Stran 1 od 1
Clio III - Sklopka (tresenje)
Objavljeno: 28 Sep 2011, 09:55
Napisal/-a Rocky HD
Zdravo, mogoče kdo ve, kaj bi lahko bilo...Ko speljem v prvi prestavi in prestavim v drugo, mi v drugi prestavi zatrese sklopka, to se zgodi le ob bolj dinamičnem speljevanju, pri normalnem in umirjenem ne. Avto je nov, Clio letnik 2011, 1.2 tce prevoženih 2000km. Se mora morda sklopka še kaj ''ulaufati''? kakšna mnenja?
Objavljeno: 30 Sep 2011, 08:28
Napisal/-a Rocky HD
Se nobenmu nč ne sanja...? Grem zdaj te dni na servis vprašat. Drugače pa sem prebral, da se lahko zgodi, da mašinam s turbom sklopka zatrese, pri menjavi prestavi, takrat ko ima turbina največjo moč.?
Objavljeno: 01 Nov 2011, 13:00
Napisal/-a Rocky HD
Kaj res nima noben pojma o teh stvareh, nima noben 1.2 tce mašine, da bi probal pri recimo 1800-2000 obratih speljat ali pa da ko da iz 1. v 2. in da so obrati pri cca 2000 vrt/min???
Objavljeno: 01 Nov 2011, 13:48
Napisal/-a saso24
Kaj pa sprobavaš dinamično speljevanje z 2000km prevoženimi kilometri

Objavljeno: 01 Nov 2011, 18:40
Napisal/-a Rocky HD
mislil sem ''dinamično'' ne po polžje...itak da novega avta ne bom priganjal na ful tja do dobrih 3000rpm po avtocesti. Zdaj ma 4200km pa je še vedno prisotno tresenje takrat ko iz prve dam v drugi tako da padejo obrati na cca 2000 rpm, se pravi prestavim pri cca 2500-2700 rpm v drugo (tako dinamično sem imel v mislih hehe)
Objavljeno: 02 Nov 2011, 23:27
Napisal/-a jurre
v enem mesecu nisi prisel do servisa?
jaz imam enak motor pa nic ne trese sklopka..prevozenih 14k
Objavljeno: 03 Nov 2011, 12:50
Napisal/-a Rocky HD
Na servis grem danes, saj prej žal nisem uspel zaradi delovnika, ker je vse natrpano (delam v letalstvu). Tako da bom danes uredil kako in kaj glede tresenje sklopke ter zvoka recirkulatorskega ventila od turbine (dump valve), za katerega sumim da se sliši membrana, vem pa da je neka nova revizija oz popravek tega ventila (izboljšan ventil) kateri ne spušča teh zvokov pri 2200 vrt ter 2700-3000vrt.
Objavljeno: 03 Nov 2011, 16:32
Napisal/-a Stupo
Ti kar zapelji na servis, pa naj ti poštimajo. Če bodo dobre volje, ti bodo brezplačno ponudili še nadomestno vozilo.
Pa sporoči kaj je bil vzrok tresenja.

Objavljeno: 03 Nov 2011, 16:50
Napisal/-a Rocky HD
sporočim takoj ko bo poštimano

Re: Clio III - Sklopka (tresenje)
Objavljeno: 27 Jan 2014, 17:04
Napisal/-a Rocky HD
Heh sem čisto pozabil na post.....Čeprav malo pozno pa vendarle. Sklopka je bila zamenjana pod garancijo, napaka pa je bila na sklopki (lamele niso bile popolnoma ravne, beri malo valovite). Od takrat vse štima
lp