Megane RS Dci - Xray80

Predstavite Vašega Renault-a
Odgovori
Uporabniški avatar
xray80
Prispevkov: 164
Pridružen: 26 Maj 2012, 23:52
Kraj: Izola

Megane RS Dci - Xray80

Odgovor Napisal/-a xray80 »

Končno sem prišel v svet Renault sporta :D Pred dobrim mesecem sem kupil Megana RS Dci, letnik 2007 z 68.000 prevoženimi kilometri, redno servisiran na Trgo ABC v Kopru. Zaenkrat sem z avtom zelo zadovoljen :D Avto vleče že iz nizkih, trenutna poraba je le 6,5 l, kljub temu, da si pogosto privoščim tudi bolj dinamično vožnjo. Avto potegne kar vredu, se pa pozna, da gre za dizelaša in manjka tisti občutek, ko ti pri polnem dodajanju plina zalepi na sedeže. Takoj ko sem ga kupil, sem šel v nakup novih pneumatik. Odločal sem se med Bridgestone potenzo, Pirelli pzelo, Continental sport contact 2 in Dunlop sportmaxx TT. Na koncu sem se odločil za Dunlop. Dobil sem super ponudbo za 115 eur po komadu. Dimenzija pneumatik je 225/40-18.Druga sprememba je bila zamenjava original avtoradia Cabasse (radio mp3+ CD changer za 6 cdjev). Na njemu sem največ pogrešal, vhod za sd kartico. Zamenjal sem ga z Jvc kw-av50. Gre za avtoradio velikosti 2 din, kateri ima na zadnji strani kabel z usb vhodom. Nanj sem preklopil čitalec kartic. Zaenkrat sem zelo zadovoljen. Edini minus mu dam, za branje iz sd karice. Za velikost 32 gb potrebuje skoraj minuto. Tretja sprememba je montaža vzvratne kamere. Tukaj je bil velik problem kaj izbrat. Estetika mi je zelo pomembna. Kamere z vgrajenimi infrardečimi led diodami, katere omogočajo pogled v popolni temi so kar velike in nikako nisem mogel zmontirat v predel, kjer je gumb za odpiranje prtljažnika. Na koncu sem se odločil, za kamero vgajeno v okvir od tablice. Slabost te kamere je, da nima črt za prikazovanje razdalje od ovire in vidljivost v temi. Slednja je žal skoraj neuporabna. Žal za RS-a vgrajene tipske kamere, ni mogoče dobiti. Ta bi bila še najmanj opazna in bi imela črte za prikazovane razdalje od ovire.
Plani za v prihodnje:
Pobarvat ogledala in platišča v temno sivo kombinacijo, kot imajo original Rs-i s cup podvozjem. Vgradit zadnji spoiler. Odločam se še med original od r26 ali pa nek drugi model. Sliko sem dobil na internetu pa morem dobit informacijo za kateri mogel gre. Mogoče še chip tuning pri Skn-ju. Dal sem ponudbo in dobil informacijo, da bi avto imel po čipanju kar 210 KM ter 460 Nm navora :crazyeyes: Osebno se mi zdi dosti in se bojim, da bi poseg preveč obremenil vitalne dele motorja. Vprašanje tudi če bi takšnen navor sklopka zdržala. To bi bilo zaenkrat vse :D Prilagam še slike Megana:
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Zadnjič spremenil xray80, dne 27 Maj 2017, 10:36, skupaj popravljeno 3 krat.
Uporabniški avatar
gaši
Prispevkov: 766
Pridružen: 22 Okt 2008, 23:11
Kraj: Šentilj

Re: Megane RS Dci - Xray80

Odgovor Napisal/-a gaši »

odlična barva ..naj ti služi :)
Uporabniški avatar
vran22
Prispevkov: 388
Pridružen: 28 Jan 2012, 13:29
Kraj: Prebold

Re: Megane RS Dci - Xray80

Odgovor Napisal/-a vran22 »

zeloo lep megan! Naj ti dobroo služii :D
R. Megane II ph1 1.9dci Privilige Lux :)
Uporabniški avatar
error 90
Prispevkov: 581
Pridružen: 24 Dec 2008, 23:07

Re: Megane RS Dci - Xray80

Odgovor Napisal/-a error 90 »

Tooo še en megane 2 RS :)

Na slikah zgleda res lepo ohranjen. Barva je itak najlepša :mrgreen: . Za kamero pa niti ne vem če jo tako rabiš. Prvih 100 km malo gledaš kam parkiraš in kako obračaš potem se pa navadiš na štrlečo ritko.. Res pa je da se je sploh ne vidi do kje sega.

Za čipanje pa nebi vedu iz 170 na 210 se res lepo sliši ampak vprašanje če bo potem še zmeraj vse ok .

Gretje sedežev tudi ima?


Naj ti dobro in lepo služi ;)
Uporabniški avatar
jure
Prispevkov: 398
Pridružen: 29 Avg 2005, 15:17
Kraj: koper

Re: Megane RS Dci - Xray80

Odgovor Napisal/-a jure »

lep je ni kaj.si ga kupil od dadota ne, iz skofij.ni mekl vcasih kromirana ogledala.cuvaj ga pa naj ti dobro sluzi 8)
Uporabniški avatar
Fuego 85
Prispevkov: 825
Pridružen: 20 Feb 2005, 15:23

Re: Megane RS Dci - Xray80

Odgovor Napisal/-a Fuego 85 »

Nekdo mora bit prvi :mrgreen: ... Dec, srce nima cisto pravo :mrgreen: .

Prekrasen avto, blazno mi je vsec radio 8) . To pride okrog neka blenda da tako lepo pase?

Lp
Uporabniški avatar
Symon
Prispevkov: 2781
Pridružen: 29 Sep 2008, 11:14

Re: Megane RS Dci - Xray80

Odgovor Napisal/-a Symon »

Jaz lep čas nisem vedel, da so obstajali RS dizli ampak zanimiva rešitev. :) Naj ti dobro služi. 8)
Uporabniški avatar
Nos
Prispevkov: 3656
Pridružen: 25 Mar 2010, 19:04
Kraj: Šentjernej-Kranj

Re: Megane RS Dci - Xray80

Odgovor Napisal/-a Nos »

Istga mam v GT5 sam, da ni dci. Drugač pa lep Megane. Srce ni taprav... ampak je pa drugo :D
Po pameti pa srečno vožnjo.

LP
.::Fiat-crap:: Nissan-cool:: Renault-renault:: VW-boring:: Renault-again:: Renault sport-sporty:: BMW-mmmmm::.
Uporabniški avatar
Vocko
Prispevkov: 91
Pridružen: 14 Apr 2010, 18:53
Kraj: Šmarješke Toplice

Re: Megane RS Dci - Xray80

Odgovor Napisal/-a Vocko »

Prodaš original radio? :D
Uporabniški avatar
Shooter
Prispevkov: 406
Pridružen: 08 Avg 2009, 13:24
Kraj: Podsreda

Re: Megane RS Dci - Xray80

Odgovor Napisal/-a Shooter »

Pred kakim letom in pol sem bil tudi sam potencialni kupec za tale avto..........samo nevem no,avto je bil pripeljan iz italije pripeljali so ga tpv-novo mesto svetile so notri lucke kot novoletna jelka napake na napako bil je tudi razbit samo se ne spomnem ali leva ali desna stran,menjan sedez,pri cca 30000km zamenjani diski in ploscice-najbrz so ga sparali itd itd.........
Drugace pa sem sem potem raje odlocil za novega dci 160
Upam da ti dobro sluzi in veliko varnih km. :wink:
Uporabniški avatar
Symon
Prispevkov: 2781
Pridružen: 29 Sep 2008, 11:14

Re: Megane RS Dci - Xray80

Odgovor Napisal/-a Symon »

Shooter napisal/-a:avto je bil pripeljan iz italije pripeljali so ga tpv-novo mesto
Ajej, o njih sem slišal same "dobre" stvari ja. :oops: :roll:
Uporabniški avatar
xray80
Prispevkov: 164
Pridružen: 26 Maj 2012, 23:52
Kraj: Izola

Re: Megane RS Dci - Xray80

Odgovor Napisal/-a xray80 »

Error 90@
Moj megane ima tudi gretje sedežev :D Sem videl tudi tvojega megana na drugem forumu. Imaš pohvale z moje strani :D
Jure@
Kupil sem ga od Dadota iz Škofij. Ogledala sem zamenjal v rdeča, tista kromirana so se mi zdela preveč šminkerska :wink:
Fuego 85@
Okoli avtoradia pride okvir za 2 din avtoradije za Megane 2 generacijo. Cena je okoli 20-25 eur.
Nos@
Ja res je, jaz ga imam tudi v GT 5 :D
Vocko@
Žal original avtoradio ne prodam, ker bom Jvcja vzel ven, ko bom kupil drugi avto.
Shooter@
Res je, da se je avto prodajal kar nekaj časa, tudi sam sem ga spremljal po avto.net. Večkrat sem ga videl parkiranega pred Trgo abc, kjer tudi bivši lastnik dela. Na Renault servisu poznam 2 moja dobra prijatelja preko katerih sem se pozanimal o avtu, in pravijo, da v teh 2 letih od kadar je imel njihov sodelovec avto, na njem ni bilo nobenih problemov. Baje se je v tem času, ko se je prodajal, zanimalo malo ljudi. Celo eden od njih bi ga kupil, vendar je bila problem, za njega previsoka cena. Lastnika sem vprašal, kdo je bivši lastnik in če je bil udarjen. Pa je rekel, da avto sigurno ni bil udarjen in da je bil uvožen iz Italije. Kilometri naj bi bili 100% realni. Zaenkrat se avto zelo dobro pelje skozi ovinke. Tukaj poleg podvozja tudi nove dobre gume naredijo svoje. Prej sem imel ene, ki so bile katastrofa, še posebej po mokrem. Večkrat vozim relacijo Koper- Idrija stara cesta. Kar se tiče motorja pa se ve, da ni kos bencinskemu. Glede ostalih problemov kot so lučke, pa zdej nima. Skratka vse deluje o.k. Vseeno hvala za informacijo, bi pa bil vesel, če mi poveš, da si 100% siguren ali samo si slišal od nekoga, da je tako rekel.
Zadnjič spremenil xray80, dne 01 Dec 2015, 21:40, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Nos
Prispevkov: 3656
Pridružen: 25 Mar 2010, 19:04
Kraj: Šentjernej-Kranj

Re: Megane RS Dci - Xray80

Odgovor Napisal/-a Nos »

Črn RS ima spoiler najbrž od R26 R.
.::Fiat-crap:: Nissan-cool:: Renault-renault:: VW-boring:: Renault-again:: Renault sport-sporty:: BMW-mmmmm::.
Dejan105
Prispevkov: 31
Pridružen: 12 Jan 2012, 23:49

Re: Megane RS Dci - Xray80

Odgovor Napisal/-a Dejan105 »

Lep megane :D naj ti dobro služi
Uporabniški avatar
xray80
Prispevkov: 164
Pridružen: 26 Maj 2012, 23:52
Kraj: Izola

Re: Megane RS Dci - Xray80

Odgovor Napisal/-a xray80 »

Koliko pa stane original spoiler od r26r? Se ga da dobit pri nas?
Zadnjič spremenil xray80, dne 02 Dec 2015, 10:32, skupaj popravljeno 1 krat.
Odgovori