Zračni filter

Modifikacije vozil
Uporabniški avatar
Symon
Prispevkov: 2781
Pridružen: 29 Sep 2008, 11:14

Odgovor Napisal/-a Symon »

lukeatluke napisal/-a:Torej so fore o lepšem speljevanju, enakomerni moči in blabla, pisane od fizičnih oseb na avtomobilizmu.com nerealne ocene oz. efekt ob izgubi 50+€? :)
Točno tako! :)
Uporabniški avatar
Bucko99
Prispevkov: 201
Pridružen: 01 Feb 2011, 22:58

Odgovor Napisal/-a Bucko99 »

lukeatluke napisal/-a: in se mi ne gre, da bi tulu 45km po avtocesti na 3500rpm...
Sj če se prou spomnm sploh ne tul tok pr velkih brzinah, ker se zvok porazgubi.. :wink: najbl se pozna v 1.,2. in 3. ko pohodiš do konca, ob normalnem dodajanju plina nekih bistvenh razlik ni.
Clio 1.6 GT
dci
Prispevkov: 625
Pridružen: 23 Okt 2010, 23:38

Odgovor Napisal/-a dci »

No ker je govora ravno o K&N filtru pa tudi jaz sem ga zmontiral - vgradnega sem kupil.

No najprej finančno (cene bom zaokrožil navzgor):
filter 70€
komplet 17€ (čistilo+olje v spreju za več kot 10 čiščenj) za regeneracijo filtra

Torej, skupaj znese 87€.
original filter = 8,5€
vir:
http://www.avtodeli.com/index.aspx?sour ... id=MD-8334

Glede na kilometrino, ki jo opravim in, če bom čistil filter vsakih 10000km se mi bo investicija povrnila v štirih letih samo s čiščenjem. Seveda se nakup toliko bolj splača, če imaš nov avto, ker ga boš 4 leta zihr vozil "predpostavljam"
Če imaš pa avto star 8let, je pa za moje pojme nakup tega filtra nesmisel.

Ubistvu ti računica pove, ali je nakup upravičen ali ne. Tisto kar je baba rekla-kazala, je meni dol viseče....Vsak ima pravico do svobode govora :lol: , ampak, naj poda še argument, kot recimo; meni se ne splača, ker mi je izračun pokazal, da investicija v tak filter ne upraviči pridobitev na ta račun. Vse drugo, se meni zdi foušarija (morm Vas tiste mal podražt :lying: ) :lol: .

No uglavnem, da še povem, katere pridobitve sem občutil, to je povsem moje subjektivno mnenje, na katerega se nerabite zahaklat kot potencialen samomorilc :smt014

Zvoka nisem občutil, da bi kej renčalo ko harley davidson :roll: .
Zaznal sem padec povprečne porabe pri "določenem" režimu vožnje, ki znaša 0,3dcl, pa da mi ne bo kdo kej oporekal, ajde 0,2dcl :lol: .
Polej, sem občutil boljše pospeševanje, vendar ker je prva pa druga kratka brzina, od tega nimam kej velik, mogoče sm zato na track dayu vozil zanimiv čas.
Tolk.

Še to bi omenu, vsak, k se le mal spozna na motorje in fiziko ve, kaj pomeni, če je pred ali za motorjem manjši upor (če motor lažje diha), iz te enačbe pade nek rezultat. Kakšen, pa ne mene spraševat.

Meni je bistvo to, da imam filter, ki bo za vedno ostal v tem avtu, pred avtom je pa dolga življenska doba.

Upam, da sem bil izčrpen.

LP
Uporabniški avatar
UrosJ
Prispevkov: 1302
Pridružen: 02 Mar 2010, 19:25
Kraj: M. Sobota

Odgovor Napisal/-a UrosJ »

Jaz sem sicer vgradnega v novega megana dal not 1.6 pa me zanima kako je kaj v zvezi z grancijo in ko pripeljem avto na servis ?

znajo bit kaksni problemi? ali bom ga pa pred servisom menjal nazaj!

lp
dci
Prispevkov: 625
Pridružen: 23 Okt 2010, 23:38

Odgovor Napisal/-a dci »

Zakaj bi razmišlali o problemih? to naj razmišlajo inženirji in konstruktorji :P

Veš, ljudje smo različni, eni mislijo, da je vse na njih, eni pa pijejo limonado. Kje se ti vidiš? 8)

Gre se pa za nek filter..

Glej, da ko prideš na servis, da te spoštujejo, pa ponudijo kako kavico pa zamotijo s kako hosteso v salonu z novimi avtomobili. Ne pa, da ti bodo težili zarat enga filtra :wink:
Uporabniški avatar
obi
Prispevkov: 1755
Pridružen: 27 Jun 2005, 18:08
Kraj: medvoški štajerc

Odgovor Napisal/-a obi »

@ dci - svašta pi..... rodi pa i takve budale na servisu (emmmm gospod tale filter to pa ni orginal to pa ne sme bit to pa gre garancija ker ste menjal......). :D
Drgač pa lepo napisan posta malo više o filtrih.
Štrom for wife, UPS for life.
Uporabniški avatar
Stupo
Prispevkov: 4119
Pridružen: 18 Dec 2004, 18:08
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Stupo »

UrosJ napisal/-a:Jaz sem sicer vgradnega v novega megana dal not 1.6 pa me zanima kako je kaj v zvezi z grancijo in ko pripeljem avto na servis ?

znajo bit kaksni problemi? ali bom ga pa pred servisom menjal nazaj!

lp
Mislim, da ne boš imel nobenih problemov.
Jaz sem imel en čas na Twingu RS konusni filter, pa so mi pri rednem servisu samo opozorili, naj ga redno čistim in niso nič komplicirali.
Slika
Uporabniški avatar
KONDOR
Prispevkov: 124
Pridružen: 01 Jul 2011, 19:45
Kraj: GROSUPLJE

Odgovor Napisal/-a KONDOR »

A ga je imel kdo na Cliotu 3 RS?Ni mi jasno,kam naj bi ga ob tako malem prostoru sploh dal :?:
Uporabniški avatar
Stupo
Prispevkov: 4119
Pridružen: 18 Dec 2004, 18:08
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Stupo »

KONDOR napisal/-a:A ga je imel kdo na Cliotu 3 RS?Ni mi jasno,kam naj bi ga ob tako malem prostoru sploh dal :?:
Kakšno luknjo boš že našel. Pričakuj pa samo spremembo na zvoku, na moči boš prej kakšnega konja izgubil kot pridobil.
Slika
dci
Prispevkov: 625
Pridružen: 23 Okt 2010, 23:38

Odgovor Napisal/-a dci »

Za tiste, ki morda iščete priložnost nakupa zračnega filtra po ugodni ceni...

http://www.rsrmotorsport.com/slo/novost ... rov-green/
Odgovori