Renault Kadjar 2015

Novice iz sveta Renault
Odgovori
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Renault Kadjar 2015

Odgovor Napisal/-a robertp »

Ne, polnega usnja ne. Sem pa vmes dobil (čez noč, da sem stestiral avtomatski preklop luči) enega Kadjarja od AH Malgaj. Hvala AH. Ampak sem bil (in sem še) razočaran...
-avto za 30k (no tisti je bil malo manj, je bil X-MOD) nima osvetljenih stikal za pomik stekel in zaklep vrat na vratih!!! Halo, pa ni to čipšit Dacia (ki verjetno to ima) niti Twingo niti Modus (moj letnik 2010 iz avatarja tega nima). Niti osvetljenega predala pred sovoznikom. K... pa japonski dvojček...
-volanska navojnica cvili
-sredinska konzola ob dotiku prav predirljivo škriplje
-sklop pedalov škriplje, ko pritisneš posamezno pedalo
-ko sem upravljal z obvolansko kontrolo radia se je ročica za upravljanje brisalcev in obvolanska plastika vidno premikala...
Ne vem če sem še pripravljen plačati toliko denarja za tako "skup spacan" avto...
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Uporabniški avatar
tehnoland
Prispevkov: 223
Pridružen: 17 Jan 2015, 01:39

Re: Renault Kadjar 2015

Odgovor Napisal/-a tehnoland »

30k za kadjara? Potem eaje kupim ali espaca ali pocakam na talismana. Vec opreme in pravi francoz
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Renault Kadjar 2015

Odgovor Napisal/-a robertp »

tehnoland napisal/-a:30k za kadjara? Potem eaje kupim ali espaca ali pocakam na talismana. Vec opreme in pravi francoz
Espace za 30k je vstopni model. Kadjar za 30k je top ponudba. Verjetno mu žlahta s kaškajem ne škodi, no vsaj očitne stvari ki so posledica rižarjev bi lahko spremenili (pomik stekel, osvetlitev stikal, predalov...)

Sicer domnevam da je bil testni primerek iz predserije... ČE dobim takega kot novo vozilo ga gladko zavrnem ali zahtevam znižanje kupnine...
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Uporabniški avatar
tehnoland
Prispevkov: 223
Pridružen: 17 Jan 2015, 01:39

Re: Renault Kadjar 2015

Odgovor Napisal/-a tehnoland »

To se strinjam. Bi moral primerjati opremo med obema za vstopni in top opremljen da vidim koliko je razlike ter ce je kaksna malenkost ki se ji lahko odpoves.
Uporabniški avatar
Drejchi
Prispevkov: 1620
Pridružen: 02 Sep 2009, 21:54
Kraj: Ljubljana

Re: Renault Kadjar 2015

Odgovor Napisal/-a Drejchi »

Slika
Uporabniški avatar
Sport Driver
Prispevkov: 740
Pridružen: 28 Dec 2011, 10:28

Re: Renault Kadjar 2015

Odgovor Napisal/-a Sport Driver »

Glede na to da so Angleži kar lepo pohvaljen, samo ne vrjamem da oni dobijo Audija Q3 za tak denar kot Kadjar z najmočnejšim dizlom.
Uporabniški avatar
B1 16v
Prispevkov: 816
Pridružen: 14 Jan 2004, 13:20

Re: Renault Kadjar 2015

Odgovor Napisal/-a B1 16v »

Verjetno 110 ps 1.6 BLACKmotion z base opremo (brez sedežev, volana in stekel). Kot je za vag pač običajno... :)
Uporabniški avatar
gavry
Prispevkov: 70
Pridružen: 20 Mar 2007, 15:19
Kraj: Belokranjc

Re: Renault Kadjar 2015

Odgovor Napisal/-a gavry »

Ja ali pa ,če ga primerjaš z Tiguanom, ki je 5k € dražji z tako opremo.S tem da 4×4 različica se ne more z porabo primerjat, ker je skor 2litra razlike v prid Kadjaru 1.6 130 vs. 2.0 140.Zaenkrat povprečna poraba 6.0l narejenih 800km,edini zamerki z moje strani sta: nima osvetljenih stikal za pomik stekel in zaklep vrat na vratih in funkcije klime se ne izpisujejo na r-linku.
Clio 4 RS Trophy Akrapovič
Kadajr Bose 4×4
Twingo 1.2
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Renault Kadjar 2015

Odgovor Napisal/-a robertp »

gavry napisal/-a:Ja ali pa ,če ga primerjaš z Tiguanom, ki je 5k € dražji z tako opremo.S tem da 4×4 različica se ne more z porabo primerjat, ker je skor 2litra razlike v prid Kadjaru 1.6 130 vs. 2.0 140.Zaenkrat povprečna poraba 6.0l narejenih 800km,edini zamerki z moje strani sta: nima osvetljenih stikal za pomik stekel in zaklep vrat na vratih in funkcije klime se ne izpisujejo na r-linku.
Aha, bomo pa improvizirali... Če so žarnice/diode v stikalih bo hitro "Las Vegas"... :)
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Uporabniški avatar
janezsko
Prispevkov: 201
Pridružen: 19 Sep 2008, 21:53
Kraj: celje

Re: Renault Kadjar 2015

Odgovor Napisal/-a janezsko »

robertp napisal/-a:
tehnoland napisal/-a:30k za kadjara? Potem eaje kupim ali espaca ali pocakam na talismana. Vec opreme in pravi francoz
Espace za 30k je vstopni model. Kadjar za 30k je top ponudba. Verjetno mu žlahta s kaškajem ne škodi, no vsaj očitne stvari ki so posledica rižarjev bi lahko spremenili (pomik stekel, osvetlitev stikal, predalov...)

Sicer domnevam da je bil testni primerek iz predserije... ČE dobim takega kot novo vozilo ga gladko zavrnem ali zahtevam znižanje kupnine...
top kadjar in goli espace se pač ne more primerjat...če si se že peljal z novim espacam...mislim..kot dacia fuul nalovdana pa goli scenic...
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Renault Kadjar 2015

Odgovor Napisal/-a robertp »

janezsko napisal/-a:
robertp napisal/-a:
tehnoland napisal/-a:30k za kadjara? Potem eaje kupim ali espaca ali pocakam na talismana. Vec opreme in pravi francoz
Espace za 30k je vstopni model. Kadjar za 30k je top ponudba. Verjetno mu žlahta s kaškajem ne škodi, no vsaj očitne stvari ki so posledica rižarjev bi lahko spremenili (pomik stekel, osvetlitev stikal, predalov...)

Sicer domnevam da je bil testni primerek iz predserije... ČE dobim takega kot novo vozilo ga gladko zavrnem ali zahtevam znižanje kupnine...
top kadjar in goli espace se pač ne more primerjat...če si se že peljal z novim espacam...mislim..kot dacia fuul nalovdana pa goli scenic...
Se lahko primerjata, z lahkoto. Sem vozil oba, eden za drugim. V glavnem, Espace me je zelo razočaral, da pa bom pljunil 46k za spodobnega Espace (pa politika Renaulta je, da popustov na Espace ni) mi nekako ne diši. Res da ima Espace večjo notranjost, ampak ne toliko bistveno kot je velik sam voz.
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Renault Kadjar 2015

Odgovor Napisal/-a robertp »

Ko si se že ravno javil... :)
Kakšni so sedaj parametri platišč za Renaulte? Mislim razmak, sredinska luknja...
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Uporabniški avatar
picinni
Prispevkov: 286
Pridružen: 11 Okt 2006, 18:55
Kraj: Trojane

Re: Renault Kadjar 2015

Odgovor Napisal/-a picinni »

Kadjar:
5x114.3
sredinska luknja 66.1
ET40
Uporabniški avatar
gavry
Prispevkov: 70
Pridružen: 20 Mar 2007, 15:19
Kraj: Belokranjc

Re: Renault Kadjar 2015

Odgovor Napisal/-a gavry »

Montiral sem zimske gume in druga platišča na Kadjara(sveti oranžna lučka za tlak v pnevmatikah).Zanima me glede senzorjev tlaka (ventilčkov)ali pašejo od katerga drugega Renaulta npr. Clio,Captur al morejo bit za Kadjara??
Clio 4 RS Trophy Akrapovič
Kadajr Bose 4×4
Twingo 1.2
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Renault Kadjar 2015

Odgovor Napisal/-a robertp »

gavry napisal/-a:Montiral sem zimske gume in druga platišča na Kadjara(sveti oranžna lučka za tlak v pnevmatikah).Zanima me glede senzorjev tlaka (ventilčkov)ali pašejo od katerga drugega Renaulta npr. Clio,Captur al morejo bit za Kadjara??
Kaj si nataknil gor? Jaz dobim 19col zimake zraven ob dobavi... Po 3 do 4 letih pa bo potrebno iti na kaj manjšega...
Je opcija zatežiti za vpis 16 col M+S v homologacijo?
Kaj je dražje... 215/65x16 ali 215/60x17 :?:
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Odgovori