Multaradar c in slikanje!

Homologacije, zakoni, predpisi
Uporabniški avatar
UrosJ
Prispevkov: 1302
Pridružen: 02 Mar 2010, 19:25
Kraj: M. Sobota

Multaradar c in slikanje!

Odgovor Napisal/-a UrosJ »

Pozdravljeni,

Imam eno vprašanje glede radarjev, policije in samega zakona.
Namreč od moje boljše polovice brat je kao 6.1 naletel na radar, kateri ga je poslikal, vendar sta na sliki dve vozili. In to že skoraj en za drugim. Če bi 1/2 sek bil radar počasnejši se sploh nebi več videlo tablice.

Slika
Vozilo o kateri govorim je picasso (desen)
Zdaj mi pa povejte kako je lahko siguren da je on sprožil radar, čeprav je na sliki nasproti prihajajoče vozili pred njim??? Na njegovem vozilu se niti ne vidi če je bil on not ali kdo drug. Videti ti mogel niti bliska saj je imel vsa ogledala pokrita z drugim vozilom.

KOliko sem jaz zakon enkrat pred davnim prebral dobiš domou samo če je eno vozilo na sliki razločno vidno.
Potem se sprašujem ali sta nakoncu dobila oba dva kazen. Namreč piše mu "zaradi suma strotirve kaznivega dejanja" !! in da je kao policist določil njega.


Drugo ko mi je pokazal sliko (se vidi) sem ga vprašal če se to kdo zajebava. Natisnjena z printerjem skoraj brez barv. :S tako da se na sami sliki težžkoooo razloči registerska.

Povejte mi kaj naj naredi? jaz sem mu povedal da se naj pritoži. Ker še sam ne ve če se je dejasko peljal toliko ali ne.

Meni je že vse skup to z policijo smešno kaj vse že ne pošilajo.

3 tedne nazaj sem se na isti cesti na istem odseku peljal jaz osebno 74 km/h na policijskim kombijem, kateremu sem žačel na polno blendat in je po kakih 500m skapiral in je upočasnil (lolek)

Dajte malo povedat kaj naredit.Da malo poklepetamo na to temo.

lp
Uporabniški avatar
WiseMan
Prispevkov: 56
Pridružen: 08 Apr 2011, 09:20
Kraj: nekje v bližini..

Re: Multaradar c in slikanje!

Odgovor Napisal/-a WiseMan »

Brata je pravtako slikal radar v Domžalah, in je po skoraj enem mesecu dobil sliko. Ne se sekirat, sprintano je blo na iglični printer.. še tiste pikice se je vidlo. Zanimivo mi je to, da je prazno tam kjer piše omejitev hitrosti.. Brat je imel vse napisano kolk je omejitev, kje je stal radar (naslov najbližje hiše), datum in ura..

Se mi pa zdi, da ne bi smeli upoštevati prekrška, če sta 2 vozili na sliki.. tole je malo za lase privlečeno, da je policist "določil" njega, da je v prekršku. Lahko da je ta drug peljal prehitro in je on naje***..
Jaz bi se pritožil..
Nikol ni tolk slabo, da ne bi moglo bit še slabš..
Have a kick-ass ride..
Uporabniški avatar
UrosJ
Prispevkov: 1302
Pridružen: 02 Mar 2010, 19:25
Kraj: M. Sobota

Re: Multaradar c in slikanje!

Odgovor Napisal/-a UrosJ »

Saj to je meni vse skup malo sumljivo. jaz sem mu tudi reko naj gre pa naj se pritoži.

Meni ta pari zgleda kot da bi se en mulc doma malo igral, zunaj pa igral z telefonom in slikal.


Pomoje nima kaj zgubiti. no edino da mu uide 8 dnevni rok , plača kakšne sodne stroške in podobno.

Lahko se izgovarja da ni on peljal vozila, lahko se izgovarja na to da sta dve vozili na sliki iz katere enostavno ne veš kateri je sprožil radar, meni logično ta ki se pelje nasproti.

Jaz sem prav tako naletel enkrat na rad kjer sva bila prav tako dva na sliki( vozili) pa nisem nič dobil.
Kriza je kriva pa probajo na vse možne načine. Lahko da sta dobila oba kazen.kaj pa veš :D
Uporabniški avatar
Shooter
Prispevkov: 406
Pridružen: 08 Avg 2009, 13:24
Kraj: Podsreda

Re: Multaradar c in slikanje!

Odgovor Napisal/-a Shooter »

Imel isti problem,na slikci dva avta......To je na pritozbi dobljena in nihce ti nic nemore,oni samo probavajo ce kdo placa placa ce ne pa pac jebat ga.Napises pritozbo,napises da si se peljal 50 in da to ni tvoja hitrost.Kar se pa tice teh printarjev je po to normalno,original oni hranijo kjer je lepa slikica,kako je pa sprintano pa je kakor pac je odvisno od printarja.
Uporabniški avatar
UrosJ
Prispevkov: 1302
Pridružen: 02 Mar 2010, 19:25
Kraj: M. Sobota

Re: Multaradar c in slikanje!

Odgovor Napisal/-a UrosJ »

Jaz se pa še eno drugo zadevo sprašujem. kako so lahko sploh poslali ven to kazen, če pa vemo dako sprožiš radar nastane v 1/100 sek slika. (da ni vse motno) se pravi če gledaš sliko je radar sprožilo prihajajoče vozilo. ker je bljižje radarju. Se pravi da je slika in ne film na katerem bi ti radar sledil in po nekaj metrih sprožil.

nevem no, svinjarije se dogajajo to itaq vemo. Pravna država ja :D
Uporabniški avatar
UrosJ
Prispevkov: 1302
Pridružen: 02 Mar 2010, 19:25
Kraj: M. Sobota

Re: Multaradar c in slikanje!

Odgovor Napisal/-a UrosJ »

Pozdravljeni,


dajte je kateri član foruma tukaj policist. Ker bi rad slišal še njegovo verzijo.

Me je prej klical in reko da je hodo na policijo malo vprašat zadevo, pa je on policist tam baje take nakladal da bog pomgaja. Je dobil občutek da sploh neve kako radar deluje. Dejstvo je da vsak policit govori sebi v prid oz svoji službi.

Kako lahko na radarju določi da naj slika samo vozila ki se oddaljujejo od njega. Jaz še vedno stojim za tem da ko je nastala slika se je sprožil radar istočasno. ker tile radarji ne sledijo oz ne snemajo. in kako je lahko v takem primeru dobil kazen on čeprav je prihajajoče vozilo vsaj 15 metrov pred njim.

Mene pri takih situacijah moti samo to da če so policisti zakon , ga naj sami spoštujejo, ne pa da vidiš svašta stvari, kako upoštevajo pravila in hitrosti skozi vasi in mesta. Bom začel snemat take zadeve pa poslal enkrat Slaku na razpravo :D
Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Re: Multaradar c in slikanje!

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

a ni sinko policist?
Ni brzine brez turbine! :D

Slika
Uporabniški avatar
UrosJ
Prispevkov: 1302
Pridružen: 02 Mar 2010, 19:25
Kraj: M. Sobota

Re: Multaradar c in slikanje!

Odgovor Napisal/-a UrosJ »

saj glih na njega sem pomislo ker sem enkrat zasledil neko razpravo glede policije.
Uporabniški avatar
Cefizelj
Prispevkov: 1156
Pridružen: 08 Mar 2010, 11:47

Re: Multaradar c in slikanje!

Odgovor Napisal/-a Cefizelj »

A pa je bilo tole sploh slikano s strani policije? Ker ponavadi pošiljajo tole naokol redarske službe, ki nimajo veze s policijo.
Slika
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Multaradar c in slikanje!

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Cefizelj napisal/-a:A pa je bilo tole sploh slikano s strani policije? Ker ponavadi pošiljajo tole naokol redarske službe, ki nimajo veze s policijo.
Odvisno ali je radar od mestnega redarstva ali od policije.

Policaja pa sta vsaj sinko in darkdog24, če ne še kdo...
Uporabniški avatar
UrosJ
Prispevkov: 1302
Pridružen: 02 Mar 2010, 19:25
Kraj: M. Sobota

Re: Multaradar c in slikanje!

Odgovor Napisal/-a UrosJ »

Cefizelj napisal/-a:A pa je bilo tole sploh slikano s strani policije? Ker ponavadi pošiljajo tole naokol redarske službe, ki nimajo veze s policijo.

Vidiš na to pa nisem pomislil.

Kako pa lahko to ugotoviš?
Uporabniški avatar
UrosJ
Prispevkov: 1302
Pridružen: 02 Mar 2010, 19:25
Kraj: M. Sobota

Re: Multaradar c in slikanje!

Odgovor Napisal/-a UrosJ »

samo mislim da je dobil od policije. ker mu tam piše na drugem listu strokovno usposobljen policist ta in ta. tam ko mu piše zaradi "suma" !
Uporabniški avatar
Shooter
Prispevkov: 406
Pridružen: 08 Avg 2009, 13:24
Kraj: Podsreda

Re: Multaradar c in slikanje!

Odgovor Napisal/-a Shooter »

Na koverti ti pise mestno redarstvo ali policija......spet so me slikal od odzadaj banda jankoviceva redarska na 40omejitve 53 kazen 150eur in 3pike.Sem pa sam na sliki tako da zali se bogu,se pa lepo vidijo renault sport nalepke hehehe.
Uporabniški avatar
UrosJ
Prispevkov: 1302
Pridružen: 02 Mar 2010, 19:25
Kraj: M. Sobota

Re: Multaradar c in slikanje!

Odgovor Napisal/-a UrosJ »

Shooter napisal/-a:Na koverti ti pise mestno redarstvo ali policija......spet so me slikal od odzadaj banda jankoviceva redarska na 40omejitve 53 kazen 150eur in 3pike.Sem pa sam na sliki tako da zali se bogu,se pa lepo vidijo renault sport nalepke hehehe.

No evoga , mi glih debatiramo tukaj ti pa naletiš na radar :S škoda. meni je vsakega € žal če ga moram dat državi oz policiji. Tako da se probammm zelo držat omejitev, ampak te vseeno kje lahko na brez vezne dobijo.
Uporabniški avatar
schik
Prispevkov: 2728
Pridružen: 03 Apr 2008, 14:15
Kraj: Črnomelj

Re: Multaradar c in slikanje!

Odgovor Napisal/-a schik »

Kolikor vem na sliki ne sme biti več vozil. Kot drugo, če gre vozilo proti radarju je hitrost recimo 60, če pa v rit slika je pa negativna se pravi -60. Vsaj na laserju je tako.
Odgovori