Chip tunning Laguna 1.5 Dci

Modifikacije vozil
Uporabniški avatar
Marlboro
Prispevkov: 23
Pridružen: 17 Sep 2010, 23:21

Chip tunning Laguna 1.5 Dci

Odgovor Napisal/-a Marlboro »

Pozdravljeni,

zanima me kaj vi menite o tem, da bi čipiral laguno 2008, 1.5 dci 110KM? Čipat bi dau na recimo 130 konjeu. Bo motor zdržal to, ima kdo kakšne podobne izkušnje?

Avto je v nulo in ga ne bi radi prodali kr je kot nov in z min prevoženimi km ampak če se ne da čipat pol pa bo mogu itkr je enostauno prepočasen.

Hvala že vnaprej za vse informacije, prosim pa tudi če lahko kdo napiše kdo je najbolj priznan izvajalec chip tunniga v Slo.

BP
Uporabniški avatar
Tommy30
Prispevkov: 1720
Pridružen: 18 Sep 2005, 16:22
Kraj: Domzale

Re: Chip tunning Laguna 1.5 Dci

Odgovor Napisal/-a Tommy30 »

Marlboro napisal/-a:Pozdravljeni,

zanima me kaj vi menite o tem, da bi čipiral laguno 2008, 1.5 dci 110KM? Čipat bi dau na recimo 130 konjeu. Bo motor zdržal to, ima kdo kakšne podobne izkušnje?

Avto je v nulo in ga ne bi radi prodali kr je kot nov in z min prevoženimi km ampak če se ne da čipat pol pa bo mogu itkr je enostauno prepočasen.

Hvala že vnaprej za vse informacije, prosim pa tudi če lahko kdo napiše kdo je najbolj priznan izvajalec chip tunniga v Slo.

BP
Čipiral...kot psa???
Definitivno 1.5 motor komaj zdrži 110KM kaj šele 130KM. Jaz osebno bi močno odsvetoval čipanje takega motorja, ker je že zako preobremenjen z težo avta in svojo močjo.
GOLF VI. 1.2 TSI + 2.0 TDI
Uporabniški avatar
vojko1962
Prispevkov: 179
Pridružen: 23 Maj 2006, 20:37

Odgovor Napisal/-a vojko1962 »

Prodaj tega in si kupi takšnega z motorjem 2,0 dci.Te vsaj pozneje ne bo bolela glava.
Včasih vozim hit,včasih pa počas
Uporabniški avatar
clio open
Prispevkov: 3124
Pridružen: 13 Nov 2007, 10:40
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a clio open »

Ne vem no - Dolenjci imajo kar nekaj 1.5 dCi 105 motorjev (za 110KM motor res ne vem), ki sedaj dajejo več od sebe, kot naj bi serijsko. Tam cca. dobrih 120 KM. Pa še nisem dobil feedbacka, da bi kateri imel probleme. Je pa druga plat - za 250€ si raje privoščim kaj drugega, ker je v mojem avtu ta motor popolnoma zadovoljiv in pa tudi izjemno redko iztisnem iz njega deklarirano moč.

Taka pisarija (neutemeljena s konkretnimi podatki), da je motor že tako "premočan", pa ni za na forum. Zakaj je premočan? Zaradi borih 1.5 L delovne prostornine? Potem je tudi 1.2 tCe 100 motor premočan, pa se jih lepa četica v EU vozi z dobrimi 20 "konjiči" več brez večjih težav (kolikor sem zasledil). Dizelski agregati v prvi liniji, tako ali tako, niso namenjeni turiranju. In, če bo lastnik ga vozil, kot se vozi danes honde, bo motor izdahnil tudi, če bo imel 30 KM / 1L specifične moči.

Sicer pa moje osebno mnenje - če je motor v dilemi pri nakup novega / rabljenega vozila, raje tistih par bankovcev več, za spodobnejši motor. Laguna je nenazdanje poldrugo tono težka krava (če me spomin ne vara).
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taxi.
Uporabniški avatar
Marlboro
Prispevkov: 23
Pridružen: 17 Sep 2010, 23:21

Odgovor Napisal/-a Marlboro »

Res hvala vsem za odgovore, mislim da bomo avto kar prodali, itak kvaliteten chip tuning stane cca 500 - 700€ kar raje priložim za nov, močnejši avto.

Torej če kdo kupuje, avto je 2 leti star, 55000 realnih s servisno knjižico potrjenih km, 17 col lite felge, nove gume, max oprema:)))
Uporabniški avatar
concorde
Prispevkov: 40
Pridružen: 25 Okt 2007, 08:12

Odgovor Napisal/-a concorde »

Marlboro napisal/-a:Res hvala vsem za odgovore, mislim da bomo avto kar prodali, itak kvaliteten chip tuning stane cca 500 - 700€ kar raje priložim za nov, močnejši avto.

Torej če kdo kupuje, avto je 2 leti star, 55000 realnih s servisno knjižico potrjenih km, 17 col lite felge, nove gume, max oprema:)))
Lahko napišete ceno za wagen ?
Uporabniški avatar
scmoky
Prispevkov: 80
Pridružen: 23 Maj 2010, 15:46
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a scmoky »

@clio open
A res da je veliko 1,2TCe čipanih? Torej so izkušnje dobre, sklopka ne drsi itd. ?? Res lahko malo več poveš o tem ker me zanima.
Uporabniški avatar
clio open
Prispevkov: 3124
Pridružen: 13 Nov 2007, 10:40
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a clio open »

Mal sem sledil (pa niti ne sledil, ampak počekiral) na raznih forumih (pa se ne spomnim več kerih), pa je bil pozitiven feedback. Tud sam sm biu zlo skeptik (k je recmo waxxx tipku to, kar js zdej).

Vtipki v googla renault tce chip, modifications itd. pa boš najdu kr dost materiala.

PS: vsaj en je bil španski, samo google translate zelo pomaga :D
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taxi.
Uporabniški avatar
dynamic
Prispevkov: 164
Pridružen: 27 Dec 2006, 18:58

Odgovor Napisal/-a dynamic »

http://www.powerbox2.com/

Kaj pa tele čudne škatlice a to kdo uporablja?
Uporabniški avatar
Marlboro
Prispevkov: 23
Pridružen: 17 Sep 2010, 23:21

Odgovor Napisal/-a Marlboro »

Cena bi lahk bla 14000€, ampak avto ni moj tako da bom točno informacijo še sporočil.

LP!
Uporabniški avatar
Marlboro
Prispevkov: 23
Pridružen: 17 Sep 2010, 23:21

Odgovor Napisal/-a Marlboro »

No vseeno smo se odločli, da ga bomo čipali ampak ne prehudo:) Ker dobimo 20% popusta, če pripeljemo 2 avta bomo poleg počipali še mojga 2.0 TDI passata, ki bo imel po novem 170KM:)))

Kakor bo stvar izgleda in kakšna bo razlika v vožnji pa javim ko uredimo.

LP!
Uporabniški avatar
UrosJ
Prispevkov: 1302
Pridružen: 02 Mar 2010, 19:25
Kraj: M. Sobota

Odgovor Napisal/-a UrosJ »

Jaz sem mel oz je še vedno pri hiši megane grandtour 06 letnik čipan pri 60k km na 135 konjev, zdaj jih ima 154000 mislim da in brez vsakega problema, z prvo sklopko ( jezda prima že bolj na koncu vendar še ne drsi) prvo turbino,( pred mesecem in pol je bil servis in prevrjeni pritiski turbine pa je vse normalno) avto večinoma vožen na avtocesti, pazil sem pri mrzlem in po daljši voznji nisem v momentu ugašal , tak da je vse ok!
Poraba je pa padla za 0,3l ! Končna je šla na 215 po števcu (realnih 204), pospeški so se pa poznali in pa ni luknje pri pospeševanju! ja pa še olja nič ne pije!

Tak da brez večjega strahu daš čipat! in pa poznam še 5 ljudi od tega 3 kolege z istim motorjem brez problemov!

Moje menje!

lp
Uporabniški avatar
Marlboro
Prispevkov: 23
Pridružen: 17 Sep 2010, 23:21

Odgovor Napisal/-a Marlboro »

No po tehtnem premisleku smo se odločili, da avto prodamo pa ne zato, ker bi bilo z njim kaj narobe ampak ker pač enostauno potrebujemo močnejšega. Torej če je kdo zainteresiran, opis avta je že nekje zgoraj cena pa je 13.000€. LP!
Uporabniški avatar
Stupo
Prispevkov: 4119
Pridružen: 18 Dec 2004, 18:08
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Stupo »

UrosJ napisal/-a:Jaz sem mel oz je še vedno pri hiši megane grandtour 06 letnik èipan pri 60k km na 135 konjev, zdaj jih ima 154000 mislim da in brez vsakega problema, z prvo sklopko ( jezda prima že bolj na koncu vendar še ne drsi) prvo turbino,( pred mesecem in pol je bil servis in prevrjeni pritiski turbine pa je vse normalno) avto veèinoma vožen na avtocesti, pazil sem pri mrzlem in po daljši voznji nisem v momentu ugašal , tak da je vse ok!
Poraba je pa padla za 0,3l ! Konèna je šla na 215 po števcu (realnih 204), pospeški so se pa poznali in pa ni luknje pri pospeševanju! ja pa še olja niè ne pije!

Tak da brez veèjega strahu daš èipat! in pa poznam še 5 ljudi od tega 3 kolege z istim motorjem brez problemov!

Moje menje!

lp
Govoriš o 1.5 ali 1.9dci?
Slika
Uporabniški avatar
Marlboro
Prispevkov: 23
Pridružen: 17 Sep 2010, 23:21

Odgovor Napisal/-a Marlboro »

1.5 DCI
Odgovori