Nakup prenosnika

Vse ostale teme
Uporabniški avatar
Kyrius
Prispevkov: 472
Pridružen: 14 Avg 2010, 14:00
Kraj: Wolfsberg

Odgovor Napisal/-a Kyrius »

toshiba je pri teh denarjih malce predraga v primerjavi z drugimi. Dellov ne glej ker so glasni ko k****, Js sm pred par mesci nabavil asusa za 1100 in ima podobno konfiguracijo kot toshiba za 1500 (no vsaj takrat). Z asusom zaenkrat dobre izkušnje saj ga imava oba z bratom.
Uporabniški avatar
rambo
Prispevkov: 1722
Pridružen: 21 Dec 2004, 00:02
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a rambo »

jaz imam asus in msi prenosnik in sem z obema ful zadovoljen
Renault Laguna Monaco GP 2.0t-NAPRODAJ-FOR SALE
Renault Megane Coupe 2.0 16V L96 - SOLD
clio 1.4 RT letnik 95 BUHTL - SOLD
Uporabniški avatar
ldiputs
Prispevkov: 43
Pridružen: 30 Nov 2010, 20:11

Odgovor Napisal/-a ldiputs »

Ena zanimiva reč, ki ti je tudi lahko v pomoč: low-end modeli imajo ponavadi 1-letno garancijo, boljši pa 3-letno. Tako je recimo pri Dell-u: Inspironi, ki so "budget" serija imajo 1 letno, Latitude pa imajo 3 letno. Podobno pri HP-ju ima Elitebook serija 3-letno garancijo, itd...

Ko boš našel par kandidatov, si preberi še par review-jev na internetu (Google: "IME MODELA PRENOSNIKA review"), za boljšo predstavo kam približno pade po zmogljivosti pa si lahko pogledaš, kako njihove komponente rangirajo:
Primerjava mobilnih grafičnih kartic
Primerjava mobilnih procesorjev

Glede na to, da misliš uporabljati CAD programe imej vsaj 4GB RAM-a, za prihodnost pa ne škodi imeti možnost nadgradnje (recimo da je 1 slot frej). Jaz imam recimo 5 let starega Acerja (takrat dal 1300€), pa je še vedno čisto spodoben, ker sem vmes nadgradil RAM.

Edit: da pokomentiram še pripombo o Dell-ovi glasnosti - v službi imamo praktično vso opremo od Dell-a in se še nihče ni pritožil da je glasen, z izjemo enega prenosnika, katerega glasnost je rešil... sesalec :lol:

Aja, pa še to, uporabljaj agregatorje spletnih trgovin, kot je naprimer www.ceneje.si, tako boš res našel najcenejšo varianto za izbrani prenosnik.
ex R19 Limited, ex Clio GT
Uporabniški avatar
doctor10
Prispevkov: 176
Pridružen: 31 Jul 2008, 22:26

Odgovor Napisal/-a doctor10 »

jaz priporočam asus. lani dobili nagrado za najmanj pokvarljive izdelke, plus tega imaš že pri nižji seriji 2 leti garancije.. lep dizajn, hlajenje pa imajo tudi zelo dobro.
Uporabniški avatar
obi
Prispevkov: 1755
Pridružen: 27 Jun 2005, 18:08
Kraj: medvoški štajerc

Odgovor Napisal/-a obi »

Če že boš gledal HP potem glej tako kot sem napisal HP elitebook ali pa HP elitebook mobile wokrstation, če boš uporabljal CAD programe. Sam imam HP elitebook 8540p in morm rečt da solidno dela(ker je služben namreč na njemu tečejo 32 Bit-ni W7 z 64 bi bilo veliko bolje).
Se pravi nekaj v smislu elitebook 8740w ali 8540p.
Štrom for wife, UPS for life.
Uporabniški avatar
GHost14
Prispevkov: 530
Pridružen: 03 Jun 2011, 10:24

Odgovor Napisal/-a GHost14 »

Zanima me, če kdo ve kaj o prenosniku HP dv9000. Vaše izkušnje, ali pa kakšno branje iz računalniških forumov. Zanima me predvsem kvaliteta, pregrevanje...
Kolega mi ponuja tak prenosnik, star 2 leti, pa me zanima kako se kaj obnese.

Hvala
Lp
Renault Megane II 1.6 16v - nič več
Renault Megane grandtour III 1.5 dci GT line
Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

Sam imam sicer HP Paviliona DV6, starga mal več kot 2 leti, sem pa zlo zadovoljen. Kar se pregravanja tiče - je vse v mejah normale. Pred tem sem mel Acerja, pa je bil katastrofa.

Če je njemu te 2 leti lepo služil (brez kakega servisa), ne vidim problema pri nakupu.
Ni brzine brez turbine! :D

Slika
Odgovori