Stran 1 od 2

dovoljena moč žarnic v avtomobilu

Objavljeno: 13 Dec 2010, 22:02
Napisal/-a pishek
lp. mene pa zanima kolikšna je lahko moč žarnic v avtomobilu? sedaj imam 12V 55W zamenjal bi jih pa za 85W ali pa za 100W če je dovoljeno in ni kaznivo.

Objavljeno: 13 Dec 2010, 22:22
Napisal/-a drejc88
mislim da je celo kaznivo met u kratkih lučeh 100W, nisem pa prepričan.
pa mislim da te tut nasprotivozeči vozniki ne bodo najbol veseli :wink:

Objavljeno: 14 Dec 2010, 15:15
Napisal/-a pishek
aha sicer šprašujem za prijatelja ampak bistvenega odg. še nisem dobil ;)

Objavljeno: 14 Dec 2010, 16:04
Napisal/-a Shusuglao
če bo napeljava zdržala, parabole ne bodo

Objavljeno: 14 Dec 2010, 16:56
Napisal/-a gagi'd hype
Ne poznam zakona ki bi določal koliko w morajo biti žarnice...

Definitivno pa bodo večji problemi z parabolami in elektriko, kot pa z policaji...

Objavljeno: 20 Dec 2010, 09:26
Napisal/-a R19-racing
Js sm mel gor h4 100/115w ni blo nobenih problemov,lepo so svetle po 2 mescih mi ena pregorela nisem mogu dobit drugih pa sm dal pol xenon gor.

Objavljeno: 10 Jan 2011, 21:17
Napisal/-a casiop3
lahka ti povem iz izkusn , glede zakonov ni blo problema -> je pa skurlo lev fokus

Objavljeno: 10 Jan 2011, 21:31
Napisal/-a flashridr
Drugače pa glede tega v zakonu lepo piše. V žaromete mora biti vgrajena žarnica kakršno je predpisal proizvajalec.

Se pravi če daste močnejše žarnice je to kaznivo. Ne vem pa kako strogi so glede tega policisti. Sem pa že par takih s takimi žarnicami srečal na cesti. Svetilo jim je kot da imajo prižgane dolge luči. Vendar mislim da niso bili veseli ko sem jim nabil dolge luči (Osram night breaker). :D

LP Flash

Objavljeno: 10 Jan 2011, 21:53
Napisal/-a casiop3
wow car ..

mene zivcira dal sm nove luci in nove zrance glih kar na tehnicnem use bp skoz pa se furam pa mi folk blenda da mam kao dolge joj

in kake so osram night braker v cem je drugacna od navadne?

Objavljeno: 10 Jan 2011, 22:18
Napisal/-a drhouse
casiop3 napisal/-a:wow car ..

mene zivcira dal sm nove luci in nove zrance glih kar na tehnicnem use bp skoz pa se furam pa mi folk blenda da mam kao dolge joj

in kake so osram night braker v cem je drugacna od navadne?
Nightbreaker sem v soboto zmontiral na Lagunco - ima precej boga stekla, za zamenjat v glavnem. Razlika je kot dan in noč. Nese vsaj 10m dlje in je neprimerljivo močnejša od klasičnih h4. Zdej je v akciji na mimovrste (18€ par)... Priporočam!

Objavljeno: 11 Jan 2011, 16:19
Napisal/-a Shusuglao
počakaj tri mesece da bodo pregorele in potem priporočaj :lol:

Objavljeno: 11 Jan 2011, 16:24
Napisal/-a casiop3
Shusuglao napisal/-a:počakaj tri mesece da bodo pregorele in potem priporočaj :lol:
z najtbrejkerju al ka?

Objavljeno: 11 Jan 2011, 19:27
Napisal/-a drhouse
Shusuglao napisal/-a:počakaj tri mesece da bodo pregorele in potem priporočaj :lol:
Glede na to, da sem ostale zdej na 2 meseca menjaval, bo 3 mesece lep dosežek :lol:

Nimaš dobrih izkušenj z njimi?

Objavljeno: 11 Jan 2011, 22:12
Napisal/-a kmetek
Ne, v 2 mescih kupu 3 komade, tisto 4. sem pa na konc v smeti vrgu. Sej svetjo super, sam to rata kar strošek počas :roll:

Objavljeno: 11 Jan 2011, 22:15
Napisal/-a drhouse
H4 to?