Stran 1 od 1

Senzor zunaje temperature

Objavljeno: 08 Jun 2010, 12:18
Napisal/-a brabzel1
Zanima me kje bi se dalo najceneje dobit senzor zunanje temperature

Re: Senzor zunaje temperature

Objavljeno: 08 Jun 2010, 12:20
Napisal/-a Stupo
brabzel1 napisal/-a:Zanima me kje bi se dalo najceneje dobit senzor zunanje temperature
To rabiš za pred hišo? Potem bi v Merkurju znali imeti.

Drugače pa www.avto.net :wink:

Objavljeno: 09 Jun 2010, 18:47
Napisal/-a brabzel1
za megana II

Objavljeno: 09 Jun 2010, 19:00
Napisal/-a Nos
jst sm dal za clia (sej to so najbrž vsi isti) na tpv avto 60€

Re: Senzor zunaje temperature

Objavljeno: 09 Jun 2010, 19:02
Napisal/-a zizek
brabzel1 napisal/-a:Zanima me kje bi se dalo najceneje dobit senzor zunanje temperature
Jaz sem z r-25 dal na cliota in paše.

Objavljeno: 09 Jun 2010, 23:26
Napisal/-a Koncar
Baje se ga da nardit po tem postopku, nevem pa če je res, tko sm slišu :D

TERMISTOR 3.3 kΩ, vzporedno vežeš s UPOROM 18kΩ. Čez vse skupaj daš termo požerko.

Če bo kdo probu nej pove če dela, sam se še nism lotu, lohka pa da sploh ne dela :D

Objavljeno: 09 Apr 2011, 19:43
Napisal/-a fricko
Koncar napisal/-a:Baje se ga da nardit po tem postopku, nevem pa če je res, tko sm slišu :D

TERMISTOR 3.3 kΩ, vzporedno vežeš s UPOROM 18kΩ. Čez vse skupaj daš termo požerko.

Če bo kdo probu nej pove če dela, sam se še nism lotu, lohka pa da sploh ne dela :D
Evo enak problem sem imel na clio-tu, kupil sem si termistor 3.3kohm vezal vzporedno upor 18kohm, pa morem rečt da sem primerjal z digitalnim termometrom in je kazalo v avtu 10°C razlike (manj), nato mi je prišlo na pamet da bi namesto upora dal en timer od 100kohm pa potem nastavil na točno vrednost, in res deluje! Tako da če si malo za tehniko si senzor tem. zrihtaš v 10min za 1€ :wink:

Objavljeno: 09 Apr 2011, 19:56
Napisal/-a Shusuglao
Koncar napisal/-a:
Èe bo kdo probu nej pove èe dela, sam se še nism lotu, lohka pa da sploh ne dela :D
ja dela
pozimi je kazalo precej natančno, nisem še pa nikoli preverjat
bomo videli kaj bo ko bo poletna vročina napadla

drugače pa imajo vsi renaulti enake senzorje v ogledalu, stanejo pa okrog 50€ na servisu

Objavljeno: 10 Apr 2011, 22:28
Napisal/-a pishek
najboljši in najcenejši način je da ga vzameš od starega oz. karamboliranega avta če je seveda cela ogledala in nepoškogovan senzor, prideš s par evri skoz :)

Objavljeno: 11 Apr 2011, 15:46
Napisal/-a Shusuglao
potem pa crkne čez dva tedna :lol:

koliko pa sploh je cena za rabljene senzorje?

Objavljeno: 12 Apr 2011, 23:15
Napisal/-a pishek
Shusuglao napisal/-a:potem pa crkne čez dva tedna :lol:

koliko pa sploh je cena za rabljene senzorje?
jbg. če crkne vsaj nisem plačal ok. 60eu (koliko točno neven). dobil sem ga pa zastonj na odpadu in kot pravijo podarjenemu konju se ne gleda v zobe ;) saj niti novo ni sigurno da bo delalo 2 tedna...