Operacija: "TURBO"...

Predstavite Vašega Renault-a
Odgovori
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Operacija: "TURBO"...

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

ker so ravno pocitnice in imam cas. ter par tolarjev prevec v prasicku, je skrajni cas da moja zverinica dobi malo vec pozornosti :D
za zacetek sem napadel manjse nadleznosti ki mi tezijo ze nekaj casa, v ponedeljek pa gre se k zdravniku po nove jermene, tesnila...in ce ne bo predrago bomo napadli se oljno crpalko ki ze lep cas ropota kot kavni mlincek :D
Zadnjič spremenil Shusuglao, dne 07 Jan 2008, 18:59, skupaj popravljeno 7 krat.
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

hvala :D

ravno prejšnji teden so bili spet "tisti dnevi v mesecu", naprej je izginil boost (ne cisto vendar ga ni dovolj), nakar ugotovim da je IC spet dobil luknjo----->ga vržem ven a boost ne pride nazaj.....potem pa dušo izpusti še ekspanzijska posoda
luknja je bila kurcevo majhna ampak ravno pravšnja da je antifriz solzil ven :x

spušcala je tam kjer je pušcica napokano je pa okoli in okoli; leta so naredila svoje
Slika
takoj sem odpeketal v trgovino vendar po besedah prodajalca ekspanzijskih posod nimajo sploh in mi svetuje da grem vprašat k renaultu ker druge kot original ne bom dobil (cena 9k ali vec, in to brez cepa)

letim na odpad in tam so jo zacuda imeli----->cena 1k

cez tri dni sem v isti trgovini spraševal po plasticnih cepkih za tapete (glej naprej), in medtem ko je meni govoril da nimajo cepkov, izpod pulta potegne novo ekspanzijsko posodo za drugo stranko, tocno takšno ki je "oni nimajo sploh", za foro sem še vprašal za ceno ki je 3400 sit
bedni prodajalci nesposobni :x

"nova" ekspanzijska na svojem mestu
Slika
še vedno se išce cep za ekspanzijsko s svetlo modro sredino,
imajo ga R19 16v in clio16v, pa R5gtt ce kdo ve za kakšnega se priporocam
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

naslednji move je bil popravilo zamašenih šob za šišcenje šipe, že od kar imam avto je samo nekaj na pol špricalo ravno toliko da je še bolj razmazalo svinjarijo po šipi spralo pa ni nic :D

najprej sem pol ure trapasto gledal kako je to nataknjeno na haubo potem pa le pogumno izpulil eno šobo in ocistil (notri je bilo polno svinjarije)....potem pa ugotovil da ne morem nazaj nataknit :x
s spodje strani je namrec treba nekako tišcati nastavek gor iz zgornje pa natakniti crno plastiko s šobicami.....in da prideš do spodnje strani haube, je treba sneti izolacijo :mad:

ta je pritrjena z 20 plasticnimi cepki :mad: :mad:
ki se jih da snet edino tako da vse polomiš :mad: :mad: :mad:
odvec je poudarjati da teh cepkov nikjer nimajo

medtem ko sem po širni ljubljani iskal cepke
Slika
dobil sem jih v Anetu kjer imajo cel kup razlicnih vrst (drugje niti ene), najbolj primerni so bili od Fiata
za 20 cepkov sem dal 600 sit

nesrecne male plasticne nadloge
levo originalni (zacuda mi je uspelo celega ven zbezat), desno novi
Slika

orožje:
Slika

podrocje boja:
Slika

žrtev :twisted: :
Slika


po koncani borbi je hauba zgledala tako:
Slika

luknja za dostop
Slika



težav tu še ni bilo konec
izdelati je bilo treba krepelo s katerim se je sploh priško do nastavka ki drži šobe
krepelo v vse svoji lepoti :lol:
Slika

no to rec je treba zarinit v luknjo, da se podpre nastavek, medtem pa z zgornje strani nabiješ šobe in TAAADAAA posel koncan


na videz preprost poseg za eno uro.....ki je na koncu trajal 2 dni :roll:
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

hotel sem zamenjat še motorcek za zalivanje šip, ker povratni ventil ne drži in vsa voda stece nazaj v posodo, potem pa spet traja da kaj pritece na šipo.....
ter spoznal da od treh motorckov ki jih imam dela ravno tisti ki ne paše, zato sem lahko samo brcnil ob steno in sestavil nazaj
tu je pa res dela samo za 15 minut
10 minut da ugotoviš kako priti do motorcka,

minuta da odstraniš levega žmigavca
Slika

2 minuti da snameš cevko konektor in izruvaš motorcek in pod avto podstaviš posodo
in še par minut da vse nazaj sestaviš in naliješ vodo
pogled na posodo z vodo in motorcek
Slika

motorcek ki dela, a ne paše.....mater mu :mad:
Slika

pa še ena nova pridobitev
IC od R5GTT (na desni) je res lepo ohranjen in zgleda kot nov -------->cena 7k
ima kdo kakšno idejo kako zamenjati plastike iz enega na drugega, brez da pofentam IC?
Slika


v nadaljevanju sledijo še dogodivšcine s stikalom za luci :lol:
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
R5Gt turbo
Prispevkov: 130
Pridružen: 12 Dec 2004, 13:02

Odgovor Napisal/-a R5Gt turbo »

Stari za IC razstavt sm jst pr svoji petki vzel sam en velk sraubenciger :lol: in stran od plastike porinu repke pol pa nazaj z ror cangam stisnes pa s kladuckam se mal potolces! :twisted: Ainfoh
Uporabniški avatar
Bojci
Prispevkov: 2471
Pridružen: 05 Maj 2003, 08:58
Kraj: Maribor & skrajni severovzhod Prekmurja

Odgovor Napisal/-a Bojci »

Shusuglao, ti se pa ne vdas :D pravilno, ne se mu predat! :D

prodaj ga meni
Slika
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

R5Gt turbo napisal/-a:Stari za IC razstavt sm jst pr svoji petki vzel sam en velk šraubenciger :lol: in stran od plastike porinu repke pol pa nazaj z ror cangam stisneš pa s kladuckam še mal potolceš! :twisted: Ainfoh
sweet :D
sem imel ravno to v planu samo skrbi me da bi se te repki polomili


avto je pri mehaniku, jutri ga pogleda in postavi diagnozo (beri: za koliko me bo ožel :D )
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

ker je avto deseto cudo in novi deli ne ležijo za vsakim vogalom, sem za ta cas ko jih mehanik išce dobil avto nazaj.
o ceni še ni bilo nic slišat, je pa nekaj govoril o ojnicnih ležajih in o tem da bo mašino ven vzel
mene je strah Slika



medtem nazaj v domaci garaži:
Slika

Slika

Slika

med brušenjem 16 letne rje iz celjusti sem ugotovil da bo treba zamenjat plošcice, zamenjati bat (je zrjavel) in zašcitno gumico okoli slednjega, katere polovica je izpuhtela neznano kam :?
še dodatnih stroškov! wiiiiiii :roll:


ampak za tolažbo vsaj zgleda blazno lepo ko je pobarvano.....ko bom koncal z brušenjem še ostalih treh celjusti mi bodo zagotovo odpadle roke :lol:
barval sem z najbolj navadno barvo in brez da bo prej namazal s ferosanom, pa še rja ni hotela vsa stran.....zdaj pa da vidimo kako dolgo bo še lepo :D
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
re-volt
Prispevkov: 299
Pridružen: 26 Jun 2004, 09:15
Kraj: jesenice

Odgovor Napisal/-a re-volt »

celjusti zgledajo pinki :) ja itk stroski so u trenutku. pa to ogromne. lej ze koj pr mojmu 1.2 - zjle sm si kupu use premze (sprednja diska in celjusti, zadnja diska in celjusti) od cliota 1.8 16v - 0SIT. sportni fedri kr so teli odkruseni -18k (H&R), novi amortizerji ker so trenutni cist hin - 26k sprednja in 24k zadnja (plinski, monroe). druge gume, trenutne majo 0.0001mm profila - 0 SIT (killah majka te voli), levi prednji in oba zadnja lezaja - 15k, sprednja koncnika - 12k, nov ventilator za ventilacijo - blage nimam kolk SIT, menjava gum + centriranje 6400SIT, olje + filtr + dihtunga - 12000SIT, benzpumpa + benzfiltr 13k SIT. uglavnm tole je use za zamenat. skupni strosek: minimalno 130k. boh pumagej so rekl ucash...
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

ja zgledajo, ker je slaba fotka, drugace je pa najbolj kriceca rdeca kar jih je bilo za dobit :D
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

še celjusti zadaj
Slika

Slika
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

zgodila se je še menjava zadnje luci:


cisto nova direktno iz francije.....potem pa je skoraj eno leto cakala v škatli na omari ker sem svinja lena in se mi je ni dalo na avto namontirat
no zdaj je gor in je lepa :D

Slika

Slika

KONCNO sem zamenjal tudi razbit okvir za tablico
ker so vsi normalni okvirji previsoki in ne grejo lepo, v za to namenjen prostor, sem moral pol leta iskati ravno prav majhnega.
na koncu ga je daroval odslužen BX od strica 8)

Slika

Slika
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

Pa spet sem imel peklenski boj z ventilacijo (ventilator nehal pihat SPET!)
Enkrat sem že popravljal originalni konektor na modulu, zdaj sem se pa blazno razjezil, porezal vse kable stran, jih zalotal direktno na modul in našel nov, res konjski konektor ki se ne bo nikdar vec zjahal MWAHAHAHAHAHA :twisted:

Slika

Slika


Ko sem vse zvezal skup in priklopil jasno ni delalo====> preklel sem vse od a do ž in par ur drezal v žice

Napaka je bila na modulu in je posledica »strokovnega« popravila kekcov pri Avto Elektroniki, ki so mi ned drugim nalomili vezje (in zaracunali 12k sit :2gunfire: :rainbowafro: )
na razpoki je izgubilo stik in jasno, crknilo
Slika

Vezje sem polotal in zaenkrat dela
Slika


Pa še star konektor in odpadni deli :D
Slika
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

gremo naprej :D

intercooler
oba sem razstavil, plastike so zamenjane in za vsak slucaj ce tesnila nebi držala še dodatno zatesnjene s silikonom
nazaj sem dal tudi dodatno "objemko" da nebi slucajno še tega ICja razcesnilo na dva dela :D
zdaj samo še pocakam da se silikon posuši, jutri pa namontiram v avto in vidim ce je operacija uspela :D


-od leve proti desni:
homemade objemka za ojacitev, tesnila za zgornji in spodnji plasticni del, jedro (od R5 GTT) in plastike od R21T
Slika


-razlike med plasticnimi deli
levo R21T
desno R5GTT
alu jedro in tesnila so identicna
Slika
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

WOOOOOOOOHOOOOOOO!!!!
kwa leti!! :shock: :shock: :shock:


koplje v prvi, koplje celo drugo pa še v tretji :D
komaj cakam suho cesto :twisted:

zdaj je prvic od kar ga imam cel sistem brez vecjih lukenj ter s celimi intercoolerji, in leti ko snet kramp na steroidih :lol: :lol:
neverjetno 8)


hvala killah, novo cev sem res dobil a astri, pa najbolj socialno sem vzel, zato je temu primerno grda, ampak važno da dela :D
zanjo sem dal slabih 300sit

evo ga krivca da avto ni šel nikamor
Slika

pocena je skoraj cez celo polovico, luknja je res ogromna, ampak zanimivo, da je kljub tej luknji turbina še vedno uspela napihati tam okoli 0,5 bara nadtlaka (normalno bi bilo 0,9)
zdaj je kristalno jasno zakaj je na valjih pokazalo le kurcevih 157KM in 230NM navora, pa še brez enega intercoolerja sem bil
lahko si neham pulit lase in se veselo smejim dokler mi spet cesa drugega ne raznese :D
Slika


nova cev
Slika

Slika
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Odgovori