Stran 1 od 1

Čuden zvok pri vožnji

Objavljeno: 02 Sep 2011, 10:31
Napisal/-a BrokenSoul
Zdravo!

Imam problem, in sicer imam Laguno I PH2 1.8 16v 120km letnik 98 karavana.

Pri vožnji opažam zadnje čase čudn zvok ki prihaja iz sprednje sovoznikove strani. Sicer je slišati kot da bi cel čas vozil po kakšni hrapavi površini. Ta zvok se pojavi pri hitrosti od 40KM/H dalje. Čudno je ker je samo prisoten če se vozim ravno ali pa grem zavoj v levo. Pri zavoju v desno pa zvok neha.

En serviser mi je rekle da so to lahko zavorne ploščice ki drsijo po disku. ampak sem preveril in zamenjal ampak je isto.

Mislil sem da je pnevmatika ampak ne zgleda nikjer požrta dol.

zanima me kaj bi lahko to bilo ?

- da felna ni več centrirana
- lager
- pnevmatika

Moram še samo rečti da je bil pred cirka mescem dni na servisu, in mi je mehanik zamenjal oba končnika, polosovine, diske in ploščice in naredil optiko. samo od takrat ni nič bilo slišati tega zvoka...

Prosim za mnenja.

Objavljeno: 02 Sep 2011, 10:37
Napisal/-a schik
Problem je v kolesnem ležaju, ki ga je treba zamenjat. Glede na opis predvidevam da je na desni strani oz. zadaj desno. Najlažje se preveri če se dvigne kolo in prosto zavrti. Takrat se ga tudi sliši. Ležaj pride pa okrog 20€.

Objavljeno: 02 Sep 2011, 10:46
Napisal/-a BrokenSoul
v kolikšnem času je priporočljivo zamenjati takšen ležaj?
ali je to bolj ko ne moteč faktor pri vožnji.

Objavljeno: 02 Sep 2011, 11:40
Napisal/-a schik
Čim prej tem bolje :) ni spet taka sila da se ne bi smel vozit. Samo vsakič bo vse glasnejše.

Objavljeno: 02 Sep 2011, 12:16
Napisal/-a Godward
jaz mam isti motor in je tudi bil taki zvok , ob neravninah ali pa ovinkih , bil je pa kriv nosilec motorja, desni. oziroma jaz sem kar vse tri zamenjal. zdaj je pa tiho :lol:

Objavljeno: 02 Sep 2011, 12:31
Napisal/-a BrokenSoul
ja to pa res, mi je mehanik tudi omenil, samo sem pozabil napisati. da je en nosilec bogi, in ko čisto na desno zasučem volan, mi tak kot da bi mi ribal.

kolko pa te je prišlo vseskup z menjavo??

lp

Objavljeno: 02 Sep 2011, 14:24
Napisal/-a schik
Pa se zvok stopnjuje s hitrostjo al ne?

Objavljeno: 02 Sep 2011, 14:46
Napisal/-a BrokenSoul
ja no pri 40 postane malo glasnejši, pa do 50 narašča zvok, pol pa je nekak konstanta približno... ali pa ne zaznam da postaja glasnejši, ker se pol že bolj mašino čuje v večjih obratih...

Objavljeno: 02 Sep 2011, 23:36
Napisal/-a Godward
vsi trije nosilci 100€ - neoriginal

Objavljeno: 02 Sep 2011, 23:59
Napisal/-a Gregc
če e frekvenca glasnosti zvišuje potem je to ležaj