Nikon D3100

Vse čudne teme in izlivi inteligence
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Nikon D3100

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Na hitro rabim odgovor oz. mnenje - praktično in iz lastnih izkušenj, če je le mogoče:

Že 10 let si želim dobrega zrcalno-refleksnega za zahtevno amatersko uporabo, punca si tudi zadnji dve leti želi nekaj takega. Ker je čas bolj ali manj smotrnih nakupov, sva se včeraj zabila v tega Nikona. Naslednik 3000ke, primerljiv baje s slavnim D90 in D5000.

Gledam kit z 18-55 in 55-300 AF VR objektivom, zraven pa še SB-600 fleš, battery pack pa, ko bodo na voljo.

Glede na to, da naslednika D5000 še ni in ga nekako tudi nimam potrpljenja čakat (:)), me zanima, ali je to dober nakup, kot že omenjeno, za zahtevno amatersko uporabo? Kit je 900€, fleš še cca 250€.

Torej, mnenja, izkušnje in podobno. Aja, pa lepe praznike ;)
Uporabniški avatar
skopusnik
Prispevkov: 2542
Pridružen: 09 Apr 2008, 14:36
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a skopusnik »

primerljiv z D90 bi reku da ni, ker je že od D5000 nekoliko slabši (kot nekateri govorijo k so oba uporabljal). Sam uporabljam D5000 in sem z njim ful zadovoljen, za začetnika oz. amaterja je super aparat :wink: Za zahtevno amatersko uporabo...če bi jst zdej še enkrat kupoval, bi raje dal nekaj več in kupil D90 z objektivom 18-105. Ampak če misliš, da bi ti bolj prav prišla dva objektiva ter flash, potem mislim da je za ta denar to dober nakup :wink:
The best place to watch a race is in the rear view mirror.
Uporabniški avatar
koto
Prispevkov: 214
Pridružen: 18 Maj 2010, 12:20
Kraj: Domžale okolica

Odgovor Napisal/-a koto »

Si bom sposodil kar to temo. Zanima me imam navadnga digitalca in bi rad imel malo boljši fotoaparat za amaterje, ker me tako za hobi zanima fotografija...rad bi vedel katerega mi priporočate Nikon ali canon? Kupil bi pa rabljenega.

http://www.bolha.com/digitalni-zrcalno- ... 1273820510

http://www.bolha.com/digitalni-zrcalno- ... 1273946621
Uporabniški avatar
Bor
Prispevkov: 224
Pridružen: 06 Jun 2006, 21:54
Kraj: Tabor

Odgovor Napisal/-a Bor »

Če hočeš rablenega potem pri D60 nimaš kej falit. Sem ga mel kot prvi aparat in je super.
Uporabniški avatar
skopusnik
Prispevkov: 2542
Pridružen: 09 Apr 2008, 14:36
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a skopusnik »

Vsak bo priporočil svojo firmo, torej bom priporočil Nikon :P sicer pa nima kaj dosti veze...ne moreš rečt da je Nikon boljši od Canona in obratno ;) Čist od modela odvisno :) D60 je pa en rang višji se mi zdi od D40 :)
The best place to watch a race is in the rear view mirror.
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Jst pa po novem čakam na D5100, če bo opcija nekje za dedka mraza :oops:
Uporabniški avatar
Bor
Prispevkov: 224
Pridružen: 06 Jun 2006, 21:54
Kraj: Tabor

Odgovor Napisal/-a Bor »

Fajn je tud mal premislit kaj boš mel. K enkrat začneš robo nabirat je prepozno za menjavo znamke, Ker objektivi pa fleši ne pašejo Nikon-Canon. In k maš 4 objektive pa kak fleš pa vidiš da bi raj mel canon pol je mal pozno :)
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Osnovno šolo in pol srednje sem preslikal s Canon 300N, potem dolgo nič. Pred cca 2. leti pa sem dobil v roke tastovega D90 in sem se zaljubil v Nikona... Vem pa, da ne z enim - ne z drugim ne bi zgrešil.
Uporabniški avatar
clio open
Prispevkov: 3124
Pridružen: 13 Nov 2007, 10:40
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a clio open »

Js sm se pa odloču, da se za nekaj let odpovem želji po DSLR-ju in si bom najvrjetneje umislil kakega močnejšega kompakta. Nisem imel nekaj veliko znamk v rokah, me je pa najbolj navdušil Nikon. Tako mi je za uč padel Nikon coolpix P500. Bolj kot ne me zanima, če ima kdo kake izkušnje.

Vsekakor bo pa vsak novi aparat boljši od trenutnega; Nikonov Coolpix P2 s kar 5 MP in 0 ročnimi nastavitvami.

PS: je pa omenjeni p500 kar zmogljiv glede na prebrano; snema full HD s 30 fps, HS videi do 240 fps (brez zvoka), video zapis pa "popestri" stereo zapis zvoka (čeprav je s temi mikrofoni, ki so res mikro, cel hudič). Pa tudi sam senzor je relativno velik - tako, da po moje lepo izkoristi ISO do 3200. Presenetljiv je pa tudi zoom - 36X optični zoom.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taxi.
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

jaz sem se odločal med nikonom p500 in canonom sx20

pomoje z p500 nimaš kaj falit, res da ima canon po testih boljše fotografije in optično stabilizacijo, zato pa na video strani šepa v primerjavi z nikonom
pa še kje drugje :lol:
jaz sem nakoncu nabavil canona ker sem ga dobil na ebaju za okrog 250€, nikon je bil cca 100€ dražji
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
Mark
Prispevkov: 1383
Pridružen: 27 Feb 2005, 20:20
Kraj: Maribor - Sl.Bistrica

Odgovor Napisal/-a Mark »

drhouse napisal/-a:Jst pa po novem čakam na D5100
x2, sem že pisal enim v Avstrijo in baje lahko čez 2 tedna dobijo zadevo.

Sem pa zaenkrat zelo zadovoljen s Canonom 1000HS. Ampak včasih pride potreba po malo boljši kišti :D
Uporabniški avatar
koto
Prispevkov: 214
Pridružen: 18 Maj 2010, 12:20
Kraj: Domžale okolica

Odgovor Napisal/-a koto »

sem se odločil za Nikon D60 sm ga našel za 250€ še v garanciji...se mi zdi zelo poštena cena?
Uporabniški avatar
Bor
Prispevkov: 224
Pridružen: 06 Jun 2006, 21:54
Kraj: Tabor

Odgovor Napisal/-a Bor »

Pomoje je ok cena. Ker objektiv je pa zraven? 18-55?
Uporabniški avatar
rontajzel
Prispevkov: 301
Pridružen: 02 Avg 2007, 09:23
Kraj: Krško

Odgovor Napisal/-a rontajzel »

Da ne odpiram nove teme, bom tole malo izkoristil in vas prosil strokovnjake za kakšen nasvet.

Situacija je takšna, da do sedaj sem večino fotografij naredil z Nokio N95 in sedaj s HTC DHD. Podnevi, sonce, dosti svetlobe, fotografije zadovoljive, vendar problem ob večerih, oz. v zaprtih prostorih, slike katastrofalne.

Začel sem razmišljati o nakupu fotoaparat, sedaj pa sem malo v dilemi.

Gledal sem predvsem kompaktni fotoaparat Nikon Coolpix P500 in rabljenega DSLR Nikon D3100 z objektivom 18-55 (mogoče kasneje dokupim še 55-200). Cene so približno enake, le da vsi pravijo, da se zapravljanje z nakupom DSLRja šele začne.

Skratka, s fotografijo se nimam namena ne vem kako profesionalno ukvarjati, bi pa želel imeti tudi ob večerih ali v prostorih kakšno lepo fotografijo.

Torej kaj predlagate?

PS: Zakaj Nikon in ne recimo Canon? Preprosto zato, ker je bil moj prvi digitalni fotoaparat Nikon in mi je služil veliko bolje, kot prijatelju sodobnik Canon. Tipov se žal ne spomnim.
Naša Renaulta:
Megane III (dci110), Megane II (1.6 16V, prodan), Clio II (dci103)
Slika
Slika
Uporabniški avatar
skopusnik
Prispevkov: 2542
Pridružen: 09 Apr 2008, 14:36
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a skopusnik »

Če se ne nameravaš spuščati v nastavitve fotoaparata in kasnejšo obdelavo, ti predlagam kompaktnega digitalca, ne DSLR.
Bi blo pa najbolje da povprašaš na www.slo-foto.net recimo, da ti bodo bolj podrobno svetovali, tudi glede modela dslr/kompaktnega.
The best place to watch a race is in the rear view mirror.
Odgovori