Novi Clio IV - 2013

Novice iz sveta Renault
Odgovori
Uporabniški avatar
Ferdo
Prispevkov: 155
Pridružen: 20 Okt 2012, 23:49
Kraj: Maribor

Re: Novi Clio IV - 2013

Odgovor Napisal/-a Ferdo »

http://www.zurnal24.si/clio-vpoklic-zav ... nek-236819

Pa to je to jaz že grem na tretji servis :) sem že navajen da grem na vsakih par mesecev na servis zaradi serijske napake.

1. gumice pri amortizerjih so škripale
2. kabel pri motorju je bil tak napeljan da se je ribal.
3. pa še to.
Uporabniški avatar
benfr1
Prispevkov: 490
Pridružen: 20 Nov 2008, 22:06
Kraj: Novo mesto

Re: Novi Clio IV - 2013

Odgovor Napisal/-a benfr1 »

V Parizu je bil uradno predstavljen tudi Clio Initiale Paris. Všeč mi je malenkostno drugačna zunanjost (sprednje luči), v notranjosti pa pogrešam možnost izbire svetle barve armaturke in oblazinjenja. Dodatne opreme praktično ni...
Slika
Slika
Slika
Slika

http://www.worldcarfans.com/11410038225 ... is-at-home" onclick="window.open(this.href);return false;
The only thing constant in life is change.
Francois de la Rochefoucauld

Renault Laguna Coupe Monaco GP
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Novi Clio IV - 2013

Odgovor Napisal/-a drhouse »

dCi z možnostjo EDC? Zanimivo! Bo to rezervirano samo za Initiale?
Uporabniški avatar
benfr1
Prispevkov: 490
Pridružen: 20 Nov 2008, 22:06
Kraj: Novo mesto

Re: Novi Clio IV - 2013

Odgovor Napisal/-a benfr1 »

drhouse napisal/-a:dCi z možnostjo EDC? Zanimivo! Bo to rezervirano samo za Initiale?
Mislim, da je Clio dCi 90 na voljo z EDC menjalnikom že od začetka prodaje. Zdaj je sigurno (ne samo za Initiale Paris) :D Se vidi na konfiguratorju...
The only thing constant in life is change.
Francois de la Rochefoucauld

Renault Laguna Coupe Monaco GP
Uporabniški avatar
Duli
Prispevkov: 2085
Pridružen: 24 Apr 2006, 17:44
Kraj: Novo mesto

Re: Novi Clio IV - 2013

Odgovor Napisal/-a Duli »

vsaj luč z lečo so uvedli, mogoče bo zdej ta opcija sčasoma ratala tut za rs-a. prec mal lepši avto izgleda.
Clio Renault Sport 200 Cup Racing Blue
Uporabniški avatar
tehnoland
Prispevkov: 223
Pridružen: 17 Jan 2015, 01:39

Re: Novi Clio IV - 2013

Odgovor Napisal/-a tehnoland »

Kako se TCe-ju pozna ko ima 5 prestav in ne mogoče 6 pri višjih hitrostih?
Uporabniški avatar
tehnoland
Prispevkov: 223
Pridružen: 17 Jan 2015, 01:39

Re: Novi Clio IV - 2013

Odgovor Napisal/-a tehnoland »

Zanimal sem se za nakup novega cliota in sem imel predstavljenega. Se pa ne spomnim ali pa nisem opazil nekaj stvari (trenutno delam primerjavo s konkurenco), verjetno tako ali tako ima ampak bom povprašal kakšnega lastnika. V salon se predvidoma vrnem nekje v roku enega meseca ko zadevo preštudiram in se potem dokončno dogovarjamo.

Torej začnimo:
notranja osvetlitev se izklopi kasneje kot se vrata zaprejo, lučka v prtljažniku, osvetlje in ohlajen predal pred sovoznikom ter zunanja temperatura, aja pa samodejni zaklep avta med vožnjo.

kako pa je z odpiranjem oken s kartico? Recimo poleti greš proti avtu in odpreš okna in tako tisti začetni vročinski sunek prezračiš? sicer za pozimi bi bil dober webasto ampak to je že druga stvar.
se da kako preprogramirat ali kaj da se lahko okna odpirajo?

Vsa vprašanja bom zastavil tudi v salonu ko grem po zadnje informacije tja. Nekaj pa lahko že sedaj izvem od trenutnih lastnikov :)

edit: pa še ena stvar: kaj točno je avtomatska vlečna kljuka?
a to gre za to stvar https://www.youtube.com/watch?v=KAyrx1HSy1Y" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Shooter
Prispevkov: 406
Pridružen: 08 Avg 2009, 13:24
Kraj: Podsreda

Re: Novi Clio IV - 2013

Odgovor Napisal/-a Shooter »

Tudi sam sem v fazi nakupa pa mi trenutno clio ne potegne predrag in premalo opreme....
Ford fiesta 1.6tdci titanium x 15.600eur ni da ni od opreme.
Skoda fabia,rapid 16% off ostali modeli 19% ce vzames preko njihovega delavca.Tako da dobro opremljen clio je precej drag pa se vedno manj opremljen kot ford recimo....
Uporabniški avatar
tehnoland
Prispevkov: 223
Pridružen: 17 Jan 2015, 01:39

Re: Novi Clio IV - 2013

Odgovor Napisal/-a tehnoland »

Jaz sem dobil ponudbo pa tce 90 start stop dynamique oprema 12.400
Bi pa se neko malenkost dodal zraven in imel nekaj vec opreme
Uporabniški avatar
Shooter
Prispevkov: 406
Pridružen: 08 Avg 2009, 13:24
Kraj: Podsreda

Re: Novi Clio IV - 2013

Odgovor Napisal/-a Shooter »

Pojdi na dolensko in povprasaj za avto ce ga vzames preko Revozovega delavca ce se to sploh obstaja......Vcasih se je kr splacal.
Uporabniški avatar
a_sist
Moderator
Prispevkov: 916
Pridružen: 24 Maj 2009, 20:21
Kraj: NM-Tolmin

Re: Novi Clio IV - 2013

Odgovor Napisal/-a a_sist »

To še obstaja, ja - ampak si potem 2. lastnik, po 3h mesecih lahko potem revozovc nate prepiše avto (gre na zaupanje). Ko je fotr kupoval cliota smo se že vse zmenili, potem so mu pri drugi avtohiši ponudili še boljšo podudbo iz kvote 'dnevnih registracij'.
Squealing tire is a happy tire :)
Uporabniški avatar
Shooter
Prispevkov: 406
Pridružen: 08 Avg 2009, 13:24
Kraj: Podsreda

Re: Novi Clio IV - 2013

Odgovor Napisal/-a Shooter »

Ja sej jaz sem 09 pri meganu dobil 18% in avtohisa poskrbi za kupoprodajno pogodbo tako da se je splacal.....Koliko je sedaj za katarei model pa nevem.
So pa ta financiranja pravi nateg.
Konkretno za vw grupo kao brez obresti minimalno mores vzeti 50% od vozila.
Ce te avto pride 20jurjev polna cena ti pa ga dobis z vsemi popusti za 15 placas njihov kredti-lizing za polno ceno avta kar je zame nateg saj si ze v startu stran vrgel 5jurckov.Kako lepo se slisi brez obresti ne.......
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Novi Clio IV - 2013

Odgovor Napisal/-a robertp »

a_sist napisal/-a:To še obstaja, ja - ampak si potem 2. lastnik, po 3h mesecih lahko potem revozovc nate prepiše avto (gre na zaupanje). Ko je fotr kupoval cliota smo se že vse zmenili, potem so mu pri drugi avtohiši ponudili še boljšo podudbo iz kvote 'dnevnih registracij'.
Zato da so se zaloge losal so šli v kanibalizacijo...
Ta zadeva se IMHO splača za vozila po naročilu in boljšimi opremskimi paketi... Srednji paketi brez dodatkov so že itak cenovno v dnu...
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Uporabniški avatar
tehnoland
Prispevkov: 223
Pridružen: 17 Jan 2015, 01:39

Re: Novi Clio IV - 2013

Odgovor Napisal/-a tehnoland »

Bil v salonu in izvedel kar sem želel.
Nima pa da bi preko daljinca odprl okna. ni problem saj alternativa so temnjena stekla in dodaš še senčnike pa je hlad :D

edino za kljuko smo se zagovorili pa potem nismo prišli do tega da bi videl kakšna je to, ni pa to kar sem prilepil video zgoraj. tako da to bi potem šlo naknadno ker tale kljuka je edina ki mi je všeč in bi jo imel (škoda časa za natikanje) :D
Uporabniški avatar
B1 16v
Prispevkov: 816
Pridružen: 14 Jan 2004, 13:20

Re: Novi Clio IV - 2013

Odgovor Napisal/-a B1 16v »

Ravnokar videl da obstaja po novem paket GT line tudi za clia. 390 eur doplačila, izgleda pa fenomenalno.

http://www.avto.net/2004/dealer_oglas_a ... &foto=9&t=" onclick="window.open(this.href);return false;

Fajn da niso gor tlačili 17 col, že 16 col in bobni na zadnji osi izgledajo hecno.
Odgovori