Dyno- merjenje moči motorja

Modifikacije vozil
Odgovori
Uporabniški avatar
SAVINJCAN
Prispevkov: 66
Pridružen: 19 Jun 2008, 12:50

Odgovor Napisal/-a SAVINJCAN »

schik napisal/-a:Jaz si tudi nisem mislil da bo pokazalo toliko konjev. Samo par manjših dodatkov, kaj bi šele blo če bi mel ventilator izklopljen pa poln tank 100 oktanca ;)
V glavnem, evo podatki.

Original:
95,2 KM in 127 Nm

Meritev:
108,3 KM in 134,6 Nm
uf šele zdajle vidim, da imata oba 1.4 16v motorje, sem mislil, da imata 1.6 16v, hmmm koliko bi kaj potem men pokazalo? upam da ne kr isto :)
Uporabniški avatar
Symon
Prispevkov: 2781
Pridružen: 29 Sep 2008, 11:14

Odgovor Napisal/-a Symon »

Nos napisal/-a:Tale pa ni Renault... ampak se mi totalno dopade avtek. sm ga dolg časa gledu zuni 8)

http://www.mojvideo.com/video-dyno-test ... 6f9647c97f
Ta avto je lušten. :D Nameril je mislim da 148 hp. Pa tudi navor je bil baje nekje okoli original. Je pa to motor s potencialom. Isto osnovo ima namreč Mazda 3 GTA in kolega je z drugim avspuhom in CAI sistemom nameril namesto 150 kar 168hp. :shock: Pa to še ni vse, če malo pogooglaš Fieste ST imajo hitro še več konjev. Za moje pojme je tole avto z večjim potencialom za navijati motor kot Clio RS. 8)
Uporabniški avatar
SAVINJCAN
Prispevkov: 66
Pridružen: 19 Jun 2008, 12:50

Odgovor Napisal/-a SAVINJCAN »

Symon napisal/-a:
Nos napisal/-a:Tale pa ni Renault... ampak se mi totalno dopade avtek. sm ga dolg časa gledu zuni 8)

http://www.mojvideo.com/video-dyno-test ... 6f9647c97f
Ta avto je lušten. :D Nameril je mislim da 148 hp. Pa tudi navor je bil baje nekje okoli original. Je pa to motor s potencialom. Isto osnovo ima namreč Mazda 3 GTA in kolega je z drugim avspuhom in CAI sistemom nameril namesto 150 kar 168hp. :shock: Pa to še ni vse, če malo pogooglaš Fieste ST imajo hitro še več konjev. Za moje pojme je tole avto z večjim potencialom za navijati motor kot Clio RS. 8)
jah clio že ima 200 konjev pri isti prostornini, če bi jih imel 150 bi tudi še imel potencial :oops:
Uporabniški avatar
Symon
Prispevkov: 2781
Pridružen: 29 Sep 2008, 11:14

Odgovor Napisal/-a Symon »

SAVINJCAN napisal/-a:jah clio že ima 200 konjev pri isti prostornini, če bi jih imel 150 bi tudi še imel potencial :oops:
Kolikor opažam je že iz Williamsa dobiti še kaj konjev brez oreng predelav in dodatnega mapiranja umetnost. Pri Fiesti pa samo avspuh in CAI zamenjaš in se konkretno pozna. :wink: In če se že gremo Civic Type R ima še več kot 200 konjev pa ima še vedno ful rezerve in se hitro poveča konjenica.
Ampak to so samo moja zunanja opažanja, ne trdim, da je to neka sveta resnica. :oops:
Uporabniški avatar
Nos
Prispevkov: 3656
Pridružen: 25 Mar 2010, 19:04
Kraj: Šentjernej-Kranj

Odgovor Napisal/-a Nos »

Pa tud drage niso tile Fieste ST... :D Nisem še imel Forda... Pa tud ga nisem nikol imel željo kupit. Ampak tale Fiesta se mi pa res čedalje bolj dopade. Sm eno gledu na YT 185KM :twisted:
ima avto potencial res :)
.::Fiat-crap:: Nissan-cool:: Renault-renault:: VW-boring:: Renault-again:: Renault sport-sporty:: BMW-mmmmm::.
Uporabniški avatar
fuegogt
Prispevkov: 172
Pridružen: 18 Mar 2009, 19:43

Odgovor Napisal/-a fuegogt »

Hehe, kolega je bil ful vesel, ker ste ga zraven spustili s Fiesto.. Moram povedat, da je avto zelo dober, lepo vleče v klanec, pa tudi lega je dobra.
Uporabniški avatar
gagi'd hype
Prispevkov: 2191
Pridružen: 27 Feb 2007, 13:21
Kraj: od sevnice do Ljubljane

Odgovor Napisal/-a gagi'd hype »

Aaaa... Vaju sm js sreču dvakrat dopoldan, ko sm mahu iz enga golfa cabrio...

Js pa študiram.. :lol:
Slika
Za vas se trudimo urejati naslovno stran, zato nam bo v veselje, če malo pokukate :D
Uporabniški avatar
Nos
Prispevkov: 3656
Pridružen: 25 Mar 2010, 19:04
Kraj: Šentjernej-Kranj

Odgovor Napisal/-a Nos »

fuegogt napisal/-a:Moram povedat, da je avto zelo dober, lepo vleče v klanec, pa tudi lega je dobra.
mi je tkoj v oči padla Fiesta. zanimiv avtek :)
.::Fiat-crap:: Nissan-cool:: Renault-renault:: VW-boring:: Renault-again:: Renault sport-sporty:: BMW-mmmmm::.
Uporabniški avatar
fuegogt
Prispevkov: 172
Pridružen: 18 Mar 2009, 19:43

Odgovor Napisal/-a fuegogt »

Uporabniški avatar
Nos
Prispevkov: 3656
Pridružen: 25 Mar 2010, 19:04
Kraj: Šentjernej-Kranj

Odgovor Napisal/-a Nos »

Zdele enkrat v kratkem grem k Ercu na valje, da vidm dejansko konjenico. Pa me zanima, če ima še kdo namen it? :D mogoče kej popusta dobimo na količino :wink:

Sporočte :)
.::Fiat-crap:: Nissan-cool:: Renault-renault:: VW-boring:: Renault-again:: Renault sport-sporty:: BMW-mmmmm::.
Uporabniški avatar
slovenc
Prispevkov: 1382
Pridružen: 11 Apr 2006, 23:11
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a slovenc »

ja dej zmen, js bi šu, ker se mi zdi, da je prešvoh pod nizkimi...
Slika
Uporabniški avatar
Nos
Prispevkov: 3656
Pridružen: 25 Mar 2010, 19:04
Kraj: Šentjernej-Kranj

Odgovor Napisal/-a Nos »

slovenc napisal/-a:ja dej zmen, js bi šu, ker se mi zdi, da je prešvoh pod nizkimi...
sm že bil prejšen petek z svojem :wink:
.::Fiat-crap:: Nissan-cool:: Renault-renault:: VW-boring:: Renault-again:: Renault sport-sporty:: BMW-mmmmm::.
Odgovori