Clio 3 RS okvare/tezave/napake

Debate o vseh Renault Sport modelih (Twingo, Clio, Megane)
Odgovori
Uporabniški avatar
UrbanD
Administrator
Prispevkov: 3702
Pridružen: 13 Mar 2008, 17:03
Kraj: Ljubljana

Re: Clio 3 RS okvare/tezave/napake

Odgovor Napisal/-a UrbanD »

Same here...
Clio II ph2 1.2 16V Billabong - sold
Clio II ph2 RS 172 - sold
Clio III ph1 RS 197 F1 Team - sold
Clio II ph2 RS 182 - sold
Clio IV ph2 RS Trophy - sold
Seat Leon Cupra ST 300 4drive - family car
Mitsubishi Lancer EVO VIII MR - weekend car
Uporabniški avatar
Symon
Prispevkov: 2781
Pridružen: 29 Sep 2008, 11:14

Re: Clio 3 RS okvare/tezave/napake

Odgovor Napisal/-a Symon »

Potem se bom pa še jaz pofočkal, da je isti problem. Konkretne štiribatne bremze spredaj, teža spredaj in izgleda rit postane toliko bolj lahka, da zapleše. Čeprav moram reči, da se je vse skupaj malo izboljšalo ko sem dal zadaj nove bremze, hel pletene zavorne cevke in novo rbf600 zavorno tekočino. Je pa še vseeno živahno pri bremzanju.

Hmm pri meni je okvara/napaka pri spoju med drugim katalizatorjem in srednjim loncem. Kjer je narejena da gre cev v drugo cev in ko je hladen tam konkretno spušča minutko ali dve, ko se material segreje in razširi je ok. Pa tudi nasploh ta avto hladen laufa čisto razštelano, ko se segreje pa lepo na mestu brbota. Upam, da je vse to tudi normalno. :lol:
Uporabniški avatar
frendo
Prispevkov: 206
Pridružen: 09 Okt 2013, 20:21

Re: Clio 3 RS okvare/tezave/napake

Odgovor Napisal/-a frendo »

To se drgac tud men na meganu dogaja, najlazi nacin da rit zaneses, je da na zlajf stops v ovinku. ;) sicer pa pri bratu je biu avto nestabilen pri visokih hitrostih tud pri menjavi pasov. Tako da ce med voznjo ne plese avto verjetno nimas problema. :)
Uporabniški avatar
Drejchi
Prispevkov: 1620
Pridružen: 02 Sep 2009, 21:54
Kraj: Ljubljana

Re: Clio 3 RS okvare/tezave/napake

Odgovor Napisal/-a Drejchi »

Nimam Clia RS imam pa z njega Brembote in opažam isto stvar pri močnem zaviranju, morda le malce manj izrazito. Gre le za konkretno težji avto.
Slika
Uporabniški avatar
Sokol
Prispevkov: 644
Pridružen: 14 Mar 2006, 19:49

Re: Clio 3 RS okvare/tezave/napake

Odgovor Napisal/-a Sokol »

Običajno se to "poplesavanje" začne dogajat, ko so sprednje ploščice obrabljene več kot pol.
Z zamenjavo sprednjih ploščic se to skoraj izniči.
Slika
RenaultSport all the way!!!
Uporabniški avatar
hydro_freak
Prispevkov: 43
Pridružen: 26 Okt 2009, 18:39

Re: Clio 3 RS okvare/tezave/napake

Odgovor Napisal/-a hydro_freak »

Pozdrav.

Tudi meni spredaj nekaj občasno poka, in izkazalo se je da ima zglob luft.

Zdaj pa v večini avtotrgovin nimajo, in sem šel malo gledat na UK forum, pa se ta zglob sploh ne dobi več.

Kak ste kaj rešli to? Menjava komplet cele roke ali ste dobli ta zglob, na ebayu bi jih naj neki poljak izdeloval.

http://www.ebay.co.uk/itm/New-GENUINE-R ... xy1RZSYC6M" onclick="window.open(this.href);return false;

To bi naj blo to, ali? kakšna druga alternativa?

LP
klemen
Uporabniški avatar
furi
Prispevkov: 673
Pridružen: 26 Jan 2012, 16:06

Re: Clio 3 RS okvare/tezave/napake

Odgovor Napisal/-a furi »

Dobiš od r3 vse po delih. Od tega dela bi bila kataloška 7711167656. Mislim da bi ga na vsakem Renault servisu morali dobiti :) evo še ena krasna stvar, mogoče ti bo kdaj v pomoč http://www.renaultsport.com/IMG/pdf/clio_iii_r3_en.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
žižekrs
Prispevkov: 986
Pridružen: 24 Jan 2011, 18:16
Kraj: Lendava-Trimlini

Re: Clio 3 RS okvare/tezave/napake

Odgovor Napisal/-a žižekrs »

hydro_freak napisal/-a:Pozdrav.

Tudi meni spredaj nekaj občasno poka, in izkazalo se je da ima zglob luft.

Zdaj pa v večini avtotrgovin nimajo, in sem šel malo gledat na UK forum, pa se ta zglob sploh ne dobi več.

Kak ste kaj rešli to? Menjava komplet cele roke ali ste dobli ta zglob, na ebayu bi jih naj neki poljak izdeloval.

http://www.ebay.co.uk/itm/New-GENUINE-R ... xy1RZSYC6M" onclick="window.open(this.href);return false;

To bi naj blo to, ali? kakšna druga alternativa?

LP
klemen
Vargaland 20e kom.
Uporabniški avatar
max84
Prispevkov: 7
Pridružen: 09 Mar 2016, 14:33

Re: Clio 3 RS okvare/tezave/napake

Odgovor Napisal/-a max84 »

Pozdrav vsem.
Kako je kaj glede karoserije? Kakšno rjavenje kje? Letniki 2008-2012...
Zanima me tudi bledenje barve, specifično Perla rumena. Je to pogost pojav?
Gledam enega 2010 letnik perla rumena, katastrofalno zbledel prednji odbijač ter zadaj zgoraj na spojlerju... naj ne bi bil karamboliran... :?

Hvala.
Uporabniški avatar
Golddevvil
Prispevkov: 237
Pridružen: 20 Dec 2012, 16:29

Re: Clio 3 RS okvare/tezave/napake

Odgovor Napisal/-a Golddevvil »

jst mam letnik 2006 pa ni nikjer videt nobene rje- racing blue....avto stoji zunaj, nepokrit, podnev, ponoc, polet, pozimi,....bi si pa upal za to barvo trdit ja(perla), da ob neprimernem vzdrževanju hitro zbledi.....ni to samo en dodatek k laku, ki naredi sijaj?
Uporabniški avatar
max84
Prispevkov: 7
Pridružen: 09 Mar 2016, 14:33

Re: Clio 3 RS okvare/tezave/napake

Odgovor Napisal/-a max84 »

Hvala za odgovor.
Mi je čudno, ker je avto drugače zelo lepo ohranjen (lak).

Bi prosil še kakega lastnika morda perla rumene, kako je ali je bilo...

lp.
Uporabniški avatar
a_sist
Moderator
Prispevkov: 916
Pridružen: 24 Maj 2009, 20:21
Kraj: NM-Tolmin

Re: Clio 3 RS okvare/tezave/napake

Odgovor Napisal/-a a_sist »

Moj ni nč zbledel.. 2009 letnik.
Squealing tire is a happy tire :)
Uporabniški avatar
Symon
Prispevkov: 2781
Pridružen: 29 Sep 2008, 11:14

Re: Clio 3 RS okvare/tezave/napake

Odgovor Napisal/-a Symon »

Nisem expert ampak kolikor razumem, perla in metalik barva naj ne bi zbledela tako hitro kot navadna. Sploh ker je večslojna, spodaj imaš temeljno, osnovno, čez perle in šele nato lak. Tudi pri starejših metalik avtih nisem opazil, da bi ravno bledeli (Clio 182) tako, da mi je čudno, kako lahko po nekaj letih enemu pa zbledi. Razen, če je mogoče res kak ekstrem, na morju, pod ogledali in povečevalnim steklom parkiran celo življenje? :lol:
Da ni karamboliran si preveril z merilcem laka? Čeprav odbijač in spojler sta plastična, včasih pride do malo drugačnega odtenka zaradi tega. Mogoče si to opazil, ne obledelost?
Uporabniški avatar
pluty
Prispevkov: 384
Pridružen: 19 Jan 2009, 00:47

Re: Clio 3 RS okvare/tezave/napake

Odgovor Napisal/-a pluty »

Clio 197, letnik 2007, rdeč. Nič zbleden, ko ga opereš se sveti ko nov.
Uporabniški avatar
max84
Prispevkov: 7
Pridružen: 09 Mar 2016, 14:33

Re: Clio 3 RS okvare/tezave/napake

Odgovor Napisal/-a max84 »

Symon napisal/-a:Nisem expert ampak kolikor razumem, perla in metalik barva naj ne bi zbledela tako hitro kot navadna. Sploh ker je večslojna, spodaj imaš temeljno, osnovno, čez perle in šele nato lak. Tudi pri starejših metalik avtih nisem opazil, da bi ravno bledeli (Clio 182) tako, da mi je čudno, kako lahko po nekaj letih enemu pa zbledi. Razen, če je mogoče res kak ekstrem, na morju, pod ogledali in povečevalnim steklom parkiran celo življenje? :lol:
Da ni karamboliran si preveril z merilcem laka? Čeprav odbijač in spojler sta plastična, včasih pride do malo drugačnega odtenka zaradi tega. Mogoče si to opazil, ne obledelost?
Mislim da ne bi smelo priti do tako drugačnega odtenka... z merilcem še nisem preverjal...
slika, kako se vidi... meni se zdi preveč očitno... Avto glede na starost in prevožene km, nima niti ene pikice od kamenčkov spredaj po odbijaču in havbi...

Slika
Odgovori