Clio 3 1.2 TCE Exception

Predstavite Vašega Renault-a
Odgovori
Uporabniški avatar
jurre
Prispevkov: 3049
Pridružen: 16 Avg 2005, 22:59
Kraj: Kranj

Re: Clio 3 1.2 TCE Exception - HDR, LED zadaj

Odgovor Napisal/-a jurre »

hm, zanimivo, cudno mi je da bi se ledica pregrevala :shock: mam pa jaz W5W podnozje, bom mal opazoval ce se kaj dogaja, zaenkrat se ni bilo problemov, tudi na prejsnem avtu ne..

danes mi je spet crknila zarnica, kratka pri vozniku (menjana decembra). :roll: Pa te navadne zarnice, prej nisem bil navajen, ker pri xenonu nisem nikoli menjal zarnice v 4 letih :lol:
Zaradi slabih izkusenj pri menjavi sem se zapeljal kar na servis in so mi jo zastonj zamenjali (zarnico sem imel sabo).


Zdaj pa eno vprasanje, ali naj kupim navadne zarnice H7 na pumpi, ali so original renault res kaj boljse, da so 20€/zarnica (dvomim), ali naj kupim kaj drazjega..osram, philips? Blue, white, extreme..bo svetilo kaj bolj belo? Bo vse crknilo v parih mesecih? :lol:
Uporabniški avatar
Godward
Prispevkov: 1574
Pridružen: 24 Jun 2007, 14:33

Re: Clio 3 1.2 TCE Exception - HDR, LED zadaj

Odgovor Napisal/-a Godward »

js mam h7 philips blue vision ultra not, zdaj že eno leto in še delajo. je pa cena od 30 do 40 eur par.
Slika
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Clio 3 1.2 TCE Exception - HDR, LED zadaj

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

meni so crkovale žarnice na pol leta, potem sem menjal regulator napetosti in zdaj je mir,
že nekaj let

rade crkavajo tudi zaradi kakšne slabe mase, zaradi vibraciji, vročine

blue vision, extreme in razne +++ verzije zdržijo manj
ko je folk nazadnje delal doktorat iz žarnic so bile baje Narva dobre
Take ledice sem dal tudi sam v Scenica za parkirne... Samo podnožje H6W. Po dveh mesecih so crknile vse SMD diode in še plastika na grlu je stopljena (pregrevanje). Tako da sem zamenjal nazaj z navadnimi...
to so kitajci, čista loterija ene delajo ene ne
jaz sem naročil od istega kitajca 2x pa tiste, ki so prišle v prvi pošiljki še vedno delajo,
tiste iz druge pa crkavajo kot kresničke na koncu sezone

pa te ledice ne marajo vročine, naprimer v žarometu crknejo prej kot na kakšnem bolj hladnem in prevetrenem prostoru
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
jurre
Prispevkov: 3049
Pridružen: 16 Avg 2005, 22:59
Kraj: Kranj

Re: Clio 3 1.2 TCE Exception - HDR, LED zadaj

Odgovor Napisal/-a jurre »

mah, sem zaenkrat narocil philips blue vision pa bom enkrat zamenjal ko bo mel voljo, ce ne prej ko bo ena crknla spet...
Cena pri nas okoli 35€ za par + postnina, amazon.co.uk 38€ s postnino za 4 zarnice. Ne vem zakaj bi sploh se kaj kupil v SLO :mrgreen:
Uporabniški avatar
dvihtelic
Prispevkov: 1040
Pridružen: 15 Feb 2011, 17:24
Kraj: Vrhnika

Re: Clio 3 1.2 TCE Exception - HDR, LED zadaj

Odgovor Napisal/-a dvihtelic »

Škodas k nisi povedal da jih boš naročil,tudi jaz bi ene rabil...:(
Uporabniški avatar
jurre
Prispevkov: 3049
Pridružen: 16 Avg 2005, 22:59
Kraj: Kranj

Re: Clio 3 1.2 TCE Exception - HDR, LED zadaj

Odgovor Napisal/-a jurre »

roba prispela...malo sem bil povrsen pri branju in pricakoval 4 zarnice H7, dobil pa 2x H7 in 2x T10 - W5W :roll: :oops:

zdaj pa najdt dosti zivcev al pa nekoga za zamenjat :lol:

Slika
Uporabniški avatar
jurre
Prispevkov: 3049
Pridružen: 16 Avg 2005, 22:59
Kraj: Kranj

Re: Clio 3 1.2 TCE Exception - HDR, LED zadaj

Odgovor Napisal/-a jurre »

kilometri se obracajo, avto laufa, jz hepi... cas bo za servis, ze sveti service due soon. Ne vem, a potem se tisti kljuc posveti, ker je zadnjic kazalo se 1500km do servisa, potem je pa vrglo na service due soon.

[img]https://fbcdn_sphotos_f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/556531_10150963218089169_1192879144_n.jpg[/img]


ko se bo delal servis, bom se zarnice zamenjal spredaj. Pa pedalko sklopke bo treba naspricat, ker skriplje nekje zadnja 2 cm (enako kot na prejsnem avtu, enako je pri ocetovem). Se je kdo mogoce ze ubadat s skripanjem sedeza - to mi gre najbolj na zivce, sploh glede na to, da avto se 3 leta ni star :roll: pa predno bo kaksen zloben komentar, na sedezu samo sedim :lol: se peljes po nasih prelepih luknjastih cestah pa ii i iii i iiii...ce malo popravim nagib naslonjala ali pa ledvene opore malo neha, potem pa spet..
Uporabniški avatar
aikk
Prispevkov: 80
Pridružen: 30 Jan 2012, 19:57
Kraj: ...med ovinki...

Re: Clio 3 1.2 TCE Exception - HDR, LED zadaj

Odgovor Napisal/-a aikk »

jurre napisal/-a:a potem se tisti kljuc posveti
Moral bi, oziroma meni je. :wink:
Uporabniški avatar
jurre
Prispevkov: 3049
Pridružen: 16 Avg 2005, 22:59
Kraj: Kranj

Re: Clio 3 1.2 TCE Exception - HDR, LED zadaj

Odgovor Napisal/-a jurre »

evo narejen servis na 30k km - olje in filtri.

Zamenjane se zarnice, sveti tale philips res belo...upam da drzijo cim dalj :D zdaj se splaca se ledice dat v parkirne..bo vsaj oboje belo:

Slika


servisni interval sem pa enostavno resetiral, samo postavis se na napis service due soon pa drzis ene 10s zgornjo tipko potovalnega racunalnika in spustis ko neha utripat.
Uporabniški avatar
iRenault
Prispevkov: 817
Pridružen: 15 Jul 2011, 12:00
Kraj: Ljubljana

Re: Clio 3 1.2 TCE Exception - HDR, LED zadaj

Odgovor Napisal/-a iRenault »

Zakaj nebi parkirne dal tudi kakšne halogenke? Npr Osram Cool-blue intense.
Vsaj meni imajo halogenke spredaj lepšo svetlobo kot LED.
Renault Megane II 1.5 dCi, ph. 1 (2004)
Uporabniški avatar
jurre
Prispevkov: 3049
Pridružen: 16 Avg 2005, 22:59
Kraj: Kranj

Re: Clio 3 1.2 TCE Exception - HDR, LED zadaj

Odgovor Napisal/-a jurre »

hm, bi moral probat, zaenkrat sem bil z LEDicami zadovoljen :)
Uporabniški avatar
jurre
Prispevkov: 3049
Pridružen: 16 Avg 2005, 22:59
Kraj: Kranj

Re: Clio 3 1.2 TCE Exception - HDR, LED zadaj

Odgovor Napisal/-a jurre »

danes sem naredil en ovinek do servisa - spucal smo loputo, ker je ocitno umazanija motila motorcek za prosti tek (ponavadi pri mrzlem so bili obrati previsoki/prenizki ali pa so kar skakali malo gor in dol).

Zdaj upam da bo OK. :)




Po odlasanju z ledicami za parkirne sem se spomnil sprobat kaksne parkirne so bile zraven kompleta H7 - izgledale so modro. Svetijo pa lepo belo, tako kot H7 - slike so bolj fail, se ne vidi razlike, ne zgleda pa vec cesko kot zgoraj (rumeno+belo) :lol:

izgledajo zdaj tako - H7 z modro kapico in parkirne cele modre:
Slika


vmes sem nasel nemca, ki prebiva v mojem francozu :o
Slika


pri zunanji steni zraven luci pa sem odkril in slep konektor, kaksna ideja zakaj bi to bilo? Sem se ze ustrasil iz kje je to stran padlo, pa se je samo staknil iz svojega polozaja. :lol:
Slika
Uporabniški avatar
UrosJ
Prispevkov: 1302
Pridružen: 02 Mar 2010, 19:25
Kraj: M. Sobota

Re: Clio 3 1.2 TCE Exception - HDR, LED zadaj

Odgovor Napisal/-a UrosJ »

HIter odgovor rabim :D kak si zadovoljen z žarnicami? sploh v temi in dežju?

lp
Uporabniški avatar
jurko
Prispevkov: 2147
Pridružen: 25 Sep 2008, 16:01
Kraj: Gorenja vas

Re: Clio 3 1.2 TCE Exception - HDR, LED zadaj

Odgovor Napisal/-a jurko »

jst sm mel v meganu ene čungalunga žarnice pa ni blo problema v temi :D po dežju se pa nism velik vozu xD
1. Megane 1.6 16v classic l.1999 / 2. Clio RS l.2000 //3. Mégane Grandtour GTline 1.2TCe /// 4. Mégane Grandtour GTline 1.6dCi
Uporabniški avatar
jurre
Prispevkov: 3049
Pridružen: 16 Avg 2005, 22:59
Kraj: Kranj

Re: Clio 3 1.2 TCE Exception - HDR, LED zadaj

Odgovor Napisal/-a jurre »

zaenkrat super, nisem se pa kaj dosti vozil v temi pa dezju.

/edit
ma kolega tud take zarnice pa pravi da svetijo super, tudi v dezju in temi, ter da so znaki precej bolj osvetljeni.
Odgovori