kangoo izboljšava avtoakustike

Vse o ozvočenju avtomobilov
Odgovori
Uporabniški avatar
Mrcina
Prispevkov: 107
Pridružen: 26 Maj 2004, 10:32
Kraj: Kocevje

kangoo izboljšava avtoakustike

Odgovor Napisal/-a Mrcina »

Lep pozdrav,

kot novopečeni lastnik kangoo-ja 4x4 bi si rad rahlo uredil avtoakustiko. Najprej naj povem, da sem na tem področju popoln laik.

Rad bi ohranil upravljalnik ob volanu in ekranček. Prebral sem temo o montaži dension gatewaya in to je že rešitev, ki mi je všeč, torej na original radio priključek za iPod/USB. Ampak to še ni vse. Rad bi izboljšal tudi sam zvok. Ali lahko na original radio potem vežem še ojačevalec za woofer in pa nove zvočnike v vratih in zadaj? Ali bom moral poseči po novem radiu?

Glede wooferja, ne želim nikakršne ogromne škatle čez pol prtljažnika, ampak nekaj primerno majhnega in decentnega, kar pa bo oddajalo dober zvok. Kaj priporočate?

Naj še dodam, da ne iščem nove akustike zato, ker bi želel da "razbija" ampak iščem bolj kakovost za občasne izpade, ko otrok in žene ne bo v avtu...

LP&hvala
Uporabniški avatar
Ziga00
Prispevkov: 1236
Pridružen: 29 Sep 2007, 17:46
Kraj: Vnanje Gorice

Odgovor Napisal/-a Ziga00 »

Pozdravljen!

Toraj, vse kar si napisal se da, vprašanje je le, koliko si pripravljen odštet za ta hec :)
Dension ali xCarLink sta super zadevi (malenkost dragi), ampak če želiš obdržat originalen radio, ti je to najboljša rešitev. Skriješ jo lahko za armaturo ali pa v predal na sovoznikovi strani. Menjava akustičnega sistema niti ni tako zapletena. Na originalen radio se da priklopit zunanje ojačevalce, samo je potreben vmesnik, ki se ga veže med radio in ojačevalec: Hi-Low adapter.
Kar se tiče tvojega avta, bi bilo najbolj smotrno vzet en 4-kanalni ojačevalec in nanj na 2 kanala vezat sprednji ločen sistem, preostala dva kanala pa v mostični vezavi porabit za poganjanje nizkotonca. Preostala dva zvočnika, ki sta zadaj bi jih zamenjal s koaksialnimi (malce močnejšimi) in jih pustil priklopljene na radio.
Nizkotonec je lahko majhen (10") in se ga pospravi v majhno zaprto škatlo.

Če te še karkoli zanima, se lahko obrneš name.

Lp, Žiga
Uporabniški avatar
error 90
Prispevkov: 581
Pridružen: 24 Dec 2008, 23:07

Odgovor Napisal/-a error 90 »

Mislin da kangu nima zvočnike spredaj v vratih ampak ima v armaturki ospodaj in to 10-ke če se ne motim. Ne pozabi na izolacijo ker če boš navil do konca boš v kanguju slišal povno čričkov :D
Uporabniški avatar
Mrcina
Prispevkov: 107
Pridružen: 26 Maj 2004, 10:32
Kraj: Kocevje

Odgovor Napisal/-a Mrcina »

Najlepša hvala za odgovore! Mi lahko pripopate kake linke ojačevalcev, woferja, ipd...? Nekaj price/performance primernega...

LP&hvala
Uporabniški avatar
Ziga00
Prispevkov: 1236
Pridružen: 29 Sep 2007, 17:46
Kraj: Vnanje Gorice

Odgovor Napisal/-a Ziga00 »

Toraj, price-performance bi blo neki v tej smeri:
Ojačevalec: http://www.orangeaudio.si/ojacevalci/4- ... t-gta-470/

Sprednji sistem: http://www.orangeaudio.si/avto-zvocniki ... i/dso-692/

Nizkotonec: http://www.orangeaudio.si/nizkotonci/25cm-10in/dwb-105/

Ne smeš pozabit še kablov in dodatni adapter če boš obdržal originalen radio.
Če bi se odločil za nakup komponent pri tej fermi ti ne bo žal, poznam lastnika :)
V primeru, da pa sam nisi vešč montaže se lahko obreš na to fermo in ti bo kvalitetno zmontirala sistem v avto (montaže izvajam jaz v povezavi s šefom OrangeAudio) ;)
Odgovori