraj: Ljubljana

VOZILI SMO: Clio R.S. Akrapovič

Odgovor Napisal/-a UrbanD »

http://www.avtoreport.si/2012/07/19/ren ... c-edition/" onclick="window.open(this.href);return false;

Clio II ph2 1.2 16V Billabong - sold
Clio II ph2 RS 172 - sold
Clio III ph1 RS 197 F1 Team - sold
Clio II ph2 RS 182 - sold
Clio IV ph2 RS Trophy - sold
Seat Leon Cupra ST 300 4drive - family car
Mitsubishi Lancer EVO VIII MR - weekend car
Uporabniški avatar
Cr00k
Prispevkov: 903
Pridružen: 03 Avg 2010, 22:40
Kraj: Celovec

Re: VOZILI SMO: Clio R.S. Akrapovič

Odgovor Napisal/-a Cr00k »

najs... pohvale, vsak prispevek je bolš... cez 3leta bomo slovenski TopGear snemal ;)
Slika
Uporabniški avatar
NOR'C
Prispevkov: 205
Pridružen: 18 Nov 2009, 11:22

Re: VOZILI SMO: Clio R.S. Akrapovič

Odgovor Napisal/-a NOR'C »

Sej ne rečm, sproducirano je dobr (mogoče kakšn posnetk ni najbolš mišljen), ampak se mi zdi da vas zanaša iz smeri. Najbolša reportaža do zdaj je od Megana R.S., kjer se ravno dovolj dotakneta tehničnih zanimivosti. V tem prispevku sem zvedel edino da lahko tretjo nalepko nalepiš v pisarni, nikjer podatka o povečanju moči, prihranku na teži, ceni ali kaj podobnega. Glede nato da smo Slovenci tehničen narod, si tega želimo, razne Top Gear zadeve (ali čemu se pač približujeta) ne vrjamem da bodo vžgale, saj je humor dosežen tam s pomočjo angleškega jezika in predvsem njihovega naglasa (tud avstalcem, amerikancem pa korejcem ne uspeva), ki pa preveden v slovenščino izgubi svoj čar. Plus tam je namen zabavati ljudi, v naslovu vajine reportaže pa piše Reportaža, kjer pričakuješ podrobno predstavitev vozila (ali se pač motim glede tega). Ne mojga posta vzet narobe, pohvale zato kaj počneta, počnita to še naprej, saj je malo takih ki bi se tega sploh lotevali.
Uporabniški avatar
Cr00k
Prispevkov: 903
Pridružen: 03 Avg 2010, 22:40
Kraj: Celovec

Re: VOZILI SMO: Clio R.S. Akrapovič

Odgovor Napisal/-a Cr00k »

Mislm, če želiš tehnične informacije ne rabiš video zato gledat (razen če kdo ne zna brat); lepo si zdownloadaš brošuro v PDFju in imaš vse tehnične zanimivosti zapisane. Nevem kje je to fora...

...mogoče bi mogli naredit prispevek, kjer bi celih 10min naštevali tehnične podatke enega avtomobila, kot primer kaj je "NEGLEDLJIVO", da se bo kdo v bodoče vzdržal takih komentarjev.
Slika
Uporabniški avatar
clio open
Prispevkov: 3124
Pridružen: 13 Nov 2007, 10:40
Kraj: Ljubljana

Re: VOZILI SMO: Clio R.S. Akrapovič

Odgovor Napisal/-a clio open »

Predvsem zadnja se je snemala v zelo ozkem časovnem oknu (nekaj ur v nedeljo), po sobotnem showu. Upam, da se ne opazi, a sva bila z Urbanom zbita. Da smo dobili avto za show, je bil pogoj, da se nekaj posname.

Zavestno nisem govoril o konkretnih podatkih, ker prirasta 2 KM ne moreš s ponosom omenjati - ne širši publiki.

Težko je, ker sva dva, včasih trije, pri ustvarjanju in ne misliš na te zadeve sproti. Ker enostavno ne... Bom si pa zabeležil, tako da bom imel s seboj in kljukal v bodoče. Ratajo pa stvari precej dolgočasne, če vpleteš tehnične specifikacije v video.

Če pa kdo ima voljo pomagat, naj mi pošlje sporočilo :)

PS: sva pa začela popat tehnične specifikacije pod posnetke (http://www.avtoreport.si/2012/07/19/ren ... c-edition/)
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taxi.
Uporabniški avatar
franko
Prispevkov: 709
Pridružen: 28 Jul 2009, 13:58
Kraj: dolenjske benetke

Re: VOZILI SMO: Clio R.S. Akrapovič

Odgovor Napisal/-a franko »

Cr00k napisal/-a:Mislm, če želiš tehnične informacije ne rabiš video zato gledat (razen če kdo ne zna brat); lepo si zdownloadaš brošuro v PDFju in imaš vse tehnične zanimivosti zapisane. Nevem kje je to fora...

...mogoče bi mogli naredit prispevek, kjer bi celih 10min naštevali tehnične podatke enega avtomobila, kot primer kaj je "NEGLEDLJIVO", da se bo kdo v bodoče vzdržal takih komentarjev.
Saj ne rabita razglabljati o tem pet minut. Pol minute vmes, da povesta osnovne podatke.

Kar se pa ostalega tiče, pa kar tako naprej. Super je.
use se da sam če se če
Uporabniški avatar
NOR'C
Prispevkov: 205
Pridružen: 18 Nov 2009, 11:22

Re: VOZILI SMO: Clio R.S. Akrapovič

Odgovor Napisal/-a NOR'C »

Bom poskušal povedati drugače. Cr00k ni nobene potrebe bo 10min nastevanju vseh specifikacij, le nekaj preprostih zanimivosti na avtomobilu pa je test lahko zelo gledljiv in delno poučen, da se lahko mozolarji v razredu pokazejo pred drugimi, ker poznajo Clia do potankosti. Kako bi po moje zgledal tale test. Najprej voznja v serijskem RS-u, se ga malo predstavi, ta pa ta motor, toliko konjev, da je podvozje in lega oh in sploh, potem sledi, da je Renault Sport pripravil začinjeno verzijo s slovenskim znanjem za slovenski trg in med snemanjem Akrapovič RS prehiti navadnega (pač Top Gear style, ko hočjo predstavt neki bolsga :P :D ). Se vsedes v Akrapovič edition vrjatno, in se nardi primerjavo. Kaksne so slabosti tega avta napram originalenmu (pac luci in te fore, kot sta jih nastela) in kje je sploh smisel tega avtomobila (ugotavljas med voznjo). In za zakljucek zakaj je ta avto boljsi od originalnega, zakaj je vreden vec denarja (ce sploh je - ne poznam cen), da je unikaten, nacionalen (je le Clio + Akrapovič). Plus tisto o nalepkah na strehi in vratih pa predalu je malo neumesno. Pove se da je serija Akrapovič že nadaleč opazna z velikom logom na strehi in nalepkami ki krasijo avtomobil, mnenje voditelja ali je nalepka pravilna odločitev niti ne sodi v video (pa brez zamere). Upam da boste bolje razumeli ta post, ker tudi meni ni všeč poslušati brezveznih stvari, kot koliko navora pridobi..., je pa veliko stvari, ki bi bilo lahko povedanih pa jih ni bilo, bile pa so stvari ki jih ne bi bilo treba povedati. Se enkrat ta post ni sovražen, želim vama samo dati kakšen predlog, ki bi ga lahko porabila v bodoče. :D
Uporabniški avatar
Symon
Prispevkov: 2781
Pridružen: 29 Sep 2008, 11:14

Re: VOZILI SMO: Clio R.S. Akrapovič

Odgovor Napisal/-a Symon »

Točno tako kot je napisal Cr00k. Sami posnetki so zanimivi in nihče ni rekel, da se rabi razglabljati 5 minut o tehničnih specifikacijah. Saj se omeni spotoma v posnetku niti ne, da bi zdaj stal zraven avta ter razglabljal. Saj, če se avto posname kako je lep ko se pelje mimo, ko se snema detajle ne bo nikogar motilo, če boš v ozadju povedal, da je pridobil 2 konja (nihče še ni pogledal in povedal koliko jih da v srednjih obratih!), lepši zvok ter je začinjen z nalepkami.
To, da ima manj opreme je pomoje zaradi dejstva, da gre za "malo bolj začinjeno" verzijo. Torej gre malo bolje, je malo lajšan (zato tudi manj opreme). Zato tudi cena v primerjavi z navadnim ni spet toliko višja kot pri kakem RCZju asfalt, ko zaradi posebne barve stane 10.000€ več. :lol:
Uporabniški avatar
Cr00k
Prispevkov: 903
Pridružen: 03 Avg 2010, 22:40
Kraj: Celovec

Re: VOZILI SMO: Clio R.S. Akrapovič

Odgovor Napisal/-a Cr00k »

NOR'C napisal/-a:Pove se da je serija Akrapovič že nadaleč opazna z velikom logom na strehi in nalepkami ki krasijo avtomobil, mnenje voditelja ali je nalepka pravilna odločitev niti ne sodi v video (pa brez zamere).
Jaz sem pa mnenja, da je ta kritika čez nalepko povsem na mestu... Kar je Sanel hotel povedat, je to, da so na črno streho nalepli še akrapovič nalepko - tako da ni cela streha polimana v enem kosu in je pri tem nenehno viden "rob" logotipa, saj je streha v višini oči. To je bilo prvo, kar je mene zmotilo in verjamem da nisem bil edini...

...glede na ciljno publiko in budžet je video top, tisti, ki bi pa mal več radi si pa tako ali tako lahko pdf-je s specifikacijami zdownloadate, ali pa svojega posnamete :). Simpl.
Slika
Uporabniški avatar
UrbanD
Administrator
Prispevkov: 3702
Pridružen: 13 Mar 2008, 17:03
Kraj: Ljubljana

Re: VOZILI SMO: Clio R.S. Akrapovič

Odgovor Napisal/-a UrbanD »

franko napisal/-a:
Cr00k napisal/-a:Mislm, če želiš tehnične informacije ne rabiš video zato gledat (razen če kdo ne zna brat); lepo si zdownloadaš brošuro v PDFju in imaš vse tehnične zanimivosti zapisane. Nevem kje je to fora...

...mogoče bi mogli naredit prispevek, kjer bi celih 10min naštevali tehnične podatke enega avtomobila, kot primer kaj je "NEGLEDLJIVO", da se bo kdo v bodoče vzdržal takih komentarjev.
Saj ne rabita razglabljati o tem pet minut. Pol minute vmes, da povesta osnovne podatke.

Kar se pa ostalega tiče, pa kar tako naprej. Super je.
V tem posnetku smo pač smatrali da velika večina že pozna dotični avtomobil in zato se o specifikacijah, cup podvozju in podobnih stvareh, nisva poglabljala ampak sva izpostavila le tiste stvari, po katerih se ta razlikuje od ostalih. Clio RS v tretji obliki poznamo že od leta 2009 tko da to je en izmed razlogov, da nisva govorila 0-100, lega, bremze itd.
Vsak si pač po svoje zamisle koncept video posnetka in za najine videe so pač ideje moje in Sanelove.
Nikakor ne želiva postat slovenski Topgear ker Topgear je pač Topgear in to mislim na UK verzijo; vse ostalo je shit.
Ne bova pa predstavljala avte tako kot Volan, ker se mi zdi da so njihove "reportaže" zrele le za na program SLO1 ob 19:00 ko upokojenci še ne grejo spat.
Vsakršno mnenje ki ga posnameva, nikakor ni nesmiselno kajti hvalila ne bova neke stvari, če nama ni všeč. Nekomu lahko da je, pa naj on posname da mu je.
Ko bova predstavljala nek popolnoma neznan avtomobil, bova pa seveda vključila tudi podatke in malo specifikacij.
Clio II ph2 1.2 16V Billabong - sold
Clio II ph2 RS 172 - sold
Clio III ph1 RS 197 F1 Team - sold
Clio II ph2 RS 182 - sold
Clio IV ph2 RS Trophy - sold
Seat Leon Cupra ST 300 4drive - family car
Mitsubishi Lancer EVO VIII MR - weekend car
Uporabniški avatar
Symon
Prispevkov: 2781
Pridružen: 29 Sep 2008, 11:14

Re: VOZILI SMO: Clio R.S. Akrapovič

Odgovor Napisal/-a Symon »

UrbanD napisal/-a:Vsakršno mnenje ki ga posnameva, nikakor ni nesmiselno kajti hvalila ne bova neke stvari, če nama ni všeč. Nekomu lahko da je, pa naj on posname da mu je.
Vidiš tole me pa moti. Sam z veseljem sprejmem druge poglede in kritike, zadnja stvar je pa to, da rečeš naj pa kdo drug posname bolje. Že pri enemu izmed prejšnjih testov ste prejeli dobronamerno kritiko in je bil odziv isti, češ naj pa kdo drug posname bolje. Tudi kritike in drugačna mnenja je potrebno sprejeti v tem poslu sploh, če bi mogoče le s kakim detajlom ugajalo vse skupaj še širši publiki. Pa ne govorim to le za vajine teste ampak še kak drug "slovenski styling TV" (ne bom poimensko, kdor me pozna že ve o čem govorim). Na začetku je bilo slišati vse super, tudi čez montažo nimam kaj reči ampak od začetnih štiri sta samo še dva prvotna člana, druga dva sta šla ven med drugim ravno zato ker sta druga dva imela točno začrtane poglede in nista sprejela novih idej, dobronamernih nasvetv itd... Saj še vedno laufa ampak kolikor opažam dosti slabše z manj obiska...
In ravno zato vama predlagam, da namesto, da ljudi zabijeta z "posnamite bolje" vsaj pokimajte in rečite "vzamemo na znanje". Se lepše sliši. :)
Uporabniški avatar
NOR'C
Prispevkov: 205
Pridružen: 18 Nov 2009, 11:22

Re: VOZILI SMO: Clio R.S. Akrapovič

Odgovor Napisal/-a NOR'C »

Ok..zdej si ze vrjetn mislte, kdo je ta, pa zakaj nam najeda :D ampk mislim, da bi z parimi zadevami bla ta avtoreport reportaža top shit. Pustmo volan, kjer uporabljajo avtomobile za prevoz od točke A do točke B, kjer najdejo novo kulinarično znamenitost, ki bi jo bilo smisleno predstaviti. Urban je napisal da se je smatralo da se avto pozna. Poznamo ga Renojevci, člani, forumaši in par poznavalcev. Verjamem da z avtoreport ne ciljata na to ozko skupino forumašev temveč širše, zato bi se moralo vedno smatrati da avtomobila nihče ne pozna. Za nekoga je to avtomobil nepoznan in ga seveda zanima kaj je na njem posebnega, kaj ga poganja, kaksne bomboncke ima in v cem je bil sploh smisel reportaze. Tukaj nisem videl tocnega namena predstavitve (ja seveda, slo se je za predstavitev Akrapovic edition RS-a). Ze od malega sem nor na avtomobile (Renoje :D ), vse kar je povezano z njimi, pregledal sem vse mozne posnetke Top Geara, Fifth Geara, razne češke in poljske predstavitve (čeprav jih ne razumem), zadnje čase pa vedno znova čakam na novo reportažo s strani avtoreporta, ki pa me vedno manj navdušuje. Kot je napisal Symon, manjka tist detajl, da bi vse skupaj ugajalo širši publiki. :D
Uporabniški avatar
clio open
Prispevkov: 3124
Pridružen: 13 Nov 2007, 10:40
Kraj: Ljubljana

Re: VOZILI SMO: Clio R.S. Akrapovič

Odgovor Napisal/-a clio open »

Vsaka kritika je dobrodošla, da se razumemo :D jaz še vedno pravim, da bom neizmerno vesel vsake pomoči! Se pa v glavi zdaj že en čas pripravljam na prihajajoča avtomobila. Nista renoja, a imam toliko idej, da vrjetno ne bo nič izpuščeno :D
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taxi.
Uporabniški avatar
UrbanD
Administrator
Prispevkov: 3702
Pridružen: 13 Mar 2008, 17:03
Kraj: Ljubljana

Re: VOZILI SMO: Clio R.S. Akrapovič

Odgovor Napisal/-a UrbanD »

Ne me narobe razumet... Ampak govorit v kamero da je neki zlo fino, če po našem mnenju to ni, je nesmiselno in to se ne bo zgodilo nikoli. Priznam pa da vedno nekaj pozabiva ker nama je to samoumevno, a to pač ni.
Drugače idej zelo veliko, časa premalo in denarja še manj. Avtohiše zaenkrat častijo po 1 tank bencina in to je to.
Naslednja dva avta sta oba privat in dvomim da bosta lastnika častila gorivo tko da kar jaz hočem posnet pa kaj dejansko bomo posneli, to je takšna razlika da joj. Boljš da ne razlagam. U glavnem, vsaka kritika je dobrodošla. Tako slaba kot dobra. Ampak dokler ne bova mela nobenega sponzorja, žal težko rečemo kaj o "konkretnem" napredku. Poizkušam pa vsak posnetek narest na malo drugačen način, da je zadeva zanimiva in ne enolična. Zato kdaj kaj pozabiva povedat ali pa poveva kar nekaj, kar za marsikoga nima smisla.
Drugač pa ja, sprejmem to kritiko, ker je res da bi mogoče lahko v posnetku blo mal več specifikacij pač tak hiter prelet avta ;) to je res! Vzamem v vednost!
Clio II ph2 1.2 16V Billabong - sold
Clio II ph2 RS 172 - sold
Clio III ph1 RS 197 F1 Team - sold
Clio II ph2 RS 182 - sold
Clio IV ph2 RS Trophy - sold
Seat Leon Cupra ST 300 4drive - family car
Mitsubishi Lancer EVO VIII MR - weekend car
Uporabniški avatar
Symon
Prispevkov: 2781
Pridružen: 29 Sep 2008, 11:14

Re: VOZILI SMO: Clio R.S. Akrapovič

Odgovor Napisal/-a Symon »

No tako vidiš. Saj nihče ni rekel, da je slabo narejeno ampak tu na Renault forumu pomoje res vsi poznamo avto, če bi pa to gledal nekdo spotoma bi ga pa mogoče zanimalo kaj je tako posebnega na RSu že v štartu. Z vsako pripombo in idejo lahko postane tole kvečjemu bolje. Če pa se kdaj rabi kakšno pomoč pa ni problem, se javim. Seveda nimam vedno čas ampak če ga imam, pridem. :D
Odgovori