Stran 1 od 1

Hladilna cev pušča

Objavljeno: 20 Jun 2010, 15:49
Napisal/-a Sura
Pozdravljeni,

dober mesec po velikem servisu mi je avto spustil vodo. Prvi strah je bil vodna pumpu, vendar mislim da bo krivec ta cev.

Kako zamenjati to cev?


http://www.shrani.si/f/3P/m5/10djDCMX/bild0766.jpg

http://www.shrani.si/f/1c/8I/3OPZg7Xd/cev-pumpa.jpg

Objavljeno: 20 Jun 2010, 15:54
Napisal/-a Sura
To je železna cev nad oljnim filtrom, ki gre do lopatic vodne pumpe.

Mislim da pušča na spoju, vendar ne vem kako je pritrjena....

Motor je K4M l.99

Objavljeno: 20 Jun 2010, 16:10
Napisal/-a Ziiga
Cev je pritrjena v blok motorja z enim ali dvema vijakoma. To odvijačiš in potegneš cev ven. Potrebuješ pa O ring oziroma tesnilo. Original tesnilo rado preperi od vročine in začne puščati.

Objavljeno: 20 Jun 2010, 16:26
Napisal/-a Sura
Vijake v bloku sem videl, nisem bil pa prepričan da je samo nabita v luknjo da ne bi kaj polomil.
Se pravi da samo potegnem cev ven, zamenjam ring in to je to.
Simpl ko pasul, samo gumico moram kupiti novo.

Hvala.

Objavljeno: 20 Jun 2010, 19:56
Napisal/-a rogi2
Kupi novo kovinsko cev,pa ti bo jasno.
Mal mi je pa sumljiv model,ki ti je delal servis,pa tega ni videl?

Objavljeno: 20 Jun 2010, 22:48
Napisal/-a Ziiga
ja in kako naj bi videl v prihodnost da bo to tesnilo spustilo? Nekateri ste pa res smešni. Najbolje da se celoten motor na rednem servisu skenira, razkoplje....

Ni problema, samo plačaj potem tudi za to