Stran 1 od 3
Nakup olja
Objavljeno: 21 Maj 2010, 11:26
Napisal/-a anyy
No pa sem ponovno pred nakupom olja. Ker imajo prodajalci tako različne cene sem malo raziskovala, kje kupiti olje najcenejše. Gre se pa za olje Elf excellium NF 5W40. Najceneje bi dobila na eni internetni strani in to za 41,76 € za 5 litrov. In glej ga zlomka, včeraj grem k enemu mehaniku in mi pove kje sedaj v akciji dobiti enako olje za 26,90€ za 5 litrov. Bi napisala ime trgovine, vendar se bojim da bodo nekateri rekli, da je to slučajno reklama. Če ste za to, da napišem rečite, lahko pa tudi na ZS.
Zdaj bi pa imela še eno vprašanje. Ker je to olje tako poceni, sem si ga vzela kar 10 litrov, da bi ga imela še za menjavo naslednje leto. Kaj je to kaj narobe? Ali ima olje rok trajenja, ker so mi v trgovini rekli, da nima veze.
LP!
anyy
Še slikca olja Excellium NF 5W40 da gre res za to olje, slikano doma v garaži.

Objavljeno: 21 Maj 2010, 11:44
Napisal/-a sinko
Ne nič ni narobe, če ga maš nekje v temnem prostoru in pri neki "sobni" temperaturi. Nima roka trajanja, je ko konzerva mesnega narezka

Objavljeno: 21 Maj 2010, 12:53
Napisal/-a schik
Ja, ne rabiš se sekirat. To olje se ne bo pokvarilo zaradi starosti. Samo na sonce ga ne izpostavljat.
Objavljeno: 21 Maj 2010, 15:02
Napisal/-a umlinar
olje si pa v jagru vzela vretno ane?

men ne gre v racun kako lahko prodajajo tako poceni olje, pa dvomim, da mehaniki tolk proviije vzamejo in dvomim da ga jager dobi tako poceni. nekaj mi ne stima in smrdi zato se nism odlocu za nakup v jagru.
Objavljeno: 21 Maj 2010, 15:36
Napisal/-a anyy
Glej vceraj sem bla glih pri enem mehaniku in je mi ravno on povedal za to olje in da ga je on tudi nabavil. Delal pa je 30 let na pooblaščencu za renault zdaj se pa ukvarja še samo za najbližje. Kaj misliš pa ti tankajo na pooblaščencu? Sigurno olje iz soda. In misliš, da so oni olje kupili po najdražji ceni, sigurno se motiš. In kakšno olje bi naj bilo na pooblaščencu drugačno oziroma boljše od tega,nevem mi ti razloži. Aja mogoče pa prodajajo bučno olje v teh pakungah, bom vprašala v trgovino, če je čisto bučno ali mešano.
Jaz sem samo hotela povedati,da tu pride olje za tako ceno, če pa komu ni preveč dati 20€ več, pa naj kupi drugje dražjega, pa naj se tolaži, da ima boljšega.
Objavljeno: 21 Maj 2010, 15:41
Napisal/-a urosr
uprašaš za mnenje, dobiš mnenje, pol se pa razjeziš?
jst tud uporabljam to jagrovo olje, pa zaenkrat vse vredu, sam me pa tud zanima odkod takšna razlika v ceni...
Objavljeno: 21 Maj 2010, 17:20
Napisal/-a anyy
urosr napisal/-a:uprašaš za mnenje, dobiš mnenje, pol se pa razjeziš?
Če ni iz posta razvidno, nisem vprašala za mnenje o kvaliteti olja. Nevem pa zakaj se vsak vpraša, če je kaj narobe z stvarjo, da je tak poceni. Da povem, ni poceni, drugje je drago.
Naj še napišem, da sem lani tudi takšen čas menjavala olje pa malo klicala na okoli na pooblaščence. In kaj ugotovim, da je prišlo enako olje 75€+filter+delo=125€(pri najcenejšem) Nazadnje sem se odločila, da sami menjamo olje, ki sem ga kupila preko spletne strani.
olje
Objavljeno: 21 Maj 2010, 17:26
Napisal/-a rogi2
Odgovor je enostaven:
Trgovci in preprodajalci imajo tud 300% marže.
Lep primer moje trditve so škarpi.Z ostalim je pa isti drek.Najmanj zasluži tisti,ki dela,smetano poberejo preprodajalci.
LP
Re: olje
Objavljeno: 21 Maj 2010, 17:47
Napisal/-a anyy
rogi2 napisal/-a:Odgovor je enostaven:
Trgovci in preprodajalci imajo tud 300% marže.
Lep primer moje trditve so škarpi.Z ostalim je pa isti drek.Najmanj zasluži tisti,ki dela,smetano poberejo preprodajalci.
LP
Točno tak, kot si napisal.
Primer je lahko tudi mer****ur, ki podjetniku zniža ceno materiala tudi do 50%, odvisno od njihove nabavne cene, pa še v teh 50% imajo oni nekaj marže, tako da ne mi o tem, da si nena posredniki, trgovci, mehaniki....nabijajo marže, ker pod nabavno ceno nebi nobeden prodajal.
Da povem, marsikatera stvar, ki jo kupite v trgovini, taki ali drugačni, je ob dobavi lahko stala četrt prodajne cene, ki ste jo plačali vi - preverjeno
Objavljeno: 21 Maj 2010, 19:13
Napisal/-a some1
Finta je, da olje izgublja na kakovosti, ko enkrat do njega prodre zrak.. In na servisu ne dobite niti priblizno takega olja, kot če ga kupite sami in zamenjate ali vam ga zamenja mehanik.. Tam sod odprejo in nekateri sodi stojijo odprti tudi po pol leta, če nimajo veliko menjav.. Zato, če je že potrebno peljati avto na uradni servis zaradi garancije vedno s seboj prineseš olje in ga bo pred menoj vlil v avto...
So tudi nekateri junaki na servisu, kateri olje, ki ga prineseš pobašejo v svoj žep.Notri ti pa dajo olje iz soda.
Objavljeno: 21 Maj 2010, 22:35
Napisal/-a sranjemir
Jaz sem sedaj imel servis pri prvih 30.000 km na uradnem servisu in prinesem seboj 5l Elf olja iz Leclerca (kupil 5+2 litra za 39,90€), pa mi zenska (sefica) rece da ga ne bodo vzeli, kao da obstajajo olja nepreverjenih dobaviteljev, pa nekaj tezila z garancijskimi pogoji. Nic, placal 122€ za 5l olja (77€), filter 23€ in delo 32€. Tako da bom spet naslednjih 15k naredil menjavo pri popoldancu. Ne mores verjeti, kako me zazirala, kje sem menjal olje, ker ni bil originalni oljni filter.

Re: Nakup olja
Objavljeno: 21 Maj 2010, 23:01
Napisal/-a Gasilec
anyy napisal/-a:Če ste za to, da napišem rečite, lahko pa tudi na ZS
Dej men prosm pošl, sem tik pred servisom
Objavljeno: 23 Maj 2010, 20:35
Napisal/-a Stupo
sranjemir napisal/-a:Jaz sem sedaj imel servis pri prvih 30.000 km na uradnem servisu in prinesem seboj 5l Elf olja iz Leclerca (kupil 5+2 litra za 39,90€), pa mi zenska (sefica) rece da ga ne bodo vzeli, kao da obstajajo olja nepreverjenih dobaviteljev, pa nekaj tezila z garancijskimi pogoji. Nic, placal 122€ za 5l olja (77€), filter 23€ in delo 32€. Tako da bom spet naslednjih 15k naredil menjavo pri popoldancu. Ne mores verjeti, kako me zazirala, kje sem menjal olje, ker ni bil originalni oljni filter.

Pri keri avtohiši pa?
Jaz sem prinesel svoje olje (kupljeno na mimovrste) in so mi ga brez problema zamenjali.
Objavljeno: 23 Maj 2010, 20:58
Napisal/-a exr
Stupo napisal/-a:Jaz sem prinesel svoje olje (kupljeno na mimovrste) in so mi ga brez problema zamenjali.
Saj ga tudi morajo brez vprašanja. Če jim kaj ni jasno pa lahko delajo analize, če jim paše.
Objavljeno: 23 Maj 2010, 21:22
Napisal/-a umlinar
urosr napisal/-a:uprašaš za mnenje, dobiš mnenje, pol se pa razjeziš?
jst tud uporabljam to jagrovo olje, pa zaenkrat vse vredu, sam me pa tud zanima odkod takšna razlika v ceni...
nima smisla....baba kot baba ... z glavo u drek
