Clio 3 RS okvare/tezave/napake

Debate o vseh Renault Sport modelih (Twingo, Clio, Megane)
Odgovori
Uporabniški avatar
žižekrs
Prispevkov: 986
Pridružen: 24 Jan 2011, 18:16
Kraj: Lendava-Trimlini

Re: Clio 3 RS okvare/tezave/napake

Odgovor Napisal/-a žižekrs »

Hvala za inf.
Uporabniški avatar
Bosty
Prispevkov: 233
Pridružen: 12 Okt 2009, 07:14

Re: Clio 3 RS okvare/tezave/napake

Odgovor Napisal/-a Bosty »

Hja, po prevoženih 80k KM so bremze prijele, kot na fotrovi 15 let stari Feliciji. Še dobro, da sem se nekako prijajcal skozi letošnjo zimo, sneg in poledico. Itak sem vedel, kaj me čaka. Menjava vseh 4 diskov, ploščic, zavornih vodil in zavorne tekočine. Diski vsi zažgani, debeline premalo za kakšno brušenje.
Ni humano, da bi tule javno napisal, koliko to stane. :cry:
Tole je bilo kak mesec nazaj. Sem namerno čakal z objavo, da se malo pomirim, da ne spluvam pregovorne Renault kvalitete,...
Prednji diski znotraj:
Slika
Zadnji diski znotraj:
Slika
Zadnji diski zunaj:
Slika
Od kakšne srebrne barve ne duha ne sluha.
Uporabniški avatar
kmetek
Moderator
Prispevkov: 3738
Pridružen: 18 Okt 2008, 17:43
Kraj: Bloke

Re: Clio 3 RS okvare/tezave/napake

Odgovor Napisal/-a kmetek »

Če si vzel original robo, potem je bila cifra verjetno zelo blizu 4 mestni? :roll:
Kar izgubim na ravnini, nadomestim v ovinku :D
Uporabniški avatar
Bosty
Prispevkov: 233
Pridružen: 12 Okt 2009, 07:14

Re: Clio 3 RS okvare/tezave/napake

Odgovor Napisal/-a Bosty »

kmetek napisal/-a:Če si vzel original robo, potem je bila cifra verjetno zelo blizu 4 mestni? :roll:
Ne blizu, ampak čez ;)
Uradni servis, cena bi bila brez popustov, brez garancij in z delom preko 1.500 EUR.
Uporabniški avatar
Cr00k
Prispevkov: 903
Pridružen: 03 Avg 2010, 22:40
Kraj: Celovec

Re: Clio 3 RS okvare/tezave/napake

Odgovor Napisal/-a Cr00k »

Prevec bremzas :)

Hja, kr drago... Ampak je velik muzke za ta dnar :) mislm, pojemkov... :D
Slika
Uporabniški avatar
kmetek
Moderator
Prispevkov: 3738
Pridružen: 18 Okt 2008, 17:43
Kraj: Bloke

Re: Clio 3 RS okvare/tezave/napake

Odgovor Napisal/-a kmetek »

Lahko napišeš cene? Ker sem tako na uč predvidel nekaj takega:
zadnja diska + ležaja (če je potreba): 400€
sprednja diska: 300€
sprednje ploščice: 150€
zadnje ploščice: 100€

Plus menjava olja in kakšen potrošen materjal in si na 1k€. Nekaj je seveda tudi dela, kje pa je še vsaj 300-400€?
Kar izgubim na ravnini, nadomestim v ovinku :D
Uporabniški avatar
Bosty
Prispevkov: 233
Pridružen: 12 Okt 2009, 07:14

Re: Clio 3 RS okvare/tezave/napake

Odgovor Napisal/-a Bosty »

Zadnji diski: 408
Prednji diski: 366
Ploščice zadnje: 60
Ploščice prednje: 130
-------------
Skupaj: 964 + ddv = 1.160
Plus delo (ki ga ni malo) + zavorna vodila + zavorna tekočina. Pa računaj.
Uporabniški avatar
Symon
Prispevkov: 2781
Pridružen: 29 Sep 2008, 11:14

Re: Clio 3 RS okvare/tezave/napake

Odgovor Napisal/-a Symon »

Zadnji diski pri Renaultih so res fail, ker so z ležajem in so dragi za znoret. :shock: Jaz sem raje avto prodal kot, da bi še enkrat jih menjal. :lol:
Uporabniški avatar
Bosty
Prispevkov: 233
Pridružen: 12 Okt 2009, 07:14

Re: Clio 3 RS okvare/tezave/napake

Odgovor Napisal/-a Bosty »

Ja, zadnji diski so skupaj z ležaji.
Primer, da zjahaš oba zadnja diska in zamenjaš komplet je še OK. Imaš nova diska in ležaja zaradi dveh uničenih diskov.
A si predstavljaš, da ti začne en ležaj zadaj tulit kot nor, pa moraš iz tega razloga menjat komplet oba diska? Zaradi enega zadnjega ležaja si ob 408 EUR + ddv.
Kap. Za pred Renault salon zapeljat, A Kanal poklicat, polit z bencinom in zažgat :mad:
Uporabniški avatar
clio open
Prispevkov: 3124
Pridružen: 13 Nov 2007, 10:40
Kraj: Ljubljana

Re: Clio 3 RS okvare/tezave/napake

Odgovor Napisal/-a clio open »

Tudi sam sem menjal zadaj... Prišel sem očitno izredno ugodno skozi - skupaj z oljem, filtrom in čiščenjem EGR ventila pod 300 €. Mi zadaj niso čeljusti čisto spustile in je vedno rahlo bremzal. Slika podobna tvoji Bosty.

Sem se pa nekako zadnjih 6 mesecev pripravljal na ta podvig. In bi se še, če mi ne bi obloge potegnilo dol s ploščice. Sem tudi sam razmišljal o tem, da je potrebno vse skupaj zadaj menjat, če ti začne ležaj tulit :shock: ne moreš met samo enega novega diska. Pa če že menjaš diske boš pa ja tudi ploščice.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taxi.
Clior27
Prispevkov: 5
Pridružen: 21 Apr 2013, 22:12

Re: Clio 3 RS okvare/tezave/napake

Odgovor Napisal/-a Clior27 »

Jaz sem imel letos enak problem na svojem CliotuR27. Sicer imam samo 25kilo prevoženih, vendar je avto star 4 leta...Ko sem montiral platišča, sem še očistil sprednje zavorne cilindre- ko sem izvlekel ploščice, se mi je ena razpadla v roki :shock: . Debelina diskov je še ok, zvil sem pa en pin, ki se je pripekel ko satan. Sledilo je žaganje in vrtanje pina. To sem rešil, potem pa....klic na Renault in cene :twisted: . Štirje pini 60€, ploščice pa 150€...Očitno zlata roba, zato sem se odločil za te pine http://www.ebay.co.uk/itm/RENAULT-CLIO- ... 35c5825c73" onclick="window.open(this.href);return false; ter za te ploščice in diske http://www.ebay.co.uk/itm/RENAULT-CLIO- ... 4ceb7e1b1f" onclick="window.open(this.href);return false; ,poštnina je še tukaj 40 funtov ampak vseeno... Pine sem že dobil, čakam še diske, potem pa gasa :wink:
Uporabniški avatar
Bosty
Prispevkov: 233
Pridružen: 12 Okt 2009, 07:14

Re: Clio 3 RS okvare/tezave/napake

Odgovor Napisal/-a Bosty »

Moj princip je: dokler je avto v garanciji, naj se pri pooblaščencu popravlja. Se da kar dober popust dobit in kaj pod garancijo zrihtat, če malo težiš, si redni kupec in redno servisiraš pri istem. Prvič sem prednje zavorne ploščice menjal pri 20k km, ena je popolnoma razpadla in ni variante, da bi jaz to plačal. So morali večkrat do reklamanta, da je bilo potem zame zastonj.
Kasneje, ko bo avto ven iz garancije pa seveda, nekaj drugega, bolj obstojnega, npr. kot si ti ubodel. Javi, kako se bo obneslo.
Uporabniški avatar
žižekrs
Prispevkov: 986
Pridružen: 24 Jan 2011, 18:16
Kraj: Lendava-Trimlini

Re: Clio 3 RS okvare/tezave/napake

Odgovor Napisal/-a žižekrs »

Clior27 napisal/-a:Jaz sem imel letos enak problem na svojem CliotuR27. Sicer imam samo 25kilo prevoženih, vendar je avto star 4 leta...Ko sem montiral platišča, sem še očistil sprednje zavorne cilindre- ko sem izvlekel ploščice, se mi je ena razpadla v roki :shock: . Debelina diskov je še ok, zvil sem pa en pin, ki se je pripekel ko satan. Sledilo je žaganje in vrtanje pina. To sem rešil, potem pa....klic na Renault in cene :twisted: . Štirje pini 60€, ploščice pa 150€...Očitno zlata roba, zato sem se odločil za te pine http://www.ebay.co.uk/itm/RENAULT-CLIO- ... 35c5825c73" onclick="window.open(this.href);return false; ter za te ploščice in diske http://www.ebay.co.uk/itm/RENAULT-CLIO- ... 4ceb7e1b1f" onclick="window.open(this.href);return false; ,poštnina je še tukaj 40 funtov ampak vseeno... Pine sem že dobil, čakam še diske, potem pa gasa :wink:
Jaz sem za čist iste zavorne ploščice kot je orginal dal 85e.
Clior27
Prispevkov: 5
Pridružen: 21 Apr 2013, 22:12

Re: Clio 3 RS okvare/tezave/napake

Odgovor Napisal/-a Clior27 »

Prišel je čas za letne gume in za obdobno čiščenje zavor. No, tudi tukaj se presenečenja dogajajo ;D. Ko sem razdrl zavore in potegnil ven ploščico, se je razletela kot napolitanka če se vsedeš nanjo. In to po 25kilo prevoženih in po občutku, da je pedal za zavoro nekam mehkejša kot lani...Pa tudi diski so bili že malo pobrani.
Slika
Nič kaj lepo ne izgleda, še sreča da je ni zamlelo pri kakšni tapravi vožnji ???

Seveda sledi klic na Renault, kjer ti prijazno povedo, da so nove ploščice 150€,diski 250€, štirje pini ki držijo vso zadevo pri miru pa 60€ :o
Zato sem raje pokoristil Ebay, kjer sem pine dobil za 17€, Brembo športne diske in ploščice pa za 230€ z poštnino vred ;D

No, pa razstavimo zadevo:
Slika
Odstranimo zavorni cilinder in disk

Pred montažo malo občudujemo novo robo ::)
Slika


Na očiščeno pesto namestimo občudovan disk
Slika

Nazaj namestimo očiščen zavorni cilinder
Slika
Privijemo ga z 150Nm

Vstavimo ploščice in pine-ploščice po sedlih malo namažemo z bakreno mastjo
Slika

Namestimo platišče in to je to
Slika

Zavorna pedal je sedaj čisto druga zgodba, pravilno trda in visoko prime. Sedaj še malo utečem ploščice, potem pa gasa ;D
Uporabniški avatar
Bosty
Prispevkov: 233
Pridružen: 12 Okt 2009, 07:14

Re: Clio 3 RS okvare/tezave/napake

Odgovor Napisal/-a Bosty »

Spet jst! Nekej tale tema sameva, kot da se RSi ne kvarijo več? Ha,ha....
Današnja frišna, ravno ko je avto v nedeljo praznoval 4 leta.
Odklenem avto, dam nekaj v prtljažnik, se vsedem v avto, čista tema, nobene lučke, ničesar, gumb Start kot da ga ni. Prtljažnik za večno zaklenjen. Če bi se mi uspelo v avto zaklenit, garant brez elektrike ne bi mogel ven. Odprem havbo, desno od akumulatorja nekaj tik-taka, ne morem zraven. Odstranim klemo iz minusa na akumulatorju, da neha tik-takat. Pregledam varovalke v motornem prostoru - OK. Čez 10 minut minus klemo nazaj, avto dobi lučke, proba kresnt, pa mu ne rata, potem pa spet čista tema. Avto vžgem na kable s pomočjo BMW. OK, sedaj sem 100%, da je akumulator fuč. Gremo po novega na Petrol (ker je danes praznik, kam češ drugam). Edina pravih mer (širina, globina) je bila Topla 60Ah za 80EUR, prej je bil oriđinale notri neki nikad-čuo Tudor 55Ah.
Zamenjam in vse OK, kresne, ESP/ASR lučka ugasne čez čas, ko zavrtiš volan do obeh skrajnih mer (eni ravijo, da je treba). Le višina te Tople je za pol cm previsoka in se plastični pokrov akumulatorja ne prilega več 100% - en od štirih zatičev ne prime. Zalimal zatič z duck-tape, šraufov na klemah ne bom rezal.
PS: Pravijo, da akumulatorji zdržijo od 4 do 6 let. Moj je zdržal natanko 4 leta in 4 dni, ravno da je avto ven iz podaljšane garancije. Renaultu čestitamo za natačnost. :x
Odgovori