Kako sem vgradil vmesnik Dension Gateway Lite v Laguno II...

Vse o ozvočenju avtomobilov
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Kako sem vgradil vmesnik Dension Gateway Lite v Laguno I

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Menjava radia odpade, ker je na tega vezena tudi navigacija pa osrednji zaslon, telefon in mi tudi na splošno precej odgovarja - kar se nadgradnje tiče, pride najprej procesor in potem naprej. Iščem samo še rešitev za USB priključek.

Ne obstajajo tudi neki Densoni z BT povezavo?
Uporabniški avatar
zig@
Prispevkov: 388
Pridružen: 29 Maj 2007, 15:48
Kraj: Ljubljana

Re: Kako sem vgradil vmesnik Dension Gateway Lite v Laguno I

Odgovor Napisal/-a zig@ »

Tudi obstaja Dension Lite BT samo ga še vseno ne moreš priključit na avtoradio, ker je BT povezava samo za telefon ipd. ne za povezavo z avtoradijem.
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Kako sem vgradil vmesnik Dension Gateway Lite v Laguno I

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Se pravi, mi ostane samo opcija najt nekaj z USB vhodom in AUX/Chinch izhodom in, da priklopim na AUX vhod procesorja... :S

Ima Denson kaj takega? Pa pač ta "modul" zmontiram nekam na armaturko in preko njega spremljam komade...
Uporabniški avatar
Ziga00
Prispevkov: 1236
Pridružen: 29 Sep 2007, 17:46
Kraj: Vnanje Gorice

Re: Kako sem vgradil vmesnik Dension Gateway Lite v Laguno I

Odgovor Napisal/-a Ziga00 »

Naj kar povem da na AUX vhod nikakor ni možno priklopit USB-ja, ker USB poleg prenosa podatkov priskrbi tudi 5V napajanje, kar pa prek AUX ni možno na kakršenkoli način. Edino če najdeš nek vmesnik, ki bo nekako imel svoje napajanje, imel pa le en AUX izhod ki bi pošiljal signal v ta procesor.

lp
Uporabniški avatar
zig@
Prispevkov: 388
Pridružen: 29 Maj 2007, 15:48
Kraj: Ljubljana

Re: Kako sem vgradil vmesnik Dension Gateway Lite v Laguno I

Odgovor Napisal/-a zig@ »

Kot ti je že Žiga napisal takega "modula", saj da bi jaz vedel, žal ni. Še najboljša oziroma edina možnost je FM oddajnik.

Ta, ki sem ga predlagal je dokaj vredu rešitev saj je povezan direktno preko antene. Tistih vmesnikov, ki se priključijo v 12V (vžigalnik) ne kupuj, ker danes so praktično vse frekvence že zasedene in zadeva ne deluje.

Če pa že deluje je kvaliteta predvajanja tako slaba, da je praktično nemogoče poslušat.
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Kako sem vgradil vmesnik Dension Gateway Lite v Laguno I

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Sej glih to sem mislil, ko sem napisal "Se pravi, mi ostane samo opcija najt nekaj z USB vhodom in AUX/Chinch izhodom in, da priklopim na AUX vhod procesorja" ;)

Na FM modul pa nisem niti pomislil :oops:

Hvala vama za info, bom nekaj poštudiral ;)
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Kako sem vgradil vmesnik Dension Gateway Lite v Laguno I

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Očitno ima Laguna oz Carminat DVD AUX vhod... Vsaj tako piše v prvem filmčku na zaslončku pri 1:15, v drugem pa tipo kaže kabel z USB ključkom... Sej tudi pove, kako je priklopljeno - vendar v Francoščini :D

http://www.youtube.com/watch?v=fpjCD1WIRIw

http://www.youtube.com/watch?v=VPJyZ2Au ... re=related
Uporabniški avatar
zig@
Prispevkov: 388
Pridružen: 29 Maj 2007, 15:48
Kraj: Ljubljana

Re: Kako sem vgradil vmesnik Dension Gateway Lite v Laguno I

Odgovor Napisal/-a zig@ »

Ne vem, če je tisto na posnetku res USB ključek, ker kaže nekaj skupaj z ekrani. Mi bolj deluje kot kakšen Bt modul ali pa kakšna brezžična povezava z ekrani. Žal pa nimam pojma kaj hoče povedat bi prej kitajca razumel :lol:

Pomojem je na koncu tale FM modul najboljša varianta samo ti proporočam res enega kvalitetnega da zgubiš najmanj na kvaliteti.

Lp
Uporabniški avatar
yaxo11
Prispevkov: 238
Pridružen: 31 Maj 2007, 19:03

Re: Kako sem vgradil vmesnik Dension Gateway Lite v Laguno I

Odgovor Napisal/-a yaxo11 »

mislim da bi bilo pošteno da se pove:

Pri vgradnji dension vmesnika za usb, NASLOVI PESMI SE NE IZPISUJEJO na zaslonu, izpisuje se samo št. pesmi. Zmontiral sem kar nekaj teh vmesnikov, ne samo v renoje, in popolnoma vsi, pri katerih prikazovanje imena pesmi ni podprto neglede na model dension vmesnika, se pritožujejo nad ne prikazovanjem. !!
Uporabniški avatar
zig@
Prispevkov: 388
Pridružen: 29 Maj 2007, 15:48
Kraj: Ljubljana

Re: Kako sem vgradil vmesnik Dension Gateway Lite v Laguno I

Odgovor Napisal/-a zig@ »

Pesmi ne prikazujejo osnovni modeli Densiol Lite in Dension Lite BT, ostali vmesniki 100 / 300 / 500 ipd pa prikazujejo naslove pesmi.

Razen pri BMW-jih nekje delujejo naslovi tudi z osnovnimi vmesniki.

Ne vem a je drugace kdo kdaj rekel da prikazuje? Tudi jaz sem jih že kar nekaj zmontiral pa ni bil nikoli problem samo pred nakupom moras to povedat.
Uporabniški avatar
yaxo11
Prispevkov: 238
Pridružen: 31 Maj 2007, 19:03

Re: Kako sem vgradil vmesnik Dension Gateway Lite v Laguno I

Odgovor Napisal/-a yaxo11 »

zig@ napisal/-a:Pesmi ne prikazujejo osnovni modeli Densiol Lite in Dension Lite BT, ostali vmesniki 100 / 300 / 500 ipd pa prikazujejo naslove pesmi.

Razen pri BMW-jih nekje delujejo naslovi tudi z osnovnimi vmesniki.

Ne vem a je drugace kdo kdaj rekel da prikazuje? Tudi jaz sem jih že kar nekaj zmontiral pa ni bil nikoli problem samo pred nakupom moras to povedat.

se pravi če kupim densiona 500 mi bo v laguni 2 (tunerlist radio) , na to se namreč nanaša naslov teme, prikazovalo naslove pesmi na zaslonu ?
Zadnjič spremenil yaxo11, dne 11 Jun 2012, 15:10, skupaj popravljeno 2 krat.
TuningBoy
Prispevkov: 495
Pridružen: 10 Mar 2010, 22:10

Re: Kako sem vgradil vmesnik Dension Gateway Lite v Laguno I

Odgovor Napisal/-a TuningBoy »

ja sam morš pogledat če je Denison 500 kompatibilen z temu modelam radia...keri pri moji laguni 2 (avtoradio je sicer cabasse auditorium) sta kompatibilna samo denison lite in denison lite/bt tedva pa žal ne izpisujeta naslovov skladb

lp
Renault Laguna 2 Grandtour (2007) ph2 2.0DCI 127kw - sold
Renault Clio II (2001) 1.4 16V Grand Confort - sold
Renault Megane 3 RS (2010) - sold
Renault Clio II (2002) 1.4 16V Privilege -Sold
Renault Megane IV Grandtour (2017) 1.5 DCI Bose - Daily
Uporabniški avatar
zig@
Prispevkov: 388
Pridružen: 29 Maj 2007, 15:48
Kraj: Ljubljana

Re: Kako sem vgradil vmesnik Dension Gateway Lite v Laguno I

Odgovor Napisal/-a zig@ »

Dension 500 je vmesnik za optično povezavo in ne deluje z Renaulti.

Za Renaulte žal ni možnosti izpisovanja pesmi na ekranu z nobenim od vmesnikov. Na ekranu tako izpisuje samo Track 1/2/3 in čas predvajanja.

Lp
Uporabniški avatar
yaxo11
Prispevkov: 238
Pridružen: 31 Maj 2007, 19:03

Re: Kako sem vgradil vmesnik Dension Gateway Lite v Laguno I

Odgovor Napisal/-a yaxo11 »

TuningBoy napisal/-a:ja sam morš pogledat če je Denison 500 kompatibilen z temu modelam radia...keri pri moji laguni 2 (avtoradio je sicer cabasse auditorium) sta kompatibilna samo denison lite in denison lite/bt tedva pa žal ne izpisujeta naslovov skladb

lp
točno to, zato pa sem povdaril da pri lagunah izpis ni mogoč neglede na vmesnik, vsaj ne densionov na katerega se nanaša naslov teme
TuningBoy
Prispevkov: 495
Pridružen: 10 Mar 2010, 22:10

Re: Kako sem vgradil vmesnik Dension Gateway Lite v Laguno I

Odgovor Napisal/-a TuningBoy »

Ja teli vmesniki pa lagune ne grejo glih skp tko kt bi si želel..tko da edina varjanta je menjava avtoradija...sam s temu pa zgubiš ekran + obvolanske komande (razn če mislš dat še tolk dnarja kokr za avtoradijo tut za vmesnik da ti bojo ekran in pa komande delale)...sam razmišlam da bi si dal 2din pa je spet problem z masko... uglavnm kr neki

Lp
Renault Laguna 2 Grandtour (2007) ph2 2.0DCI 127kw - sold
Renault Clio II (2001) 1.4 16V Grand Confort - sold
Renault Megane 3 RS (2010) - sold
Renault Clio II (2002) 1.4 16V Privilege -Sold
Renault Megane IV Grandtour (2017) 1.5 DCI Bose - Daily
Odgovori