Replika platišč RS

Vse o videzu avtomobila
Uporabniški avatar
mateichk
Prispevkov: 700
Pridružen: 04 Jan 2009, 20:55
Kraj: Hrastnik

Re: Replika platišč RS

Odgovor Napisal/-a mateichk »

jst ti moje felge prodam če te zanima ;) več zveš na privat... mam namen kupt tomasonke :P
..:: Renault MEGANE II 1.5 dCi 106KM ph2 2006 ::..
ritospaga1
Prispevkov: 7
Pridružen: 08 Apr 2012, 09:23

Re: Replika platišč RS

Odgovor Napisal/-a ritospaga1 »

Zdravo!

Jaz imam pa trenutno na mojem Meganu 205/55/R16 in mislm še kar naprej ostati na 16 col, ker
se z 17 col nabere preveč stroškov. Razmišljam pa da bi kupil pnevmatike 205/40 ali 45/R16, tako
bi vizualno naredil platišča večja kakor pa so.
Nimam pri sebi homologacijskega kartončka tako, da me zanima ali moram potem homologirati
take gume ali ne? In če jih je treba, kje dobim TUV za to?
lp
Uporabniški avatar
Cefizelj
Prispevkov: 1156
Pridružen: 08 Mar 2010, 11:47

Re: Replika platišč RS

Odgovor Napisal/-a Cefizelj »

ritospaga1 napisal/-a:Zdravo!

Jaz imam pa trenutno na mojem Meganu 205/55/R16 in mislm še kar naprej ostati na 16 col, ker
se z 17 col nabere preveč stroškov. Razmišljam pa da bi kupil pnevmatike 205/40 ali 45/R16, tako
bi vizualno naredil platišča večja kakor pa so.
Nimam pri sebi homologacijskega kartončka tako, da me zanima ali moram potem homologirati
take gume ali ne? In če jih je treba, kje dobim TUV za to?
lp
Če boš montiral druge dimenzije gum ti bo števec lagal. Tako da se to sigurno ne splača delat. Poleg tega je originalna homologirana dimenzija daleč najcenejša med zgoraj naštetimi. Tudi če bi hotel to homologirat (kar seveda moraš naredit) na originalna platišča sigurno ne bi šlo, kupovat druga samo za to pa ni smiselno. Pa še ker ima megane že tako napihnjene blatnike bi vse skupaj zgledalo čudno. Že z bočnico 55 je kar veliko prostora med gumo pa blatnikom tako da. Ne bo šlo. Rajši našparaj za 17ke (nervasport?) pa bo še najbolje.
Slika
Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Re: Replika platišč RS

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

Se ti zavedaš, da bo avto pri gumi s presekom 40 oz. 45 zgledu smešno (tud dvomim, da boš lahko homologiral)?
Ni brzine brez turbine! :D

Slika
Uporabniški avatar
iceman89
Prispevkov: 426
Pridružen: 13 Jun 2008, 18:28
Kraj: Žalec

Re: Replika platišč RS

Odgovor Napisal/-a iceman89 »

mam doma od tastarga megana 16ke 205/45 pa je že na tistem blo smešn brez da je spuščen,...kok bi šele blo na tem novem ko ga mam :roll:

tk da raj ostan na original dimenziji...al pa 17ke 205/50 :wink:
Slika
Odgovori