Stran 1 od 1

Luči megane

Objavljeno: 22 Nov 2011, 20:41
Napisal/-a vugi90
Bi se dalo na meganu letnik 98, naredit, da bi ko preklopiš na dolge luči kratke ostale prižgane, torej da bi svetile oboje skupaj?

Objavljeno: 23 Nov 2011, 02:31
Napisal/-a jurko
pomoje de to ni priporočljivo sam zato, ker bi pol vrjetno žarnco skuril?

Re: Luči megane

Objavljeno: 23 Nov 2011, 08:50
Napisal/-a slovenc
vugi90 napisal/-a:Bi se dalo na meganu letnik 98, naredit, da bi ko preklopiš na dolge luči kratke ostale prižgane, torej da bi svetile oboje skupaj?
To maš h4 žarnice? Naj se nebi delalo, dolgo ne bo delalo in vprašanje kaj bi z lučjo naredilo. Če bi rad imel boljše luči, si nabavi luči od coupeja ph1 z dvojno parabolo, bo lepš zgledalo in boljše svetijo...

Objavljeno: 23 Nov 2011, 09:42
Napisal/-a vugi90
Luči so menjane. zdaj imajo luči lečo za kratke luči, ter parabolo za dolge luči. v leči je ksenon kit, vendar je vseeno včasih potrebno uporabit dolge luči, je pa veliko boljša vidljivost če svetijo oboje skupaj.

Objavljeno: 23 Nov 2011, 10:32
Napisal/-a slovenc
To je pa čis neki druzga, ja tle svetjo oboje skupej. Sicer bi morale že v originalu, edino, če zarad xenon kita ne dela tko k bi moral. Kaj pa prevezava +od kratkih na dolge? Sicer to naj kak štromar pove, da ne bo preveč štroma za žice...

Objavljeno: 23 Nov 2011, 10:41
Napisal/-a vugi90
slovenc napisal/-a:To je pa čis neki druzga, ja tle svetjo oboje skupej. Sicer bi morale že v originalu, edino, če zarad xenon kita ne dela tko k bi moral. Kaj pa prevezava +od kratkih na dolge? Sicer to naj kak štromar pove, da ne bo preveč štroma za žice...
Luči majo puščene konetkorje tako kod je H4 žarnica tako da se samo priklopi. zaj pa ko preklaplaš dolge kratke svetijo kratke posebaj pa dolge posebaj. če dam povezavo plus, te bodo vedno oboje svetile ali? moglo bi bit od dolgih do kratkih da bi samo v eno smer tekla elektrika. samo nevem kako je to izvedljivo

Objavljeno: 23 Nov 2011, 11:16
Napisal/-a schik
To je treba mislim da zamenjat samo en rele ali ga samo odstranit. Je mel isti problem uporabnik Dr_S na svojem, ker je dal H7/H1 luči naknadno gor. Samo v relejih je fora. Mislim da je nekje na forumu napisano, če ne boš našel mu pošlji PM.

Objavljeno: 24 Nov 2011, 16:34
Napisal/-a vugi90
je mogoče komu znano kje je ta rele, oz. kje bi moral biti?

Objavljeno: 24 Nov 2011, 18:49
Napisal/-a megane96
Men se zdi da ni rele ampak se doda samo 1 varovalko tam kjer so varovalke, sedaj maš prazno pa moreš eno varovalko not vtaknit!!!

Objavljeno: 24 Nov 2011, 18:58
Napisal/-a MarcY
Mojih 5 centov.

Še ena zanimivost. Če ima kdo h4 žarnice in bi zelel dali angel eyes ali navadne ki so 2x h1 ali 2x h7, pa ima pol problem z tem ko se mu ob dolgih kratke izklopijo, ima ta megane v notranjosti že pripravlen za 2x h7 ali h1, tako da samo vstavite varovalko v prazno mesto ko je neki prečrtan kvadrat narisan na onem listu za varavolke.

Za ph1: Ph1 (od letnika 96-98) in je potrebno vklopiti v čisto spodnjo vrsto, 4-o mesto za varovalko, od leve proti desni.

Imam pa tam sliko "luči" in je rumeno obarvano, tako da sem dal 20A.

Slike (za ph2):
na shemi je to tole:
Slika
Varovalke(jaz sem imel prej črno plastično not):
Slika
After(dal sem kar 15ko not):
Slika

Objavljeno: 24 Nov 2011, 19:49
Napisal/-a jurko
koristna informacija :)