Kratka vprašanja

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a Spula »

grega_1416v napisal/-a:aha, je v ponedeljek naročil dele, pol lahko računam da se stvar zavleče še za kaka dva tedna minimalno :) upam da decembra že drajsam po snegecu :D
po napisanem znesku (1650e za materijal) , gre tukej za generalko menjalnika, ker je pri speljevanju pokalo itd itd....
nisem vedel da iz francije (eu valda ma kaj hitrejšo dostavo) tok časa materijal potuje...saj majo dnevno več avionov in tudi koprska luka prejema po več ton materijala iz tistih koncev...
No ja generalko si vsak razlaga po svoje :D Samo da zrihtano :wink: Za pokanje pri speljevanju je lahko kriv tudi kakšen zglob na polosovini. Glede dostav ponavadi toliko časa traja po mojih izkušnjah kako pa poteka pa ni moja stvar :D
RenaultSport
DriftKing
Prispevkov: 45
Pridružen: 05 Apr 2018, 22:43

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a DriftKing »

Iz anglije dobiš za 200€ rabljen menjalnik normalno delujoč, poštnine pa najbrž ni več kot 500€
Clio RS 172
Uporabniški avatar
szobov1
Prispevkov: 145
Pridružen: 08 Mar 2012, 15:08
Kraj: Ormož

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a szobov1 »

pozdravljeni,

imam laguno III, karavan, black edition. 2.0dCi, 110kW/150KM. Že en čas opažam da avto v prostem teku ne deluje OK, tu in tam mu nihajo obrati, ko pritisneš na gas je potem malo vredu, nato obrati spet nihajo. Opazil sem tudi da mi je avto pred tem spil na zimskim pnevmatikah okoli 6.4l - 6.5l sedaj pa je povprečna poraba 7.1l/100km, delam pa vedno iste relacije, in tudi noga ni nič "težja" kot prej. Se mi zdi da se avto tudi ne segreje v takem času kot prej rabi bolj dolgo.

Ima kdo idejo kaj bi bilo? Smo priklopili na računalnik in ni pokazalo nobenih napak.
Uporabniški avatar
kregl
Prispevkov: 46
Pridružen: 04 Dec 2009, 10:47

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a kregl »

Živijo!

Imam megana 2007 s Caminat navigacijo in se mi zadnjih nekaj let pojavlja težava, da ko pade temperatura pod cca 12°C, se mi radio nekaj časa samodejno izklaplja ter vklaplja - ko se izklopi, se zasliši glasen pok preko zvočnikov. Občasno, če grem na krajšo vožnjo, se tudi ob izklopu vozila radio prižiga in izklaplja spontano. Hladneje kot je, več časa potrebuje radio, da začne normalno delovati.

Ima kdo kakšno idejo kje iskati težavo? Vse zadeve povezane z radiem sem že izključil, pa je težava vztrajala.
Uporabniški avatar
iRenault
Prispevkov: 817
Pridružen: 15 Jul 2011, 12:00
Kraj: Ljubljana

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a iRenault »

Ali kdo ve, kje/če se dobi varnostne vijake za platišča - daljše (zaradi distančnikov)?

Hvala vnaprej, lp
Renault Megane II 1.5 dCi, ph. 1 (2004)
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a Spula »

iRenault napisal/-a:Ali kdo ve, kje/če se dobi varnostne vijake za platišča - daljše (zaradi distančnikov)?

Hvala vnaprej, lp
Kakšen špan, bivši a3m ipd.?
RenaultSport
lagunaII
Prispevkov: 2
Pridružen: 05 Feb 2019, 22:20

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a lagunaII »

Renault Laguna, letnik 2004: najprej samo trd volan pri obračanju na mestu, čez nekaj dni kartica ne odklepa vrat, kazalci za hitrost norijo naprej nazaj in se ne ustavijo, avto ne prižge. Izkušnje, razlogi? Hvala vnaprej.
Uporabniški avatar
Cefizelj
Prispevkov: 1156
Pridružen: 08 Mar 2010, 11:47

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a Cefizelj »

Prva opcija je slab akumulator. Je že star?
Slika
lagunaII
Prispevkov: 2
Pridružen: 05 Feb 2019, 22:20

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a lagunaII »

Ja, že vsaj pet let. Tudi jaz sumim, da je problem v akumulatorju ali pa alternatorju pa še kakšna "skrita" pregorela varovalka bi znala bit kje?
matej1406
Prispevkov: 9
Pridružen: 18 Feb 2019, 00:02

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a matej1406 »

Pozdravljeni,

zanima me, ce sem samo jaz ali je se kdo ki enostavno ne pride v rlink store na MOJRENAULT.
Vedno ko kliknem na UPRAVLJAJ MOJE APLIKACIJE mi vrze vn error
http://prntscr.com/mmesv9

lp,
MAtej
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a robertp »

Pobriši profil oz. vozilo in ga še enkrat prijavi.
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
matej1406
Prispevkov: 9
Pridružen: 18 Feb 2019, 00:02

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a matej1406 »

Hvala!!! deluje

lp,
Matej
Uporabniški avatar
maatq
Prispevkov: 15
Pridružen: 07 Mar 2016, 21:21

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a maatq »

Zanima me, če je kdo imel sledečo težavo s keyless sistemom (Renault Laguna III).
Sam keyless sistem deluje normalno kar se tiče glede zagona motorja, potem tudi zaklep na daljavo deluje. Ko pa pridem do zaklenjenega avtomobila in primem na voznikovi strani za kljuko, senzor to zazna in se odklenejo vsa vrata, razen voznikovih. Če pa nato pritisnem na kartici gumb za odklep se vrata normalno odklenejo in odprejo.

Pozna mogoče kdo rešitev?
Lep pozdrav
Lazarus.
Prispevkov: 5
Pridružen: 20 Feb 2019, 20:23

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a Lazarus. »

Pozdravljeni.

imel bi 2 vprašanja za nekatere bolj podkovane z znanjem kakor sem jaz! :)

obe vprašanji se nanašata na avto; Twingo RS 133, letnik 2009, prevoženih cca 110.000km

1. počasi mi grejo bremze h koncu. Ker pa je prejšnji lastnik menjal samo ploščice in ker je bilo (predvidevam) površno narejeno, so zdaj diski čisto reliefno pobrani. Torej, niso diski lepo ravni, ampak so na dotik npr. na sredini zelo pobrani proti zunanjemu robu pa je "mesa" več. Na sprednjih je še nekako vredu razen enega utorčka po celi dolžini diska, zadnji so pa kot Alpe.... torej najraje bi zamenjal celoten komplet - vse 4 diske in vse 4 ploščice.
Zdaj me pa zanima katere bremze vzeti. Je smiselno vzeti kašne brembo, fredo ali kaj podobnega, ali je pač čisto vredu original. Avto večinoma vozim precej v izi, imam pa namen obiskat tudi kakšno progo, tako da žeilim da so bremze sposobne tudi težkega dela.
Obnova: iščem komplet spredaj in zadaj diske+ploščice, mogoče malo bolj "performance" naravnane + kje naj jih kupim?

2. ko je mašina mrzla, mi v prvih 15ih sekundah avto pocuka. Torej zjutraj se vsedem v avto, speljem in avto med vožnjo parkrat pocuka. Filing je tak, kot da nebi prišlo do par zaporednih vžigov, oziroma kot da svečka nebi dalal iskre cca 5krat. Vseeno je v kateri prestavi imam, in vsakič to zgine po največ 30sekundah. Glede tega so bile že menjane svečke in bile so spucane lopute, vendar brez efekta.
Tale problem je bolj kot ne samo moteče narave, tako da če ima kdo idejo kaj bi bilo, drugače bomo pa tudi že preživeli.

Hvala za pomoč! :D
Uporabniški avatar
a_sist
Moderator
Prispevkov: 916
Pridružen: 24 Maj 2009, 20:21
Kraj: NM-Tolmin

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a a_sist »

Mrzel cuka vsak rs, če ga ne daš mapirat tapravemu mojstru. To se boš mogu navast al pa mapirat. Če so svečke slabe, bi cukal tud topel.

Original diski in ploščice so fajn, se redko zvijejo, ampak dragi. Jaz sem na svojega clia rs dajal brembo hc diske (naročiš jih ob akciji -22% na autodoc.si) in galfer 1055 ploščice(sporoč če rabiš ugoden kontakt), ekvivalent so ploščice ds2500. Delajo dobro zjutraj mrzle in na Gaju/grobniku po 5+ hitrih krogih. Bolj race-y ploščice (npr ds1.11) cvilijo pri nežnem zaviranju in mrzle mal bolj švoh primejo, zato pri men niso prišle v poštev. Vsekakor ob menjavi na boljše zavore razmišljaj o pletenih cevkah (hel slovenija) in motul rfb 600 zavorni tekočini (motornaolja.com).


Poslano z mojega SM-G960F z uporabo Tapatalk
Squealing tire is a happy tire :)
Odgovori