Stran 1 od 1

rahlo pokanje

Objavljeno: 03 Jun 2010, 09:01
Napisal/-a kukomah
Zdravo

Na Meganu (180000km) zadnje čase opažem rahlo pokanje spredaj, kadar se pri manjši hitrosti peljem čez manjše grbine.

Pri višjih hitrostih in pri večjih luknjah na cestah tega ne opazim.

Je pa zanimivo, da se ta zvok pojavlja, ko je avto dobro ogret oz po par 10 prevoženih kilometrih.

Kaj bi to lahko bilo?

Objavljeno: 03 Jun 2010, 09:50
Napisal/-a laguna484
Pri meni so bile gumice in luft v stabilizatorju.

Objavljeno: 03 Jun 2010, 12:59
Napisal/-a Edoedo
od stabilizatorja do končnika... velik je teh stvari k lahko poka.. tko da najbol avto na dvigalo in bo že mehanik vidu kaj točno je ..tko neki brezvzee ugibat nima smisla ..


LP

Objavljeno: 03 Jun 2010, 13:49
Napisal/-a kukomah
ampaj je zanimivo, da npr. če se z avtom peljem samo nekaj kilometrov (ni ogret), nič ne poka. Je pa to pokanje zelo blago oz se ne sliši tako močno.

A zna biti to kaj nevarno? al je samo moteče za ušesa?

Objavljeno: 03 Jun 2010, 18:31
Napisal/-a rambo
isto se sedaj meni dogaja
in ce obrnem volan do konca v levo se slisi da se drgneta dve kovini.

baje so to gumice na prečnem stabilizatorju za zamenjat

koncnike mam pa na astri za zamenjat,
tam pa poka neglede al je topl al mrzl :D :D :D

Re: rahlo pokanje

Objavljeno: 03 Jun 2010, 18:45
Napisal/-a dark
kukomah napisal/-a:Zdravo

Na Meganu (180000km) zadnje čase opažem rahlo pokanje spredaj, kadar se pri manjši hitrosti peljem čez manjše grbine.

Pri višjih hitrostih in pri večjih luknjah na cestah tega ne opazim.

Je pa zanimivo, da se ta zvok pojavlja, ko je avto dobro ogret oz po par 10 prevoženih kilometrih.

Kaj bi to lahko bilo?

Več možnosti: kugla, končnik, gumica- puša rok, gumica stabilizatorja... Najprej preveri kugle (kroglični zgib) :a2_1serviser