kako rešit podatke iz diska

Vse ostale teme
Odgovori
dci
Prispevkov: 625
Pridružen: 23 Okt 2010, 23:38

kako rešit podatke iz diska

Odgovor Napisal/-a dci »

Včeraj med pospravljanjem sem bil ravno dovolj nepazljiv, da mi je prižgan externi eSATA disk padel iz mal več k 1m višine na tla, ALu ohišju ni nič, parketu tudi nič.., ampak disk....

ko ga prižgem se zavrti potem pa se sm še sliši k se več kratno zaganja najbrš tista bralna glava in to ej to....to počne u nedoged in vsake tolko časa se sliši zvok kot da je notr ena pinkponk žogica :roll: :?

Zdej razmišlam, ali naredim memorialno slovesnost za vsemi podatki, ali je mogoča kakšna rešitev v obliki svetle točke na koncu tunela :?
Uporabniški avatar
HrCk
Prispevkov: 343
Pridružen: 03 Feb 2008, 09:04
Kraj: Šentjernej

Odgovor Napisal/-a HrCk »

Povprašaj tuki, kaj je možno nardit:
http://www.kotar.si/resevanje_podatkov/ ... 3godU2PjIQ

LP.
dci
Prispevkov: 625
Pridružen: 23 Okt 2010, 23:38

Odgovor Napisal/-a dci »

Hvala, jih pokličem.

Sem si snel program MiniTool Power Data Recovery 6.6, vendar bios, kaj šele Windows7, diska ne zaznajo...pogreb...
Uporabniški avatar
jurre
Prispevkov: 3049
Pridružen: 16 Avg 2005, 22:59
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a jurre »

hm, tezka bo tole...ce noce zalaufat pa ga zaznat...

Ce bos tja klical je profesionalno resevanje podatkov par 100€ :wink:

jaz pravim - backup, backup in se 1x backup. Diski so poceni danes.
dci
Prispevkov: 625
Pridružen: 23 Okt 2010, 23:38

Odgovor Napisal/-a dci »

Ma ja... al mam v računalniku RAID1 (4x500GB) mi dela mirror. sam j....š eSATA&usb diske k si obsojen na dan-D, k rikne...,če bi vedu, da mi nasledn dan pade na tla, veš da bi vse skopiral :D
Uporabniški avatar
HrCk
Prispevkov: 343
Pridružen: 03 Feb 2008, 09:04
Kraj: Šentjernej

Odgovor Napisal/-a HrCk »

res da bo mogoče mal več € tole profesionalno reševanje ,sam če so tok pomembni podatki pomojem ni škoda € za njih..
dci
Prispevkov: 625
Pridružen: 23 Okt 2010, 23:38

Odgovor Napisal/-a dci »

Glih računam, kolk mi pomen modeliranje ?€/uro, al bi šu od začetka...risat, to itak že počnem...
Uporabniški avatar
koto
Prispevkov: 214
Pridružen: 18 Maj 2010, 12:20
Kraj: Domžale okolica

Odgovor Napisal/-a koto »

Pri Kotarju je obnova diska 700€ + davek tako, da probaj kakega privat najdt in brez računa.
dci
Prispevkov: 625
Pridružen: 23 Okt 2010, 23:38

Odgovor Napisal/-a dci »

uuuuuf
Uporabniški avatar
Borut Povše
Prispevkov: 174
Pridružen: 09 Sep 2010, 12:34
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Borut Povše »

Probaj tukaj. www.e-misija.si
Men so enkrat rešil podatke, sam jest sem mel skurjen driver, kako pa je če je glavo zabil...??? LP Borut
ESPACE 4 2.0 dci INITIALE Proactive
dci
Prispevkov: 625
Pridružen: 23 Okt 2010, 23:38

Odgovor Napisal/-a dci »

Kolega mi je reku, da bo probu elektronko dobit, pa odprl ga bomo in pogledal, če je kakšen kontakt odstopu. A je možno te plošče k se vrtijo dat v en drug disk?
Uporabniški avatar
jurre
Prispevkov: 3049
Pridružen: 16 Avg 2005, 22:59
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a jurre »

plosce tezko. Zamenjas lahko samo elektroniko, dobit moras disk iste serije, kar zna biti problem pri novejsih.
Pa zdaj vprasanje ce je elektronika kriva, ce je dol padel...da se ni igla kam zaskocila pa se zdaj ne more premikat
Uporabniški avatar
obi
Prispevkov: 1755
Pridružen: 27 Jun 2005, 18:08
Kraj: medvoški štajerc

Odgovor Napisal/-a obi »

Probaj z hirens boot cd in CD toolsi če ti ga tisto najde in probaš obnoviti datotečno tabelo al kaku se že reče, rešiš tisto kar se še da prebrati in to je to. Čene pa mislim da je uporabnik Tadej nekoč nekdaj delal pri Kotarju in bi ti znal on kaj več povedati glede tega. Je pa res da je men disk preživu padec iz mize pa ni nič blo narobe in še vedno dela, potrebno je bilo narediti samo zgoraj napisano.
Štrom for wife, UPS for life.
Uporabniški avatar
Tadej
Prispevkov: 3232
Pridružen: 27 Nov 2005, 16:30
Kraj: Kočevje

Odgovor Napisal/-a Tadej »

dci napisal/-a:Kolega mi je reku, da bo probu elektronko dobit, pa odprl ga bomo in pogledal, če je kakšen kontakt odstopu. A je možno te plošče k se vrtijo dat v en drug disk?
Možno je vse, samo ne doma :) Če se plošča pri prestavljanju zamakne samo za 1mm si zajebal :) Drugače pa ga nesi na pregled 20€ pa boš vidu kje si. Za 700€ + DDV se je mogu z diskom kar nekaj cajta zajebavat. So pa cene tam 200€ +
Odgovori