Operacija: "TURBO"...

Predstavite Vašega Renault-a
Odgovori
Clio24v
Prispevkov: 9
Pridružen: 09 Mar 2007, 13:55
Kraj: Gorenjska

Operacija: "TURBO"...

Odgovor Napisal/-a Clio24v »

Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Operacija: "TURBO"...

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

hvala za link do članka, moja ažurnost na forumu zaradi zdravstvenih težav malo šepa
so rekli da mam lep avto in da bi ga malo poslikali in kaj napisali, seveda sem privolil 8)

Slika

da malo povzamem kaj se je dogajalo čez leto
-najprej sem zamenjal počeno prednje steklo in naročil komplet tesnil ki je bil skoraj dražji kot cela šipa, to zaradi poštnine, gumice in vodila so bila okrog 30€, potem pa še 60€ poštnine
-nove prednje gume toyo R1R sekajo in žagajo, zdaj so stare ki jih imam namontirane zadaj premalo in rit rada pobegne, česar se na smrt bojim, saj sem tako pred leti končal na strehi.
-zaradi novih feltn z manjšim ETjem, zadnja leva guma drsa ob blatnik, dost nadležna zadeva
-zradiral sem zavorne ploščice in nabavil nove enake, EBC yelow stuff, sem zelo zadovoljen z njimi
-da bo motorju prijetnejše, sem naročil boljše olje Total 10w50, ki ni boljše, vsaj ne to ki sem ga jaz dobil. že pred leti sem imel probleme z oljem ki je pakirano v literskih kanticah, od kje to pride in kaj je notri ne vem, ampak avto ga spije kot žejna kamela, ki je ravno opravila tek čez saharo. kadi se nič bolj, smrdi tudi ne, ampak nekam izgine. ker nisem navajen tega čarodejstva, nisem prav pogosto preverjal koliko ga je še v motorju in tako sem na koncu sezone presenečen ugotovil da ga ni več, palčka za merjenje je bila suha, še dobro da ni kaj ribnilo. dolil sem ga cele 3 litre. groza. naslednje leto grem nazaj na elf 10w40 in leclerka
-nov akumulator, ker sem se naveličal porivat vsakič ko sem pustil kontakt pri ugasnjenem motorju več kot 5 minut. nabavil sem ga tam kjer kupujem pašteto in kruh, ima garancijo tri leta. z akumulatorji iz specjaliziranih trgovin imam slabe izkušnje

to je to, avto dela kot raketa, brez težav, čeparv bo letos dopolnil 30 let
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
a_sist
Moderator
Prispevkov: 916
Pridružen: 24 Maj 2009, 20:21
Kraj: NM-Tolmin

Re: Operacija: "TURBO"...

Odgovor Napisal/-a a_sist »

Teb še več dogaja na avtu kot men [emoji3]

Poslano z mojega SM-G960F z uporabo Tapatalk
Squealing tire is a happy tire :)
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Operacija: "TURBO"...

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

jaz bi raje videl da bi se manj dogajalo, čez vikend sem ga zapeljal ven iz garaže in opazil da so robovi na feltnah čisto kosmati od oksidacije, očitno sem ga čez neko sol peljal in nisem opazil, tko da bo treba spet dogajati z brusnim papirjem in pasto :|
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Operacija: "TURBO"...

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

med karanteno sem imel navdih in kupil nove cevi za vodo, kar je bila slaba ideja, ampak pustimo zgodbo o tem in gasilnem aparatu za drugič...

spet je bil tisti čas v letu, ko je treba vzeti persen in se podati na tehnični pregled. Moral bi iti že aprila, ampak ker so vsem podaljšali veljavnost tehničnega in zavarovanja se mi ni mudilo in sem kot mi je v navadi še iz šole, čakal do zadnjega trenutka, ko seminarsko pišeš ob devetih zvečer, dan pred rokom, ob dveh zjutraj pa printer crkne.
Torej, sem zbral pogum in šel na tehničnega, par pripomb je bilo ampak nič kritičnega, avto je izpraven, potem grem plačat, tehnični, cestnina, zavarovanje, teta za šalterjem si je zaželela še certifikat starodobnika, da naredi kopijo za zavarovanje, ok, imam v avtu grem iskat, nese do kopirca, pride nazaj: "gospod tole vam je pa preteklo". sem si mislil, ja vem že pred petimi leti, ampak do zdaj ga razen prvič ni nihče zahteval, tako da sem mislil da ni ravno pomembno. Naredim začudeno faco "a, res, jojmene...". Nič, pravi naj grem podaljšat in prinesen novega. Kličem na SVAMZ in pravijo da ni problema, rabijo fotografije, kopijo prometne, star certifikat in mi lahko pošljejo novega, čez 14 dni. Aaaa... nimam časa čakati 14 dni, druga opcija je da pridem na Vransko v njihovo pisarno in tam uredimo. Se zmenim za to varianto, vmes doktoriram iz tega kje ti razvijejo fotografije prej kot v enem tednu, tako da sem hitro poslikal avto, nastali sta dve najbolj grdi fotografiji, kar sem jih kdaj naredil, potem pa letel v btc v halo A, kjer je sexy deklica naprintala fotografije v petih minutah. super. Za ponedeljek vzamem dopust, da odpeljem vso to navlako gor, za brezveze sem avto vozil tja v najbolj gnilem vremenu, ker ga nihče ni pogledal, potrebujejo samo papirje, nov certifikat je bil narejen ekspresno, potem sem hitro letel na tehničnega, ves ponosen s še toplim certifikatom, stopim do okenca, povem kaj bi, gospa tipka, in reče: "ok, zavarovanje isto tako kot lani, gotovina ali kartica?", plačam in grem. Sploh je ni zanimalo če imam certifikat, kaj šele da bi si ga skopirala. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

tko da ha ha, imam pa zdaj vsaj vse papirje urejene in vem kje hitro natisnejo fotke :lol:
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
UrbanD
Administrator
Prispevkov: 3702
Pridružen: 13 Mar 2008, 17:03
Kraj: Ljubljana

Re: Operacija: "TURBO"...

Odgovor Napisal/-a UrbanD »

Hahaha zakon :lol: :lol: 8)
Clio II ph2 1.2 16V Billabong - sold
Clio II ph2 RS 172 - sold
Clio III ph1 RS 197 F1 Team - sold
Clio II ph2 RS 182 - sold
Clio IV ph2 RS Trophy - sold
Seat Leon Cupra ST 300 4drive - family car
Mitsubishi Lancer EVO VIII MR - weekend car
Uporabniški avatar
a_sist
Moderator
Prispevkov: 916
Pridružen: 24 Maj 2009, 20:21
Kraj: NM-Tolmin

Re: Operacija: "TURBO"...

Odgovor Napisal/-a a_sist »

Boš vedu za drugič [emoji1787]

Poslano z mojega SM-G960F z uporabo Tapatalk

Squealing tire is a happy tire :)
Uporabniški avatar
Sebastijan
Prispevkov: 524
Pridružen: 17 Jun 2008, 22:06
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: Operacija: "TURBO"...

Odgovor Napisal/-a Sebastijan »

Haha. Jaz sem pa mislil da je tole že crknilo in ždi v kakih koprivah.
Renault ZOE 2014
Citroen c5 2.0 hdi 2003
Renault megane 1.9 dti letnik 1999 - že davno šel počivati
Uporabniški avatar
Turbina
Prispevkov: 1
Pridružen: 03 Mar 2006, 13:22
Kraj: Postojna

Re: Operacija: "TURBO"...

Odgovor Napisal/-a Turbina »

Pozdravljen!
Moram pohvaliti tvoj avto,je zelo lep,kljub vsem dogodivščinam.
Zanima me,če te mogoče mika komplet zadnja prema z amortizerji(verjetno slabimi),ležaji in ABS senzorji
ter prednji komplet amortizer z vzmetjo in še ena prednja vzmet,

Lp,Zoran
Odgovori