clio 1.8 16v l.92- obnova

Predstavite Vašega Renault-a
Odgovori
Uporabniški avatar
kmetek
Moderator
Prispevkov: 3738
Pridružen: 18 Okt 2008, 17:43
Kraj: Bloke

Re: clio 1.8 16v l.92- obnova

Odgovor Napisal/-a kmetek »

Me veseli da se tako detajlno trudis porihtat avto :wink:

Mors vedt da je reno velikoserijska firma (clio 16V ni izjema) in pac kvaliteta ni glih prioriteta, tko da kaksen kiks je ze tam narejen ker se spara. Star sporten avto je bil pa tud kdaj zapeljan v graben in ce cenejsi so avti, bolj slampasto se jih ponavadi popravi :roll:

Bi pa na tvojem mestu mal razmislu o ojacitvah na karoseriji, ker je le-ta v osnovi precej mehka. Sicer ni pametno kar zavarit vsakega spoja ki ga vidis, ampak se da kar nekaj pridobit, ce prav naredis :wink:
Kar izgubim na ravnini, nadomestim v ovinku :D
Uporabniški avatar
biste
Prispevkov: 296
Pridružen: 19 Feb 2011, 18:17
Kraj: Žiri

Re: clio 1.8 16v l.92- obnova

Odgovor Napisal/-a biste »

No danes se je nekaj dogajalo nastalo je tudi nekaj slikc, upam da bo konec tedna motor že kolikor tolko končan, našla se bo pa verjetno še kakšna pomankljivost ki jo bom odpravil...
Še nekaj slikc :
Slika
Najprej sem zamenjal ležaje, na "odmični gredi" ki žene oljno črpalkom ter jo sproti spoliral...
Preprešal sem tudi ojnice, z starih batov na visoko kopresijske bater, zato ker je bila ena od prešnih ojnic pregreta.
Nato sem očistil bater , jih namazal z oljem ter vstavil v cilindre, pri tem seveda pazil na vrstni red, ter kako so obrnjeni, saj ima večjo vdolbinico za ventil na sesalni strani, ker je večji sam ventil)
Slika

Vstavil sem tudi ojnične ter ročične ležaje, ker je bilo na škatli označeno na eni nalepki da so standardni, na drugi pa da so za prvo brušenje, sem zapravil celo uro, da sem izvedel kateri so, ter se resnično prepričal... Slika

Slika
Naročil sem tudi semerin, ki tesni med blokom motorja, mostičkom, ter ročično gredjo, Ker ga v garnituri tesnil motorja pač ni bilo...
Lp
Uporabniški avatar
jurko
Prispevkov: 2147
Pridružen: 25 Sep 2008, 16:01
Kraj: Gorenja vas

Re: clio 1.8 16v l.92- obnova

Odgovor Napisal/-a jurko »

končn se neki premika :D
1. Megane 1.6 16v classic l.1999 / 2. Clio RS l.2000 //3. Mégane Grandtour GTline 1.2TCe /// 4. Mégane Grandtour GTline 1.6dCi
Uporabniški avatar
biste
Prispevkov: 296
Pridružen: 19 Feb 2011, 18:17
Kraj: Žiri

Re: clio 1.8 16v l.92- obnova

Odgovor Napisal/-a biste »

še nekaj novih slikc:)
Slika
zmontirana oljna črpalka,
Slika
Predelati sem moral pleh, ki preprečuje škropljenje olja, da sem notri dobil senzor za nivo olja, ki ga prej na rally vozilu ni bilo, luknja je bla blindirana...
Slika
jutri dobim semeringe, ker jih v garnituri pač ni bilo... tako da spodnji del motorja je približno že končan:)
Drugače pa zgleda enkratno :$ xD
Uporabniški avatar
FRS1800
Prispevkov: 211
Pridružen: 13 Apr 2008, 20:32

Re: clio 1.8 16v l.92- obnova

Odgovor Napisal/-a FRS1800 »

Super bombončki 8) Lepo rihtaš! Treba vidt v živo, ko bo končano!

Lp, Dani
Uporabniški avatar
kmetek
Moderator
Prispevkov: 3738
Pridružen: 18 Okt 2008, 17:43
Kraj: Bloke

Re: clio 1.8 16v l.92- obnova

Odgovor Napisal/-a kmetek »

Kakšni so kaj plani glede podvozja in zavor?
Kar izgubim na ravnini, nadomestim v ovinku :D
Uporabniški avatar
biste
Prispevkov: 296
Pridružen: 19 Feb 2011, 18:17
Kraj: Žiri

Re: clio 1.8 16v l.92- obnova

Odgovor Napisal/-a biste »

amortizerji ter zavore bodo ostale originalne, zaj so amortizerji že tovarniško na temu avtomobili prilagojeni za slabše razmere, kar piše tudi na amortizerjih, so pa tudi stršani tako da nebo problemov. Pri zavorah bom storil pa slednje, na avto pridejo malce boljši diski ter ploščice to je pa tudi vse. Zavore so pri vsakem avtomobilu, če le vse vredu dela, predimenzijonirane.
Danes sem še enkrat vzel bate ven ter jih stehtal, z ojnico vred, in razlika je 1 gram kar je zanemrljivo, bolje 3x preverit kot pa zafrknit cel motor...
Slika

Nato sem vstavil bate z ojnicami nazaj, namestil sem še oljno korito, izgled sedaj je nekaj takšnega:
Slika
Slika
Slika

Nato sem se lotil sestavljat glavo motorja:
-namestil sem teflone
Slika

Nato še ventile:
Slika
Slika

Lp!
Uporabniški avatar
kmetek
Moderator
Prispevkov: 3738
Pridružen: 18 Okt 2008, 17:43
Kraj: Bloke

Re: clio 1.8 16v l.92- obnova

Odgovor Napisal/-a kmetek »

biste napisal/-a:...Zavore so pri vsakem avtomobilu, če le vse vredu dela, predimenzijonirane...
Reci to kakšnemu lastniku 6. gen VTI ali pa E36 M3 :lol:

Ne resno, že s serijskim motorjem se da pregret 280mm diske, tako da mogoče bi vzel vsaj kakšne Fritech ploščice, sej ja živiš v hribih, da se ne bo kadilo vsakič ko boš šel od doma :P

Pa tudi kakšen widetrack bi si lahko omislil, glede na to da delaš avto praktično iz nule. Roke od Megana, polosovine pa od 19 in še eno drugo (ne vem na pamet), pa par mm distančnik, da se ujame prava dolžina,.

Premisli malo, stane te ne prav veliko več, pa je zadeva precej boljša :wink:
Kar izgubim na ravnini, nadomestim v ovinku :D
Uporabniški avatar
biste
Prispevkov: 296
Pridružen: 19 Feb 2011, 18:17
Kraj: Žiri

Re: clio 1.8 16v l.92- obnova

Odgovor Napisal/-a biste »

hehe imam že vse kupljeno in sicer 259mm diske (ferodo), ter ploščice... Drugače pa če nebi imel te robe doma bi dal večje diske, Polosovine mam pa tudi že obnovljene katere so me prišle cc 150e sigurno, pa sem jih sam delal. Notranja manšeta na desni strani je presneto draga(95€) pa še to se dobi samo originalno (ima ležajček, ter še ˝zaperkljana˝ je... Na avto pridejo pa distančniki 12 mm to je pa to to (za lepši zgled) :D heh. Za ta avto se mi gre da je čimbolj original, hkrati pa tudi nekaj posebnega..
Imam pa v mislih za naslednji projekt čez nekaj let nekaj takega, ki nebo za na cesto in tam se bom igral s takšnimi predelavami:D
Uporabniški avatar
jurko
Prispevkov: 2147
Pridružen: 25 Sep 2008, 16:01
Kraj: Gorenja vas

Re: clio 1.8 16v l.92- obnova

Odgovor Napisal/-a jurko »

dej dej, zmeč že skupi da ka čimprej krstimo v kakšnmu robniku :lol: :D
1. Megane 1.6 16v classic l.1999 / 2. Clio RS l.2000 //3. Mégane Grandtour GTline 1.2TCe /// 4. Mégane Grandtour GTline 1.6dCi
Uporabniški avatar
R5
Prispevkov: 530
Pridružen: 25 Nov 2011, 13:07
Kraj: beu kamn

Re: clio 1.8 16v l.92- obnova

Odgovor Napisal/-a R5 »

biste napisal/-a:hehe imam že vse kupljeno in sicer 259mm diske (ferodo), ter ploščice... Drugače pa če nebi imel te robe doma bi dal večje diske, Polosovine mam pa tudi že obnovljene katere so me prišle cc 150e sigurno, pa sem jih sam delal. Notranja manšeta na desni strani je presneto draga(95€) pa še to se dobi samo originalno (ima ležajček, ter še ˝zaperkljana˝ je... Na avto pridejo pa distančniki 12 mm to je pa to to (za lepši zgled) :D heh. Za ta avto se mi gre da je čimbolj original, hkrati pa tudi nekaj posebnega..
Imam pa v mislih za naslednji projekt čez nekaj let nekaj takega, ki nebo za na cesto in tam se bom igral s takšnimi predelavami:D
Vse pohvale za prenovo avta se mi tudi dopade da bo v original stanju,kar si tak avto tudi zasluži!
Je pa za svoja leta videt dobro ohranjen brez kake gnilobe.
lp
Uporabniški avatar
Storz
Prispevkov: 956
Pridružen: 16 Maj 2012, 20:26
Kraj: Vrhnika oz tm okol

Re: clio 1.8 16v l.92- obnova

Odgovor Napisal/-a Storz »

Najprej čestitke da si se tole tok natančn spravu nardit upam da bo zadeva čimprej na cesti..

Zanima me če mi lahko prosim pomagaš in mi poveš kje na bloku so senzorji za števčke kateri prikazujejo stanje olja ? (tisti trije )

Najlepša hvala za odgovor.
Uporabniški avatar
biste
Prispevkov: 296
Pridružen: 19 Feb 2011, 18:17
Kraj: Žiri

Re: clio 1.8 16v l.92- obnova

Odgovor Napisal/-a biste »

senzor se nahaja na tisti strani kjer je oljni fiter se pravi spredaj pod ses kolektorjem in je uvijačen u blok.. nemoreš zgrešit ima 3 pinski konektro, privijačen je z 19mm ključem, senzor je medeninaste barve.
evo ti ga na slikci je zelo viden, vendar je blok okoli obrnjen: http://shrani.si/f/2X/xO/3yLcdGvU/p2270009.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Lp!
Uporabniški avatar
biste
Prispevkov: 296
Pridružen: 19 Feb 2011, 18:17
Kraj: Žiri

Re: clio 1.8 16v l.92- obnova

Odgovor Napisal/-a biste »

Evo stvar takole napreduje, problem se je pojavil pri kompresiji, ter glavi vendar bom/bomo to rešili ta vikend.
Slika

Slika

Slika

Lp!
Uporabniški avatar
biste
Prispevkov: 296
Pridružen: 19 Feb 2011, 18:17
Kraj: Žiri

Re: clio 1.8 16v l.92- obnova

Odgovor Napisal/-a biste »

Danes sem dal narediti tesnilo po naročilu, in sicer iz pločevine, katere uporabljajo na dirkalnikih, z debelino 1.75mm(govorim seveda o stisnjenem tesnilu), Tako da u petek dobim tesnilo, naslednji teden bi mogel biti motor podoben motorju xD. Seveda se je kompresijsko razmerje, ter kompresija, izračunala, ter da se ne bodo bati ter ventili srečali. Računal sem z rezervo in sicer motor bi deloval že pri 1.6 debelem tesnilu, ker pa bom jaz uporabljal avtomobil tudi za kakšen izlet na morje, bo tesnilo debelejše za 0.15 ter kompresijsko razmerje iz pri 1.6 je 12.3:1 pri 1.75 pa 11.8:1
Lp!
Odgovori