Clio 3 RS okvare/tezave/napake

Debate o vseh Renault Sport modelih (Twingo, Clio, Megane)
Odgovori
Uporabniški avatar
Golddevvil
Prispevkov: 237
Pridružen: 20 Dec 2012, 16:29

Re: Clio 3 RS okvare/tezave/napake

Odgovor Napisal/-a Golddevvil »

Ne vem....izgleda res očitno. Si šel pogledat še drugega rumenega ki se prodaja (197-ka)? Je možno da bi imel kakšen plasti dip gor, pa zato ni vidt sledi kamenčkov..sem pa govoril s kolegom z Renaulta in pravi da je možno tudi to kar omenja kolega Symon zgoraj; plastika vs. pleh.....
Uporabniški avatar
Symon
Prispevkov: 2781
Pridružen: 29 Sep 2008, 11:14

Re: Clio 3 RS okvare/tezave/napake

Odgovor Napisal/-a Symon »

Pri 182 je bila ta razlika zelo opazna (plastika vs pleh) ampak ne toliko.
Če nima pik od kamenčkov je lahko imel zaščito čez. Osebno, ko kupujem raje vidim, da ima avto po 5ih, 10ih letih pikice od kamenčkov kot, da je brezhiben, vsaj malo se zanašam na to, da ni bilo ravno štrihano. :lol:


Sicer pa, če je vse ostalo OK, lepo sestavljeno.. Jaz ne bi imel zadržkov pri nakupu.
Uporabniški avatar
hribarRS
Prispevkov: 66
Pridružen: 27 Apr 2015, 10:01

Re: Clio 3 RS okvare/tezave/napake

Odgovor Napisal/-a hribarRS »

Eno vprašanje. Sicer imam občutek, da to počne že odkar sem lastnik, ampak je odkar sem zamenjal izpuh (Milltek), se pravi zadnja dva meseca, vedno glasnejši. Ko zaženem avto, ima zvok motorja nenavadno noto (sliši se kot nek hmmm.. ventilator??), ki po kakšnih 30 sekundah začne pojenjat oz. povsem preneha. To počne samo, ko je motor popolnoma hladen.

Približno tak zvok:



Se komu kaj sanja, kaj bi lahko bilo oz. še komu to počne?

Imam v aprilu tako ali tako planiran servis pri Enigmi, ampak vseeno prej vprašam.
Uporabniški avatar
smukc
Prispevkov: 99
Pridružen: 06 Dec 2015, 00:35

Re: Clio 3 RS okvare/tezave/napake

Odgovor Napisal/-a smukc »

moj 182 isto... jst mau sumim kako servo pumpo ?
Uporabniški avatar
hribarRS
Prispevkov: 66
Pridružen: 27 Apr 2015, 10:01

Re: Clio 3 RS okvare/tezave/napake

Odgovor Napisal/-a hribarRS »

Še en posnetek sem našel:

Uporabniški avatar
hribarRS
Prispevkov: 66
Pridružen: 27 Apr 2015, 10:01

Re: Clio 3 RS okvare/tezave/napake

Odgovor Napisal/-a hribarRS »

Napačen link sem dal, je zdaj popravljeno.
Uporabniški avatar
toto46
Prispevkov: 131
Pridružen: 08 Jul 2012, 19:25
Kraj: Tolmin

Re: Clio 3 RS okvare/tezave/napake

Odgovor Napisal/-a toto46 »

Ja men isto dela ampak res sam enih 10 sekund, če avto stoji kakšna dva dni. Glede na to da ma rs 3 elektronski volan sta tam samo še alternator in kompresor klime. Verjetno zna bit ležaj v alternatorju, kakor tudi nekaj pišejo na prvem linku od megana. Enkrat poleti imam v planu glavni servis, če se zadeva ne poslabša imam takrat namen pogledat kaj je na stvari.
Odgovori